248_20220629_161641.jpg

Bleci na Olympiádě dětí a mládeže

V současné době probíhá Olympiáda dětí a mládeže. Nejlepší hráči a hráčky se sjeli v Prostějově, aby se utkali v souboji mezi jednotlivými kraji. A nechybí samozřejmě ani zástupci a zástupkyně BLACK ANGELS.

Základní skupiny jsou již odehrané a v prostějovských halách se nyní bojuje o medaile. Holky i kluci na turnaji nastartovali play-off a již na konci dne budeme znát finalisty. 

Za BLACK ANGELS můžete na Olympiádě dětí a mládeže sledovat 8 členů a členek:

5 hráček v pražském výběru - Agáta Procházková, Nikola Štekerová, Nikol Fryčová, Denisa Výborná a Linda Fuchsová

1 hráč v pražském výběru - Ondřej Pecka

1 hráčka ve výběru plzeňského kraje - Barbora Kovaříková

1 brankářka ve výběru středočeského kraje - Eliška Svrčková

Pražskému výběru se daří na obou frontách. Oba týmy postoupily z prvního místa ze základních skupin. Dívčí družstvo si pak ve čtvrtfinále jednoduše poradilo s výběrem Moravskoslezského kraje, když si připsaly jednoznačnou výhru 8:0. V semifinále je čeká Liberecký kraj. Zápas můžete sledovat živě nebo online

Kluci se na postup natrápili o poznání více. Utkání s Jihočeským krajem bylo dlouho vyrovnané. Praha však nakonec dokázala zápas dovést do vítězného konce a pojišťovací gól na konečných 6:4 vstřelil dvě sekundy před koncem blekovský hráč a odchovanec, Ondřej Pecka. V semifinále kluky rovněž čeká Liberecký kraj. Zápas můžete sledovat živě nebo online.

Semifinále

Holky ze začátku vedly 2:0 a vypadalo to na poklidný zápas. Nicméně Liberecký kraj se probudil a podařilo se mu srovnat. Konečné skóre však vyznělo lépe pro Prahu a ta po výhře 4:2 postupuje do finále. Velkou zásluhu na tom mají právě holky z BLACK ANGELS. Linda Fuchsová si připsala dva zásahy a Denisa Výborná jeden. 

Kluci si na rozdíl od čtvrtfinále počínali sebevědoměji než holky, a svůj zápas zvládli vyhrát 5:1. Kluky ve finále bude čekat Středočeský kraj. Holky se pak střetnou s Olomouckým krajem.

Finále

Finálový souboj dívek nabídl napínavý zápas mezi Prahou a Olomouckým krajem. Zápas byl velice vyrovnaný, ale jako první se trefily hráčky olomouckého výběru. Naneštěstí pro Prahu to bylo těsně před koncem, necelé 4 minuty před koncem. Holky z Prahy tak čekal nelehký úkol. Šly rovnou do šesti a začaly obléhání branky soupeřek. Dobývání nakonec bylo úspěšné a po pěkné souhře hráček BLACK ANGELS padla vyrovnávací branka. Linda Fuchsová zpoza brány pěkně našla Denisu Výbornou a ta se nemýlila. 

Do větších šancí se ve zbytku dostával spíš tým Prahy a mále došlo k veleobratu, když dlouhý skákavý míč našel opět Lindu vepředu a ta z první zkusila překvapit brankářku. To se podařilo, míč však po odrazu od tyčky vyletěl ven. Následovaly tak nájezdy. V těch byl bohužel úspěšnější soupeř a zlato tak mohl slavit domácí výběr. Nicméně i stříbrná medaile je na Olympiádě dětí a mládeže velký úspěch!

Kluci ve finále nakonec také prohráli se Středočeským krajem 0:3.