Black Angels
BLACK ANGELSSparta
ne 19. 11. 2023 18:00 @ SH Štěrboholy, Livesport Superliga, 12. kolo

Bod z prodloužení se Spartou

Muži A v neděli odehráli pražské derby se Spartou, které nakonec vystřelil výhru v prodloužení Jiří Curney, který tak uzavřel střelecký účet na konečných 6:5 pro Spartu. Jak utkání probíhalo, se dočtete níže v článku.

Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, šance byly k vidění na obou stranách. Více práce v brankovišti měl však domácí Ondřej Matiášek, jenž už v úvodních minutách likvidoval nebezpečné pokusy Krbce a Zouzala. Martin Beneš si na míček rovněž sáhl velice brzy, na začátku 3. minuty jeho pozornost prověřil Matouš Burian.

Střelecký účet zápasu otevřel v čase 10:30 Daniel Ludvík, jemuž míček naservíroval Jakub Renčín. Ani ne po 2 minutách bylo nařízeno trestné střílení proti BLACK ANGELS, se kterým si poradil Jiří Curney a srovnal tak stav zápasu na 1:1. Následovaly zajímavé šance na obou stranách hřiště, které však daly vyniknout oběma brankářům a stav se do konce třetiny již neměnil. Po 20 minutách se do šaten šlo se skóre 1:1.

Na úvod prostřední části musel Matiášek ihned likvidovat nebezpečnou sparťanskou střelu. Do nebezpečné šance se dostali i BLACK ANGELS, které v čase 23:57 poslal do vedení Radek Hanák. Hubené vedení hráči Angels bohužel neudrželi příliš dlouho, o 40 vteřin později srovnal na 2:2 Martin Pražan. Branková situace byla sudími z důvodu pochybností o regulérnosti gólu přezkoumána, nakonec byla uznána a skóre duelu bylo opět vyrovnané.

V čase 25:15 byl za hru na zemi vyloučen Jakub Hromada a Sparta tak dostala k dispozici přesilovou hru. I přes několik dobrých šancí se domácí čtveřice dokázala ubránit a v polovině utkání stále platil nerozhodný stav 2:2. To však záhy změnil Mikuláš Krbec. Ten využil clony před Matiáškem a vyslal míček do šibenice, čímž upravil na 3:2 pro Spartu. Po vstřelení vedoucího gólu si hostující hráči vypracovávali další šance, k jejich dokonalosti jim však chyběla přesnost v zakončení. Před samotným koncem druhé periody mohl vyrovnat nejprve Hromada, jenž byl nakonec zastaven. Pět vteřin před hvizdem promáchl Sirotek před prázdnou bránou a Bleci tak šli do závěrečné části s jednobrankovou ztrátou.

Poslední třetina začala tak, jak si všichni domácí fanoušci jistě představovali. Už po 52 vteřinách prostřelil hostujícího Beneše Adam Bouček a opět tak srovnal stav utkání. O 2 minuty později bylo nařízeno trestné střílení, tentokrát proti hráčům Sparty. Nájezdu se ujal Matouš Burian, jenž si lišácky poradil s brankářem Benešem a vrátil tak vedení na stranu Bleků. Na rozdíl 2 branek upravil v čase 45:16 Radek Hanák, který vsítil již svůj druhý gól v tomto utkání.

Po druhé brance Hanáka si realizační tým Sparty vybral oddechový čas, aby zastavil rozjeté Bleky, kteří pomalu šli za vítězstvím. Timeout hostům vcelku vyšel, v čase 48:14 snížil na 4:5 Robert Košir. Následovala pasáž, kdy se hra přelévala z jedné strany hřiště na druhou. Ke konci 53. minuty vyrovnal stav zápasu Jiří Curney, pro něhož to byl zároveň čtvrtý bod v tomto pražském derby.

V závěrečných minutách třetiny již žádná z šancí brankové parametry neměla, takže o vítězi duelu muselo rozhodnout buď prodloužení, případně pak samostatné nájezdy. Z prodloužení toho však diváci příliš neviděli, již po 37 vteřinách hry ukončil zápas Jiří Curney, jenž tak svým třetím gólem uzavřel hattrick a zároveň pátým bodem v utkání rozhodl o výhře Sparty 6:5 v prodloužení.

Ačkoliv si BLACK ANGELS odnesli z nedělního derby pouhý bod po prohře v prodloužení, můžeme s jistotou říct, že předvedený výkon na hřišti byl velmi dobrý a v měřítku posledních zápasů má stoupající tendenci, což je pro fanoušky Bleků velice dobrá zpráva, vzhledem k menší herní krizi ze začátku tohoto ročníku. Další zápas odehrají Bleci v neděli 26. listopadu od 16 hodin s Chodovem. Držte klukům palce!