Drama na Chodově do posledních vteřin

Muži A odehráli v pátek utkání na hale na Jižním Městě. Duel s domácím Chodovem nabídl dramatický vývoj a divácky se jednalo o parádní podívanou, která přinesla zajímavé šance a vstřelené góly na obou stranách. Jak se klukům dařilo se dočtete níže.

Úvod klání patřil domácím, kteří se po zisku prvního buly drželi na míčku. Za Bleky se do útoku dostala až třetí formace, která však Hodíkovu branku neohrozila. Následně se Bleci po zaváhání chodovských hráčů dostali do přečíslení 2 na 1, jeden z domácích obránců bohužel zvládl přihrávku zachytit, čímž překazil útočnou akci BA.

První branku utkání nepřinesla ani střela Matěje Bočka, jenž svým projektilem prověřil pozornost domácího brankáře. Ke konci páté minuty si na míček sáhl také brankář BLACK ANGELS Daniel Körber, jenž poté dlouhým výhozem našel Tomáše Čáslavu. Hráč s číslem 34 na zádech bekhendem přihárl Burianovi, který mohl jít oslavovat. Po 5 minutách BA vedli nad Chodovem 1:0.

Po zisku míčku na vlastní polovině se domácí pustili do rychlého protiútoku, na což Bleci reagovali nedovoleným zákrokem a na trestnou lavici putoval Matěj Boček. Domácí pětice se po půl minutě dostali k nebezpečné příležitosti, naštěstí po krosové nahrávce poslal Vávra míček mimo brankovou konstrukci. Naopak BA se po závaru před Körberem vydali do útoku, kde gólovou příležitost Jakuba Bočka překazil pozorný Hodík. Čtveřice Bleků ustála početní nevýhodu a v deváté minutě byl opět stejný počet hráčů na obou stranách.

Živější pasáž nabídla šance na obou stranách hřiště, brankou však ani jedna z nich neskončila. Poté, co domácí Kafka zastavil Körberův výhoz rukou, se odebral odpykat dvouminutový trest. Přesilovková formace uzavřela čtveřici hráčů Chodova. Střela z výběhu z hole Radka Hanáka nalezla cíl a Bleci rázem vedli 2:0.

Možnost upravit brankový stav dostal o chvíli později jeden z domácích, parádním zákrokem ale odpověděl i gólman Körber. Vstřelenou brankou také zaváněla akce domácích, při které se do přečíslení dostala dvojice Bauer - Vávra, druhý jmenovaný branku přestřelil. Ke konci třetiny byl na míčku určitě více domácí celek, jenž vyslal pár střel na hostujícího gólmana, pozorný Körber díky parádním zákrokům zatím držel čisté konto. Po 20 minutách hry se do šaten šlo za stavu 2:0 pro BLACK ANGELS.

Začátek prostřední části začal střelami na oba brankáře, kteří úspěšně reagovali na vše, co na ně přiletělo. Díky větší kontrole míčku se k první brance propracovali také chodovští. V čase 24:54 vsítil úvodní branku domácích Matěj Netrefa. I přesto, že Körber vytáhl sérii výtečných zásahů, tak Netrefa nakonec protlačil míček za jeho záda.

Po neúspěšném pokusu domácích se do rychlého protiútoku pustil Renčín, jenž však trestuhodně minul Hodíkovu branku. S následným únikem Tomáše Čáslavy si poradil gólman Hodík. Po těchto pokusech z holí BA, se ke slovu dostal opět domácí tým, který nejprve dostal k dispozici standartní situaci těsně před hostující brankou. David Podhráský, jenž se ke střele postavil, pálil pouze do připraveného obranného bloku. Skórovat se podařilo až Vávrovi, jehož vyslal do úniku Jiří Bauer. Hráč s jednadvacítkou na dresu podsunul míček pod tělem Körbera a v čase 30:19 platilo vyrovnané skóre 2:2.

