Bleci těsně podlehli Liberci

Mužský A-tým se účastnil výjezdního utkání, kdy se v Jablonci nad Nisou postavil proti domácímu Liberci. Zápas sledovalo v Městské sportovní hale na 500 diváků, kteří tak vytvořili fantastickou kulisu pro oba celky. Pojďme se podívat na to, jak se duel vyvíjel.

Zápas začal ve vysokém tempu, kdy se střídaly šance na obou stranách hřiště. O úvodní šanci se pokusil Jakub Hromada, jenž se hned po buly pokusil překvapit brankáře Chlada, ten si však po 6 vteřinách hry připsal první úspěšný zákrok. Po minutě hry musel zasahovat i hostující Matiášek, jenž vyrazil Smutného pokus. Následně se k míčku dostali Bleci, kteří postupně zakládali další útočnou akci, ta však ohrožení branky domácích nepřinesla.

Naopak Liberec, který rozehrával standartní situaci u levého mantinelu, se prosadit dokázal. V čase 02:43 se o úvodní branku utkání postaral domácí Lukáš Dolejš, jenž po asistenci Prokopa Ferdana dokázal prostřelit hostujícího Matiáška a poslal tak liberecký celek do vedení 1:0. Po vstřelení gólu se i nadále na míčku více držel domácí celek.

Liberecké vedení nemuselo mít příliš dlouhého trvání, jelikož po dobrém pasu od Buriana pálil Teodor Beriac do poloodkryté klece, kam se však zvládl včas přesunout gólman Petr Chlad. Po tomto nádechu Bleků se opět o slovo přihlásili domácí hráči, kteří nebezpečně prověřili Matiáškovu pozornost, jenž však tentokrát zůstal klidný.

Na začátku 7. minuty si založení dalšího útoku BLACK ANGELS na svá bedra vzal Matouš Burian, jenž našel volného Bačinského, který však tuto nahrávku poslal mimo hřiště a domácí Chlad tak nemusel proti jeho pokusu nijak zasahovat.

V čase 08:17 byl za nedovolený zákrok proti hostujícímu Renčínovi odměněn dvouminutovým trestem Filip Kučera, který tak dal hostujícímu týmu k dispozici první početní výhodu v tomto klání. Bleci v přesilovkovém rozestavení na polovině soupeře začali s kombinací okolo domácího obranného bloku. BA si bohužel v rámci početní výhody žádnou výraznější šanci nevytvořili, tudíž stále platilo jednobrankové vedení domácích hráčů.

Chybná přihrávka Angels na útočné polovině zapříčinila protiútok liberecké dvojice Mádlo - Rozkovec, kdy se první jmenovaný dokázal prosadit a získal tak na stranu svého týmu již náskok o 2 branky. Proti tomuto brejku, ačkoliv se natahoval, neměl Ondřej Matiášek příliš moc šancí a domácí jdou v čase 10:56 do vedení 2:0.

O minutu a půl později se do dobré pozice dostal Jakub Hromada, jehož projektil však zblokovala domácí obrana. V polovině 15. minuty nahodil Wiener míček na hostující branku, kde se v brankovišti nejrychleji zorientoval Lukáš Dolejš a doklepl poskakující balónek za Matiáškova záda. Po patnácti minutách hry jasně dominují hráči domácího celku, což koneckonců potvrzovalo ostatně i skóre.

I v samotném závěru úvodní periody měli jasně navrch hráči v bílých dresech, kteří nepouštěli Bleky k míčku. Po rychlé rozehrávce nebezpečně zamířil Jakub Faksa, jeho ráně naštěstí vystavil stopku Ondřej Matiášek pohotovým zákrokem. Po další chybě v rozehrávce Bleků se míčku pár vteřin před závěrečným hvizdem zmocnil Matyáš Velc a v čase 19:59 prostřelil Ondřeje Matiáška. BLACK ANGELS tak do prostřední části šli se čtyřbrankovým mankem a měli v následujících minutách co dohánět.

Ve snaze pokusit se o obrat v utkání poslali Bleci na začátku druhé třetiny svého druhého brankáře Daniela Körbera. Ten si první zákrok připsal v polovině 2. minuty, kdy odebral míček Kopeckému. První vteřiny druhé části se na míčku více drží Bleci, kteří se snažili o větší aktivitu i kontrolu oproti předešlé třetině. Bohužel po špatné rozehrávce standartky z rohu se k míčku dostal domácí Faksa, jenž prověřil Körberovu pozornost na bližší tyčce, ten bez větších problémů jeho ránu vyrazil.

