Black Angels
BLACK ANGELSPardubice
ne 24. 3. 2024 17:00 @ SH Štěrboholy, Livesport Superliga, 7. kolo

Bleci udrželi Livesport Superligu

Po divoké otočce v šestém zápase, který se odehrál v Pardubicích, bylo jasné, že celou sérii bude muset nakonec vyřešit až sedmý rozhodující zápas, který byl na programu 24. března od 17:00 v pražských Štěrboholech. Jak zápas dopadl, se dozvíte v řádcích níže.

Úvodní okamžiky tohoto zápasu vyzněly lépe pro domácí BLACK ANGELS, kteří si připsali první střelecké pokusy na branku Martina Haleše, který si naneštěstí pro domácí se všemi poradil. V polovině páté minuty se při chybné rozehrávce domácích dostali do přečíslení Sokoli, kteří situaci 3 na 1 vyřešili a skóre zápasu tak v čase 04:24 otevřel Milan Bína, který dokázal prostřelit domácího Matiáška.

Následovala pasáž, kdy se střídaly šance na obou stranách hřiště, které daly vyniknout oběma maskovaným mužům. Možnost změny stavu utkání dostali hráči Angels, jelikož si na 2 minuty šel sednout Jakub Šimák za hru vysokou holí. První minutu se Bleci i přes velikou snahu nedokázali prosadit přes skvěle chytajícího Haleše, který držel hostující celek ve vedení. Pět vteřin před koncem početní výhody se dokázal prosadit Matouš Burian. Útočník se 17 na zádech tečoval Ludvíkovu střelu až za záda Martina Haleše. Po 20 minutách hry se tak do šatny šlo za stavu 1:1.

Druhá dvacetiminutovka začala lépe pro BLACK ANGELS. V čase 21:15 poslal domácí Bleky do vedení bekhendovou střelou Matouš Burian. Následně se střídaly šance na obou stranách hřiště, které daly vyniknout brankářům, kteří své celky drželi nad vodou. Ke konci 33. minuty dostali k dispozici početní výhodu i hostující Sokoli, domácí Filip Neklan musel na trestnou lavici na 2 minuty za držení.

Pardubičtí hráči si vytvořili několik dobrých pokusů, obranný blok Bleků ve spolupráci s brankářem Matiáškem dokázal jejich šance zlikvidovat. K nejlepší střele se pravděpodobně dostal Petr Křinka, jenž trefil míček ze vzduchu, který se následně otřel o tyčku Matiáškovy branky. Na začátku 35. minuty se v oslabení do úniku dostal Matouš Burian, který si na svou osobu vybojoval faul, jenž byl oceněn trestným střílením. O exekuci nájezdu se postaral právě Burian, který vymíchal Haleše a díky nekompromisnímu zakončení tak zkompletoval hattrick.

Po odskočení na 3:1 zvládli Bleci ubránit zbytek oslabení a po návratu Neklana na hřiště se tak opět hrálo v plném počtu. Ve zbývajících 5 minutách měl více práce hostující Haleš, který musel likvidovat několik nebezpečných střel domácích hráčů. To ostatně potvrzuje i střelecká statistika v rámci druhé třetiny, jež jasným poměrem 8:1 vyzněla pro BLACK ANGELS.

Stejně jako úvod prostřední části, tak i ta závěrečná perioda přinesla lepší začátek pro domácí Angels. Po necelé minutě na 4:1 upravil Vilém Doležal, jenž před Halešem dorazil Bočkovu střelu a svou čepelí jí usměrnil za Halešova záda, který se za míčkem pouze ohlédl. Čtvrtá branka Bleků nakopla domácí kotel fanoušků, kteří hnali svůj tým i nadále za vítězstvím.

Zhruba v polovině 45. minuty se hrubosti dopustil Jakub Renčín a musel si tak jít odpočinout na 2 minuty na trestnou lavici. Přesilovkové komando Pardubic rozehrávalo ze standartní situace, kdy Lukáš Prix našel volného Kalužu na druhé straně hřiště, jenž svižnou ranou z první provětral Matiáškovu branku a Sokoli tak zužitkovali početní výhodu, díky které snížili na 2:4.

Po šesté brance utkání se na míčku drželi více domácí hráči, kteří pardubickým Sokolům útočným tlakem dávali dost zabrat. Na začátku 49. minuty si však mohl Haleš sebrat míček z boční sítě a hostující pětice tak mohla v klidu rozehrát. Jejich akce nakonec skončila až na domácím brankáři, jenž zneškodnil nebezpečný pokus Žáčka. S překlenutím do posledních 10 minut zápasu bylo jasně patrné, že se na hřišti čím dál více přiostřuje a bylo tak k vidění spoustu tvrdých soubojů o míček. Pardubičtí hráči se i nadále snažili se stavem cokoli udělat, avšak naráželi buď na skvěle chytajícího Matiáška nebo na obranu BA, která si v zápase připsala několik velmi důležitých bloků.

V rámci posledních 5 minut duelu si Pardubice vybrali oddechový čas na přípravu hry bez brankáře, kterou ihned po timeoutu zvolili. V polovině 57. minuty už to skoro vypadalo, že by Přemek Pakosta mohl snížit na rozdíl jediné branky, stopku mu však fantastickým zákrokem vystavil vynikající Ondra Matiášek. Následně mohl Hanák pečetit zápas do prázdné branky, obranným zákrokem mu v tom zabránil jeho jmenovec Drba. Ani v čase 57:17, kdy mohl Radek Hanák skórovat, tak odkrytou klec netrefil a skóre bylo stále 4:2 pro BA. Následně se k míčku opět dostala šestice Sokolů, kteří kombinovali na polovině Bleků, avšak přes dobré obranné postavení nedokázali nic vymyslet a Bleci se tak mohli radovat z vítězství 4:2 a i z vítězného zakončení play-down série s Pardubicemi.

Pro Bleky to tak znamená, že i v příští sezóně 2024/25 budou hrát nejvyšší tuzemskou soutěž Livesport Superligu, kdy to bude již šestá sezóna v pořadí, kdy BLACK ANGELS budou měřit síly s elitními týmy v České republice. Sedmý zápas série byl ukázkou ohromné odvahy a víry v to, že k vítězství se dá dojít jedině týmovým výkonem, který Bleci nakonec předvedli. Nedokázali by to ovšem bez skvělé podpory fanoušků, která je provázela celou sezónu 2023/24, která ještě vygradovala o level výš právě v play-down s Pardubicemi, kdy v domácím prostředí (1.,2.,5. a 7. zápas) přišlo Bleky podpořit neuvěřitelných 781 diváků!

Za to Vám všem, kteří jste součástí #BAFAMILY patří jedno obrovské - DÍKY!

Již nyní se těšíme, že se s Vámi všemi uvidíme opět v hledišti v sezóně 2024/25.