Zpět do vedení mohl BA poslat Matěj Boček, jenž před domácím brankovištěm promáchl a k zakončení se tak nedostal. Třetí branku Bleků obstaral v polovině 15. minuty Jakub Renčín, jenž do poloprázdné branky zametl míček po krosovce od Daniela Ludvíka. Nebýt Daniela Körbera, tak hosté mohli vedení o minutu pozdeji ztratit. K bekhendovému zakončení se propracoval Vávra, jemuž se do cesty položil jak široký, tak dlouhý Daniel Körber.

Minutu a půl před koncem prostřední dvacetiminutovky srovnal stav utkání Marek Vávra, který našel prostor u bližší tyčky Körberovy branky. Chvíli poté, se nedovoleného zákroku dopustil Matěj Boček a Bleci tak dohrávali třetinu ve čtyřech hráčích. Chodov se naštěstí do větší příležitosti na ohrožení branky BA nedostal a Boček tak musel na trestnou lavici i ve třetí třetině, do které se šlo za vyrovnaného stavu 3:3.

Domácí se již na úvod závěrečné periody dostali do šance, Körber ve spolupráci s blokujícím Baumanem nebezpečí zažehnali a dopředu se vydal Jakub Boček, na jehož nebezpečnou ránu dokázal Hodík odpovědět. Bleci přežili oslabení bez inkasování, z jejich strany naopak mohl skórovat Jakub Boček.

Pár okamžiků poté, co se Hromada vrátil na palubovku, protlačil Tomáš Čáslava míček až za Hodíkova záda a poslal tak BA do vedení 4:3. Pro hráče s 34 na zádech se jednalo o premiérovou trefu v Livesport Superlize. Samozřejmostí je míček, který mu Marek Fryš schoval, aby si ho mladý útočník vzal na památku.

Bleci mohli jít v sedmé minutě do dvoubrankového vedení, akci při přečíslení nakonec překombinovali a do zakončení se nedostali. Hra se s úderem poloviny poslední třetiny řádně přiostřila. V 11. minutě se ukázala chytrost Tomáše Čáslavy, jenž se parádně vymotal a vybídl Marka Fryše, ten si bohužel špatně seřídil mířidla.

Po pasáži, kdy byli pány na hřišti Bleci, se o slovo přihlásili domácí hráči. Körber naštěstí rychle vytasil ruku, aby zabránil střele z dálky, která putovala přes několik hráčů, které měl Körber před sebou. V tomto utkání předváděl brankář s číslem 15 parádní zákroky, které byly stavebním kamenem k úspěchu BA.

V čase 49:32 se nedovoleného zákroku dopustil domácí Slunečko, jenž byl nucen zatáhnout za záchrannou brzdu, aby zabránil Bočkovi ve skórování. Faulovaný byl i exekutorem trestného střílení, v cestě k páté brance Bleků stála branková konstrukce, od které se míček odrazil před brankovou čáru. S následnou standartní situací si před Körberovou brankou poradila defenzíva BLACK ANGELS.

Po zisku míčku na vlastní polovině se domácí pustili do rychlého útoku, kdy z přečíslení padla vyrovnávací branka. V čase 52:55 našel Jakub Dufek skvělým pasem nabíhajícího Komárka, jenž zametl míček za Körberova záda. Po vstřelení branky se Chodov opět hnal do útoku, na Matouškovu bekhendovou ránu zareagoval nachystaný Körber. V šestnácté minutě byla vidět chuť Tomáše Čáslavy po druhé brance, jeho snažení vystavil stopku Karel Hodík.

Tři minuty před koncem se Bleci dostali do situace 2 na 1, Hodík zvládl vytěsnit Hromadův pokus. Hostující Körber podržel svůj tým také, důležitým zákrokem na ránu z první udržel vyrovnané skóre zápasu. Jakoby Körberův zásah nabudil Bleky k útoku. O pár vteřin později se od mantinelu prosadil Matěj Boček, který nachytal Karla Hodíka na bližší tyči. Bleci se tak 55 vteřin před koncem ujali vedení 5:4, které jim vydrželo až do konce utkání. Domácí to ještě zkusili v šesti, s jedinou střelou si Körber hravě poradil a Bleci si tak z Chodova odvezli plný počet bodů.