Black Angels
OstravaBLACK ANGELS
so 9. 12. 2023 17:00 @ ČPP Aréna Ostrava, Livesport Superliga, 15. kolo

Těsná prohra s Ostravou

Muži A se v sobotu vydali bojovat do Ostravy, kde se na půdě ČPP Arény postavili místnímu FBC. Zápas byl napínavý od začátku až do samotného konce. Pojďme se podívat, jak toto utkání probíhalo.

I přesto, že první šanci si připsali domácí hráči, BLACK ANGELS měli z úvodu zápasu o něco více. Již v čase 03:40 poslal Bleky do vedení kapitán Daniel Ludvík, jemuž do prázdné branky naservíroval Jakub Renčín. Následovaly šance Ostravy, nejvíce nebezpečný pak byl Lukáš Kučera, který se dostal až před Matiáška, jenž mu v rozštěpu vystavil stopku a udržel tak BA ve vedení.

V dalších minutách se na míčku drželi opět Angels, což v čase 08:52 potvrdil druhým gólem Marek Fryš. Bleci nadále drželi tempo a na 3:0 zvýšil o půl minuty později Vilém Doležal, jenž doklepával do prázdné kasy. Na začátku 13. minuty si před Binderovou brankou Obuškevič s Pešatem vyměnili názory o něco tvrdším způsobem, než to dovolují pravidla a museli si tak jít sednout na 2 minuty za hrubost.

Na konci 15. minuty byl vyloučen domácí Šulc za držení a Bleci tak dostali k dispozici první přesilovou hru. I přes několik dobrých šancí nevyužila pětice Bleků početní výhodu a do kabin se tak po 20 minutách šlo za stavu 3:0 pro BLACK ANGELS.

Prostřední periodu načali lépe domácí hráči, jelikož už po 18 vteřinách snížil na 1:3 Lukáš Herblich. Ostravský hráč našel skulinku pod rukou Matiáška a prvním ostravským gólem tak probudil domácí fanoušky. Následovaly další nebezpečné šance FBC, tentokrát byl Matiášek pozorný a pokusy zlikvidoval. V čase 26:15 už bohužel nedosáhl na střelu Chatrného, jenž upravil na 2:3 z pohledu domácích.

V polovině 31. minuty vyrovnal stav utkání Lukáš Kučera a najednou se režie hry překlopila na stranu domácí Ostravy. Po třetí brance Ostravy si Bleci vzali oddechový čas, aby přetrhli momentum domácích. To se jim víceméně povedlo, v čase 33:22 vrátil BA vedení již dvougólový Vilém Doležal. Zhruba o minutu později byli po vzájemném konfliktu vyloučeni Tomáš Čáslava a Šimon Kuczera za hrubost.

Na konci 35. minuty se prosadil Filip Šubert, který zamířil mezi nohy Matiáška a vyrovnal tak na 4:4. Dvě a půl minuty před koncem byla na videu přezkoumána branka Bleků, která nakonec sudími uznána nebyla. a do závěrečné třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 4:4.

Ve třetí třetině se na branku čekalo celkem dlouho, jelikož hra obou celků byla dosti opatrná a spíše se vyčkávalo na chybu soupeře. V čase 48:13 poslal domácí do vedení 5:4 Lukáš Pešat, jenž využil ponechané výhody a prostřelil Matiáška. O 5 minut později vyrovnal skóre Tomáš Čáslava a BLACK ANGELS si tak mohli vydechnout.

Po nevydařené trenérské výzvě dostala lavička Bleků dvouminutový trest a BA tak museli bránit ve čtyřech. Početní výhodu zužitkoval Lukáš Pešat, který tak svým druhým gólem navýšil na konečných 6:5 pro domácí Ostravu. Následně to Bleci zkusili v šesti a málem mohli Angels vyrovnat, kdyby Binder nevytáhl luxusní zákrok proti Doležalovi. Domácí tým vydržel nátlak BA a jen těsně zvítězil 6:5.

BLACK ANGELS však nemusí věšet hlavu, zápas to byl velice vyrovnaný a o vítězi se rozhodlo jen chvíli před koncem. Pro pražský celek je to tak o to větší motivace získat body o víkendu, kdy se nejprve v pátek postaví proti SKV, následně v neděli proti FbŠ Bohemians.