579_20240320_144407.jpg

Dnes si jdeme pro vedení, velí před pátým zápasem trenér Janeček

Muži A v neděli v Pardubicích opět vyrovnali stav play-down série na 2:2 a pátý zápas se odehraje již dnes od 19:00 v kbelské aréně. Pojďme se společně podívat na předzápasové preview.

Mužské áčko v sobotu bohužel padlo na půdě Sokolů poměrem 4:8 a muselo tak následně v neděli dotahovat nepříznivý stav série 1:2. To se jim naštěstí zadařilo a v neděli i přes vcelku vyrovnaný výsledek získali vítězství 5:3. Rovnou na čtyřech brankách se podílel Radek Hanák, který zapsal bilanci 3+1 a dovedl tak svůj tým k výhře. Solidní výkon podal také brankář Ondra Matiášek, jenž pokryl hned 20 střeleckých pokusů soupeře a inkasoval pouze ve 3 případech. Bleci tak z Pardubic odjížděli za vyrovnaného stavu 2:2 a těšili se na pátý duel, který se odehraje již dnes od 19 hodin ve Kbelích. 

Rovnou jsme tak využili příležitosti a vyzpovídali jsme hlavního trenéra A-týmu Tomáše Janečka a požádali ho o jeho osobní pohled na dnešní velice důležitý zápas.

„Dnes nás čeká další díl série zápasů s Pardubicemi. Sobotní zápasy nám ukázaly, že se nevyplácí podceňovat odhodlání a houževnatost soupeře.  Věnovali jsme jim až moc šancí a po zásluze jsme byli potrestáni. Jsou to zkušenosti, které jsme v nedělních odvetách zúročili. Dnes máme možnost ujmout se poprvé vedení v sérii! Těšíme se na první zápas v sezóně, kdy budeme hrát opravdu DOMA ve Kbelích. A věřím, že nás poženou naši fanoušci. Dlužíme jim kvalitní výkon, kterých jsme letos moc neměli. Dnes uděláme všechno proto, abychom jim to vynahradili."

Před pátým utkáním této play-down série vede produktivitu Radek Hanák z BLACK ANGELS, jenž má na kontě po 4 utkáních bilanci 10 kanadských bodů za 7 vstřelených branek a 3 asistence. Na záda mu s 6 přesnými zásahy dýchá jeho jmenovec a rival v dresu Pardubic, Radek Drba. Uvidíme tak, zda Radek Hanák uhájí pozici jak nejproduktivnějšího hráče, tak i post top střelce této série před domácím publikem v pražských Kbelích. 

Do branky s téměř stoprocentní jistotou nastoupí jedničky obou týmů. Ondřej Matiášek by rád navázal na čtvrtý zápas, kdy inkasoval pouze třikrát a zlikvidoval hned 20 střeleckých pokusů pardubických Sokolů. Na druhé straně bude jistě startujícím brankářem Martin Haleš, kterému bude záda krýt jeho mladší kolega Matěj Denemark. 

Již nyní je jisté, že utkání bude velmi napínavé a díky divácké podpoře, která je skvělá po celou sérii, se bude hrát v úžasné atmosféře. Přijďte tak Bleky podpořit do Kbelské arény, kde zápas vypukne od 19 hodin. Pokud však nemůžete osobně dorazit na halu, utkání budete moci sledovat prostřednictvím komentovaného přenosu na videoplatformě Českého florbalu. Držte klukům palce!