Další ligové zápasy 2013

Další ligové kolo nás čekalo v Sokolovně v Michli. Popravdě řečeno, i já sám jsem byl v této tělocvičně prvně a to už nějaký tan pátek objíždím florbalová kolbiště, a to nejen po Praze.

BA 2013 vs. FAT PIPE Florbal Chodov - 6:1

V prvním utkání jsme se střetli s Chodovem. V rámci práce se samostatností kluci dostali po srazu trenérské desky a organizace celého zápasu byla čistě v jejich režii. Já tak měl trochu času prohodit s rodiči po ránu pár slov a na utkání jsem se přesunul do rohu tělocvičny ke střídačce...co nejdál od ní, co to šlo.

Kuba v brance ze začátku zápasu podržel kluky při snahách soupeře odpovídat na naše branky a postupem času tak brankový rozdíl jenom rostl a nakonec se zastavil na pěti gólech při skóre 6:1. Nutno kluky pochválit, jak tento zápas zvládli!

BA 2013 vs. Olymp Florbal Apollon - 3:2

V druhém utkání nás čekal domácí Olymp. Soupeř hrající velice jednoduchý florbal založený na velkých klucích, proti kterým to měli naši malí bojovníci velice těžké, a na skvěle chytajícím brankáři. Ten, jenom v první půli zneškodnil hned několik jasných gólových příležitostí. Dlouhou dobu se nám dařilo držet příznivý výsledek, ale v poslední minutě se soupeři po naší zbytečné ztrátě balónku podařilo vyrovnat. Ale hned pár vteřin po buly se nám podařilo chybu napravit a nakonec jsme vyhráli 3:2.

BA 2013 vs. Tatran Střešovice - 2:6

Ve třetím utkání nám bohužel trochu došla šťáva a zbytečnými propady jsme soupeře pouštěli do jednoho úniku 2 na 1 za druhým. Spoustu šancí zvládl skvěle chytající Kuba pokrýt, ale na některé už nestačil. Ve druhé půli si pak i on vybral slabší chvilku a smolně mu propadlo pár balonků až za záda.

Nutno podotknout, že soupeř nás přehrál hlavně pohybem, na kterém musíme pořádně zapracovat. Za zmínku ale určitě stojí gól Alexe Havlíka, který lišácky přelstil gólmana, kdy všichni přítomní na hale čekali jeho střelu a on si ještě dovolil kličku na brankáře a uklidil do prázdné branky.

BA 2013 vs. Předvýběr.CZ Florbal MB Black - 1:3

V posledním utkání nás čekal již dobře známý soupeř z města automobilů - Mladá Boleslav. Poslední utkání těchto dvou týmů už bylo velice utahané. Hře do velké míry uškodily parkety, které nám komplikovaly technickou hru, která je oběma týmům bližší. Náš malý tlak do branky soupeře zapříčinil, že jsme z utkání odcházeli nakonec jako poražení.

Chtěl bych zmínit, jak obrovský je rozdíl, pokud kluci umí přenést rady ze střídačky do utkání. Je radost sledovat, když si po střídání něco konkrétně řekneme a hned v dalším střídání to kluci udělají správně a hře to jenom prospěje. Na druhou stranu si někteří pořád myslí, že to není pravda, i když jim to říkají i jejich spoluhráči. Je potřeba, aby všichni pracovali pro tým a udělali i něco navíc. Jedině to pak pomůže celému týmu.