8_20220505_151017.png
338_20221111_204252.jpg

Bleci na MS 2022 ve Švýcarsku

Na mistrovství světa, které se letos odehrává ve Švýcarsku, opět nechybí zastoupení z řad BLACK ANGELS. Pojďme se podívat, jak se Andělům na mezinárodní scéně daří.

Ve slovenském dresu se představila letní posila BLACK ANGELS Vladimír Bačinský. Třiadvacetiletý útočník nastoupil do všech 5 zápasů, v žádném z nich však nebodoval. Jeho výběr naposledy padl s českou reprezentací 4:9 a v sobotu se tak Slováci utkají s Norskem o 5. místo. Dá se očekávat, že i v tomto utkání nebude, v sestavě pod taktovkou českého trenéra Radka Mrázka, chybět ani Vladimír Bačinský, pro kterého se jedná o premiérovou reprezentační akci. Uvidíme, zda hráč, jenž v dresu Angels nastupuje s číslem 29, pomůže slovenskému národnímu týmu k páté příčce i nějakým tím bodem.

Bačinský ovšem není jediným Blekem, který se účastní letošního mistrovství. Brankář mužské rezervy, Kryštof Ivan Kasha je držitelem kanadského občanství a pro něj se tak jedná o již druhou reprezentační zkušenost, kdy hájí branku s javorovým listem na hrudi. Na Světových hrách, které se konaly toto léto nastoupil do 4 duelů, ve kterých trenéry přesvědčil o své nominaci do Švýcarska. Současný trenér brankářů v BA pro sebe ukořistil pozici jedničky a nastoupil do všech zápasů kanadského výběru.

Čtyři duely odchytal celé, ve dvou případech byl v polovině klání vystřídán. I přes horší kanadskou obranu držel Kasha svůj tým pěknými zákroky, které mu během necelých 300 odchytaných minut vynesly úspěšnost zákroků přes 68 procent a průměr inkasovaných branek dokázal stáhnout na číslo 6. Zároveň si také připsal své první vítězství na mistrovství světa, když vychytal střelce Thajska a radoval se po výsledku 9:3. Další skalp si připsal se Singapurem, kdy vykryl 11 pokusů soupeře a připsal si svou druhou výhru poměrem 8:4. Výběr javorového listu na MS skončil na 12. příčce po těsné prohře v prodloužení 7:8 s reprezentací Polska.

Do tohoto klání zasáhl i Jakub Procházka, polský reprezentant, jenž byl z BLACK ANGELS uvolněn na hostování do klubu FBC Slavia Praha. Nadějný obránce, stejně jako Bačinský, odehrál všechny duely, v žádném z nich si však bod nepřipsal. Pro devatenáctiletý talent jsou však tyto reprezentační zkušenosti k nezaplacení a jistě velmi pomohou v jeho dalším rozvoji. Z lavičky tento souboj sledoval i bývalý brankář Bleků, Jakub Udziela. Toho zastínil jeho starší kolega Bogdanski a mladý gólman tak odchytal pouze jedno utkání proti Slovensku, kdy jeho celek padl vysoko 1:9.

Klukům tímto děkujeme za parádní reprezentaci BLACK ANGELS a doufáme, že se jejich počet utkání v dresu národních týmů ještě rozroste a že je budou následovat i další naši šikovní hráči a hráčky.

DYCKY BLACK!