Cesta z Liberce bez bodů

Páteční schoolmatch na půdě Liberce nakonec nedopadl podle představ hráčů ani příznivců BLACK ANGELS. Jak dopolední klání před školáky dopadlo, se dočtete níže v článku.

Na úvod zápasu měli míček pod kontrolou Bleci, do šance se protlačili až ke konci 2. minuty, Marek Fryš však pálil mimo. Další střela Bleků, tentokrát z hole Martina Obuškeviče, svůj cíl našla a BA se tak v čase 2:55 ujali vedení 1:0. O minutu později se o vyrovnání skóre pokusil Stránský, jehož nebezpečnou ránu zblokovala obrana Angels.

Bleci mohli jít do dvoubrankového vedení nebýt skvělého zákroku domácího Mücka. BLACK ANGELS v rámci odloženého nic zásadního nevymysleli a tak se v čase 10:22 na trestnou lavici odebral Šimon Stránský. Pětice hostů okamžitě začala utahovat prostor kolem bránícího Liberce. Naneštěstí pro Anděly se při zvláštním výhozu Mücka dopustil hry vysokou holí Jakub Renčín a rázem tak byl počet hráčů opět rovnocenný.

Pár vteřin po vyloučení Renčína se z dálky prosadil domácí Tomáš Dlesk, jenž vyrovnal skóre na 1:1. Na palubovku se po 2 minutách vrátil na hřiště Šimon Stránský a domácí celek tak na chvíli získal výhodu přesilové hry. O chvíli později zahrozil Tomáš Čáslava samostatným únikem, který naneštěstí neproměnil.

Co se nepodařilo Čáslavovi, se na druhé straně hřiště povedlo Ferdanovi, jenž využil přesilovou hru a poslal domácí celek do vedení 2:1. Čáslava měl na konci 14. minuty opět možnost skórovat, bohužel ani nadvakrát se mu proti Mückovi nezadařilo. Na 3:1 upravil v čase 14:59 Šimon Stránský. Mladý útočník prokličkoval obranou BLACK ANGELS a vyzrál na hostujícího Matiáška.

Po nastřelené tyčce za zády Matiáška se míček dostal na hůl Jakuba Hromady, jenž v brejku vykoupal Mücka a snížil na 2:3. Nebezpečné šance se v posledních 3 minutách vyskytly na obou stranách, nejprve Burian v brejku nezvládl vyzrát na Mücka a následně musel Matiášek na několikrát hasit závar před brankou Bleků. Po 20 minutách se do šaten odcházelo za stavu 3:2 pro domácí.

Od prvního hvizdu prostřední části se na míčku drželi více Bleci. Důkazem budiž vyrovnávací gól, jenž padl v čase 21:14. Dalekonosnou střelu z hole Filipa Neklana protečoval za Mückova záda Jakub Renčín. Chvíli po třetí brance BA došlo v brankovišti Liberce ke kontaktu mezi Fryšem a domácím gólmanem. Devítka z kádru BA v tom byla nevinně, jelikož celou kolizi zavinil jeden z libereckých obránců, který Fryše do Mücka natlačil. Nakonec se domácí brankář oklepal a mohlo se pokračovat.

V čase 23:20 vrátil vedení domácímu týmu Šimon Stránský, jehož projektil Matiáškovi proklouzl mezi nohama až za brankovou čáru. O půl minuty později se rána z hole Mádla odrazila příhodně pro Valeše, který doklepával do odkryté klece. Po inkasování se k více šancím dostali Angels, domácí obrana žádnou ze střel ale nepropustila. Na 6:3 navýšil v čase 26:36 Radek Valeš, jenž nenápadnou střelou z dálky překvapil Matiáška, kterého již šestým gólem Liberce vyhnal z branky.

Od 27. minuty tak hostující svatyni hájil nově nastoupivší Daniel Körber. Poté, co si hostující brankář připsal první zákrok, spadl na něj Šimon Stránský, jenž na Körbera shodil i jeho bránu. Incident se naštěstí obešel bez zranění a mohlo se tak pokračovat dále. Smutný se ke konci 12. minuty prostřední části snažil překonat Körbera, ten i nadále zůstával stoprocentní.

Kolem poloviny utkání se na míčku držel více domácí Liberec, žádnou větší šancí však Körbera nezaměstnal. V čase 35:55 překonal hostujícího brankáře Jakub Mádlo, jenž využil clony před Danielem Körberem a zvýšil už na 7:3. Bleci se v několika zbývajících minutách druhé třetiny snažili snížit, domácí obrana jim v tom vždy dokázala zabránit. Příležitost jim dal i Dlesk svým nedovoleným zákrokem a 30 vteřin před koncem mohli Angels kombinovat v 6 hráčích v poli. Ke střele se nakonec Bleci nedostali a v čase 39:51 se Dlesk odebral na trestnou lavici. Bleci bohužel ve zbytku třetiny výhodu nezužitkovali a tak si minutu a 51 vteřin přesilovky přenesli do závěrečné periody.

I přes pár dobrých šancí z holí Angels zůstalo skóre na 7:3 pro Liberec. Naneštěstí pro BA se po chvíli dopustil faulu Marek Fryš a početní výhodu tentokrát získal domácí celek. Po půl minutě se v rámci oslabení sekáním provinil Jakub Boček a domácí dostali volný úder v těsné blízkosti branky Angels. I přes postavenou zeď se míček z hole Stránského dostal až za Körberova záda a Liberec zvýšil svůj náskok už na 5 gólů. Devátou branku vsítil Šimon Stránský, jenž nachytal Körbera zpoza branky.

Po inkasování se na balonku dlouho drželi Bleci, žádné větší ohrožení Mückovy branky z toho nevykřesali. Divočejší pasáž nakonec uklidnil trenér Liberce, jenž si vybral oddechový čas, aby rozdal pokyny pro zbytek utkání. I přesto, že vyšší tempo bylo narušeno timeoutem, tak v čase 47:35 se Faksa provnil hrou na zemi ve snaze zabránit přihrávce na brankoviště. Z nařízeného trestného střílení se poté, co si rozhýbal Mücka, parádně prosadil Jakub Hromada.

O 3 minuty později doklepl míček do domácí svatyně Jakub Hromada, který tak zkompletoval svůj hattrick a snížil na 5:9. Hra se čím dál více přiostřovala na obou stranách. V čase 56:22 si BLACK ANGELS vybrali oddechový čas a na hřiště nastoupili v 6 hráčích v poli. Žádná další branka již v zápase nepadla a Bleci tak ze severu Čech dojížděli po prohře 5:9. Držte klukům palce do budoucích zápasů.