ROZHOVOR | Marek Netopilík po návratu do BA

V rozhovoru jsme vyzpovídali navrátilce do černobílého dresu, Marka Netopilíka. Pětadvacetiletý brankář se do BA vrátil po 2 sezónách. Jak se cítil při obnoveném debutu za BA proti pražskému Chodovu a mnohem více, se dozvíte v řádcích níže.

1) Ahoj Marku, vítej zpátky v BLACK ANGELS. Rovněž gratulace k první výhře 6:5 v prodloužení proti Chodovu.

Ahoj, děkuji za přivítání. Jsem rád, že jsem mohl hned první zápas po návratu do BA oslavit výhrou!

2) Jak se vlastně zrodil tvůj přestup zpět do BA? Váhal jsi nebo to pro tebe byla jasná volba?

Už od posledního působení v dresu BA jsme s trenéry udržovali kontakt, kdy jsme i před touto sezonou řešili možné varianty společného fungování, které v tu dobu ještě nedopadly. V průběhu října jsem ale ukončil své působení v dresu České lípy a po pár schůzkách s trenéry jsme se domluvili. Určitě v tu dobu svoji roli sehrála i situace, kdy z BA odcházel brankář Dan Körber.

3) Po přestupu jsi hned naskočil proti Chodovu. Cítil jsi nějakou nervozitu? Přeci jen, byl to takový obnovený debut za BA.

Musím se přiznat, že před začátkem zápasu jsem lehčí nervozitu cítil. První zápas po návratu do BA, takže jsem určitě chtěl podat co nejlepší výkon. Obdržený gól v první minutě tomu moc nepřidal, ale po pár zákrocích jsem si balónek osahal a nervozitka odpadla (smích).

4) Zápas to byl celkem náročný, a to jak fyzicky, tak i psychicky. Co děláš proto, aby ses i v takto náročném utkání udržel stále v koncentraci a nerozhodilo tě třeba dlouhé rozebírání videa (viz prodloužení)?

Pro mě tenhle zápas byl náročnější spíše z té psychické stránky než z fyzické, kde na začátku utkání probíhala lehčí nervozitka, jak už jsem popisoval v předchozí otázce, a pak ten závěr zápasu, kde jsme nejdřív přišli o vedení a nakonec jsme to byli my, kdo musel ještě 2x srovnávat utkání a dotáhnout ho do prodloužení. Co se týče rozebírání videa, tak samozřejmě jsem zůstával stále koncentrovaný na zápas a věřil, ze rozhodčí gól uzná a my už budeme moct začít slavit.

5) Předvedl jsi spoustu zákroků, některé opravdu velmi důležité. Jak bys sám osobně zhodnotil jak svůj, tak i týmový výkon?

Vlastní výkon se hodnotí těžko, to je asi spíše otázka na trenéry nebo na tým. Myslím si, že jsem v určitých momentech dokázal tým podržet, ale samozřejmě je co zlepšovat a na čem pracovat. Určitě bych chtěl pochválit kluky, kteří mi tuhle moji “premiéru” hodně usnadnili a směrem dozadu výrazně pomohli.

6) Moc díky za tvůj čas a těšíme se na další úspěšné zákroky a vychytané výhry v našem dresu!