23_20220505_152827.png
8_20220505_151017.png
239_20220601_144407.jpg

Bleci na Young Stars Weekendu

V Kutné Hoře a Rokytnici v Orlických horách proběhly první Young Stars Weekendy (YSW) pro kategorie BU16 a BU17. Tyto víkendy mají za cíl porovnávání hráčů a týmů, ale také vzájemné propojení a sblížení hráčů, kteří by se v budoucnu mohli potkat v národních výběrech. Na této akci BLACK ANGELS reprezentovali i dva naši členové. Jak jejich víkend probíhal?

O samotném průběhu Young Stars Weekendu a jeho koncepci si více můžete přečíst v článku na webu Českého florbalu. Hráče čekal v rámci víkendu náročný program, ve kterém poměřily síly výběry západu a východu. Hráči se utkali jak ve fyzické zdatnosti, tak v zápasových dovednostech. Z tohoto klání jako vítězové nakonec vzešli hráči Západu. 

V každé věkové kategorii měli Bleci jednoho zástupce, Matěje Hodače v kategorii BU16 a Viléma Doležala v kategorii BU17. A kluci svému klubu rozhodně ostudu neudělali. Naopak oba celý víkend tvrdě makali a nakonec se umístili v individuálních statistikách na předních příčkách. Gratulujeme a jen tak dál! 

Nejprve jsme krátce vyzpovídali o pobytu v Kutné Hoře Matěje:

Ahoj Matěji, gratulujeme k 58 získaným bodům v individuálních statistikách. Vypadá to, že sis o víkendu tedy pořádně máknul. Jak ses na konci pobytu cítil? 

Ahoj, kemp byl opravdu velmi náročný. Celkem jsme měli 6 tréninků. Z toho 2 byly zápasy proti východu. Musím se přiznat, že na konci už to pro mě bylo velmi náročné a chvílemi jsme už měl problém to uběhat. 

Hodnocení, hlavně to individuální, určitě vzbuzuje v klucích soutěživost. Jak jste spolu na kempu vycházeli? Nedošlo k nějakým konfliktům ať už na hřišti, nebo mimo něj?

Mezi kluky ze západu jsme měli hlavně povzbudivou náladu a podporovali jsme se k výhře proti východu. Mimo hřiště jsme se normálně bavili a trávili spolu čas. Naopak mezi východem a námi se občas vyskytly nějaké potyčky na hřišti. Hlavně kvůli soutěži mezi námi se hrálo občas tvrdě. Mimo hřiště se to však nestávalo a celkově bych atmosféru na kempu hodnotil jako přátelskou.

Před sebou máš, alespoň doufejme, ještě mnoho dalších výběrů a podobných akcí. Jaké jsou tvé florbalové cíle a sny do budoucna?

Do budoucna bych si určitě chtěl udržet tuhle formu a nejlépe se samozřejmě pořád zlepšovat a posouvat dál. Také bych se chtěl i příští rok dostávat na tyhle kempy, protože jsou možností naučit se něco nového a zároveň se potkat s lidmi, kteří se věnují florbalu a milují tenhle sport, i mimo klub. 

A do Rokytnice v Orlických horách vyrazil Vilém Doležal:

Ahoj Viléme, gratulujeme k druhému místu v individuálním umístění. S kempy talentované mládeže máš již bohaté zkušenosti. Cítíš, že tě tyto akce posouvají dál? V čem cítíš jejich největší přínos?

Ahoj, ano, určitě si myslím, že mě tyto kempy posouvají dál, jelikož mi to pomáhá v získáváni herního sebevědomí a objevování nových rozměrů. Ať už v tom, jak se zlepšovat individuálně, nebo v rozvoji především v roli dvojky (útočící hráč bez balonku), která je podle mě nejdůležitější v moderním florbale. Také mi to rozšiřuje obzory v poznáváni nových hráčů v mém věku.

V čem jsou tréninky jiné, oproti běžným tréninkům? 

V porovnání s klubovými tréninky je poměrně velký rozdíl, protože zde se sejde nejtalentovanější mládež z ročníku 2005 z celé republiky. Takže konkurence je zde určitě vyšší a člověka to nutí k podáváni co nejlepších výkonů, díky čemuž se mohu co nejvíce posouvat. Člověk se tak ocitne v úplně nové roli. Co se tyká obsahu jednotlivých tréninků, tak se jednalo především o herní tréninky, ať už to byla hra 3 na 3, nebo 5 na 5.

Na výběrech i v klubu se ti daří, vyhlížíš například i pozvánku do reprezentačních výběrů? Je to něco, o co do budoucna usiluješ?  

Pozvánka do reprezentačního výběru je velmi krásná věc, ale stále musím být nohama na zemi. Zatím se nacházím v širším výběru, takže tam samozřejmě nějaká ta šance je, ale to je ještě daleko. A ano, je to jeden z mých cílů. Nicméně momentálně můj největší cíl je, abych se hned svou první sezónu prosadil v mužském A-týmu a stal se jeho stálým hráčem. S muži mám v plánu odtrénovat už druhou letní přípravu v řadě. Minulý rok jsem sice nemohl nastoupit, ale v letošní sezóně už jsou starty v mužské nejvyšší soutěži povoleny i hráčům ročníku 2005, tak věřím, že mi trenér A-týmu ,Tomáš Janeček, dá šanci se ukázat. Takže plánuji o místo v sestavě pořádně zabojovat.