326_20221020_182140.jpeg

Další turnaj elévů 2013

Neděle nabídla další turnajový den elévů 2013. Článek o tom, jak se klukům na turnaji dařilo, si připravil jeden z řad našich podporujících rodičů.

BA 2013 vs. TJ Sokol Královské Vinohrady - 2:0

Utkání začalo svižně a v prvních okamžicích se zdálo, že Vinohrady mají lehce navrch. Postupem času jsme ale hru vyrovnali a bezbrankový stav tak vydržel až do přestávky. Nasazení, ale i chyby se stupňovaly na obou stranách, a tak se činili gólmani. Zejména náš brankář podával opravdu velmi dobrý výkon. Čas rychle ubíhal a začalo se blížit staré známé „kdo dá gól, vyhraje“. Naštěstí se to povedlo nám a týmu se lehounce ulevilo. To ale neznamenalo, že by to „Králováci“ vzdali. Z přemíry jejich snahy se nám ale naskytla těsně před koncem po pohledné kombinaci slibná šance, kterou kluci i proměnili, a tak jsme první klání vyhráli v poměru 2:0. Radostný začátek.

BA 2013 vs. FBK Fat Pipe Vosy Praha - 2:1

Další souboj se rozehrál ještě před obědem a soupeř hned od počátku nezůstával nic dlužen svému názvu. Vosy byly nepříjemné a bodavé. Utkání bylo velmi vyrovnané a šance se přelévaly z jedné strany na druhou. I v tomto zápase se však činili brankáři. Našim klukům nešlo upřít snahu a nasazení, ale co nám žalostně vázlo, byla střelba. Bylo jí málo, a když se dostavila, její kvalita neměla parametry. Přes všechny útrapy byl i vývoj skóre vyrovnaný a za stavu 1:1 jsme se blížili do finiše. Před koncem utkání se paní štěstěna přiklonila na naši stranu a bylo to 2:1. Tento stav se už nezměnil, a tak opět především díky vynikajícímu výkonu v bráně jsme mohli slavit druhou výhru.

BA 2013 vs. FBC Kutná Hora - 4:1

Po lehkém a rychlém obědovém občerstvení jsme se mohli vrhnout do souboje s domácí Kutnou Horou. Ta nastoupila srdnatě, ale naši borci byli nad její síly. Byť jsme se ani v tomto utkání nevyvarovali množství zbytečných chyb, byli jsme zjevně lepším týmem, což se propsalo i do průběžného skóre, ke kterému přispěli i sváteční střelci. Vypadalo to, že si připíšeme, tentokrát relativně hladce, druhou výhru s nulou, ale bohužel opět nesmyslná rozehrávka zpoza naší brány skrze naše brankoviště vedla k tomu, že míček trefil našeho jinak bezchybného gólmana do boty a byla z toho vlastní branka. Další vývoj zápasu už změny v kolonce střelců nepřinesl, a tak jsme si mohli gratulovat ke třetímu triumfu v řadě. Výsledek 4:1.

BA 2013 vs. Florbalová akademie MB 2012 - 1:3

Vyvrcholením hracího dne bylo poměření sil dvou neporažených. Plejeři z Bolky už při rozcvičce působili sebejistě, což si přenesli i do zápasu. Naši kluci se bohužel nepoučili z předchozích klání a opakovali stále stejné chyby. Zejména nedostatečný tlak do brány, chabá střelba způsobená nedostačující kontrolou míčku a chybné rozebírání hráčů měly za následek postupné přebrání iniciativy soupeře. Jen díky skvělému brankáři jsme mohli vstoupit za nerozhodného stavu 1:1 do druhého dějství.

Opět se klukům nemohla upřít snaha, ale soupeř začal bohužel být lepším týmem, což vyjádřil překlopením výsledku na svou stranu (1:2). Po polovině druhé části zápasu jsme po podražení našeho nejprůbojnějšího hráče dostali šanci samostatného nájezdu. Příležitost na vyrovnání jsme ale bohužel nevyužili a podle otřepaného „nedáš, dostaneš“ soupeř po pohledné akci odskočil na rozdíl dvou branek (1:3). Vývoj nebyl dobrý, ale přeci jen ještě svitlo světýlko naděje v podobě druhého odpískaného trestného střílení. Bohužel ani v tomto případě se nepovedlo proměnit, a tak Boleslav mohla slavit triumf nejen v tomto zápase, ale i v celém turnaji.

Přes všechny nedokonalosti však klukům patří dík za předvedené výkony, protože 2. místo je krásné a vzhledem k průběhu bych řekl, že i spravedlivé.

Autor článku: Marek Kužel