O první branku BLACK ANGELS se postaral kapitán Daniel Ludvík, který vyslal projektil z dálky, jenž provětral pravý horní rok domácí branky a Bleci se tak v čase 03:21 dočkali snížení na 1:4. O cca 2 minuty později upravil na 2:4 z pohledu hostů Jakub Renčín, jehož rána propadla pod rukou libereckého gólmana. V polovině 8. minuty mohl Matouš Burian snížit na 3:4, avšak tentokrát byl tím úspěšnějším Petr Chlad.

Tříbrankové vedení na stranu Liberce vrátil Jakub Kopecký, který se prosadil od pravého mantinelu. Kopecký natáhl a zamířil přesně pod ruku Körbera, který kvůli cloně několika hráčů na tento pokus vůbec neviděla domácí tak v čase 28:06 vedli nad BLACK ANGELS 5:2. S tímto stavem však Bleci dostali možnost díky faulu Vojtěcha Wienera něco udělat a v čase 31:37 tak načínají již druhou početní výhodu v tomto utkání.

Po uběhnutí zhruba minuty z přesilové hry se z nápřahu prosadil Jakub Renčín, jenž vyslal nechytatelný laser až za záda domácího Chlada a snížil tak na 3:5 z pohledu Bleků. Po nedovoleném počínání Jakuba Hromady dostali početní výhodu k dispozici i domácí hráči. Čtveřice BA dokázala oslabení úspěšně ubránit a nepovolila přesilovkovému komandu Liberce ohrozit Körberovu branku.

Poté, co se Hromada vrátil z trestné lavice, připravil branku pro Jakuba Renčína, jenž na brankovišti doklepával míček za záda domácího gólmana a třetím gólem v utkání si do osobních statistik připsal hattrick. Na snížení skóre zápasu na 4:5 měl lví podíl i Daniel Körber, který Hromadu našel vynikajícím výhozem. Do závěrečné části tak Bleci šli se ztrátou jedné branky.

Po úvodním buly poslední třetiny se na míčku drželi Bleci, dokud se chybné přihrávky nedopustil Daniel Ludvík, jenž tak daroval domácímu Wienerovi šanci zaútočit. Ten se dostal až před Daniela Körbera, který si však s bekhendovým zakončením Wienera poradil. Následně Bleci opět kombinovali na své vlastní polovině. Burian se dostal do dobré šance, bohužel nezamířil přesně. Na druhé straně musel Körber nadvakrát zasahovat proti domácímu útoku.

V čase 44:17 se za Liberec prosadil Prokop Ferdan, jehož branka byla přezkoumávána u videa kvůli podezření na hru rukou. Přestupek však z dostupných záběrů viditelný nebyl, tudíž tento gól platil a přisoudil tak domácím vedení 6:4. Po inkasování již šestého gólu v tomto utkání se opět na míčku drželi více hostující BLACK ANGELS. Následně se v čase 46:10 míčku zmocnil Daniel Körber a dlouhým výhozem vyslal do brejku Matyáše Sirotka, jenž byl však proti Chladovi neúspěšný.

O dvoubrankový náskok připravil domácí celek Matěj Boček, který se z dálky prosadil díky nenápadné střele, jež propadla za Chladova záda. Po Bočkově gólu se střídaly útoky na obou stranách, žádný z nich neměl brankové parametry. Až v čase 55:40 vyrovnal skóre utkání na 6:6 Matouš Burian, který ze vzduchu doklepl nahození od Matěje Bočka až za záda domácího gólmana.

Minutu poté, co Matouš Burian vyrovnal stav utkání byl dvouminutovým trestem občastován Jakub Renčín, který přizvedl florbalku Jakuba Kopeckého a musel si tak jít odpočinout na trestnou lavici. Přibližně po půl minutě dokázala domácí pětice propasírovat míček až do Körberovy branky. Tím posledním, kdo se míčku dotkl byl Filip Smutný, jenž byl také označen jako střelec sedmého a především rozdílového gólu do sítě BLACK ANGELS.

BA po inkasování ještě zkusili vyrovnat stav díky hře v šesti hráčích v poli. Körber navíc ještě musel zachraňovat situaci, kdy přilétl zpět do brankoviště vyrazil míček, jenž byl na cestě do odkryté branky. Šestice Bleků však nenašla recept na domácí obranný blok a nevypracovala si větší ohrožení domácí svatyně.

BLACK ANGELS tak z Jablonce odjíždějí po těsné prohře 6:7 bez bodu a o zisk dalších bodů do tabulky se tak budou muset snažit v neděli 22. října, kdy se od 17 hodin střetnou s Tatranem Střešovice ve Sportovním centru v Řepích. Držte Blekům palce do dalších zápasů.