PardubiceBLACK ANGELS
6:8(2:4,2:3,2:1)
út 8. 2. 2022 19:00 @ SH Dašická Pardubice, Livesport Superliga, 24. kolo

Dramatický souboj v Pardubicích

BLACK ANGELS si v úterý do Prahy odvezli plný počet bodů po výhře 8:6 nad domácími Sokoly. Zprvu utkání vypadalo, že body připadnou jasně Blekům, ovšem domácí se dokázali dotáhnout na rozdíl dvou branek a vývoj zápasu značně zdramatizovat. Díky jistému výkonu gólmana Körbera se BA posunuli již na celkové sedmé místo s náskokem jednoho bodu na ostravské FBC.

Do zápasu vstoupili lépe Bleci, jelikož již ve třetí minutě otevíral skóre Jakub Renčín. Hráč s číslem 99 na zádech dostal krosovku od Tomáše Hanáka, po níž se Haleš natahoval, ale jeho snahy byly marné. Domácí celek se po inkasování rychlé branky nezalekl a o minut později bylo srovnáno. Po Neklanově chybě v rozehrávce se míčku zmocnil Adam Šmíd, který v situaci dva na brankáře přenechal míček Kučerovi, jenž zavěsil za bezmocného Körbera. Po vyrovnání se průběh zápasu, alespoň co se týče branek, zklidnil.

Na v pořadí třetí branku zápasu si diváci v hale i u televizních obrazovek museli chvilku počkat. V čase 10:30 našel Tomáš Hanák svého bratra, jenž se dokázal uvolnit před Halešem a vrátil tak vedení na stranu Bleků. Dvoubrankový náskok zajistil o minutu později Filip Neklan, jehož projektil pronikl až za záda domácího brankáře.

Pardubičtí se nechtěli s tímto stavem smířit a ve 14. minutě využil zmatení před brankou Lukáš Prix, jemuž perfektně asistoval Lukáš Kučera. Následně mohli Sokoli srovnat skóre zápasu. Na trestnou lavici se v čase 14:38 odebral Martin Obuškevič na 2 minuty za hru vysokou holí. Bleci ve vlastním oslabení drželi míček na svých čepelích a vytvořili si daleko více šancí než pětice domácích hráčů. Naopak v čase 16:08 byl vyloučen Lukáš Prix za bránění ve hře a hostující Angels si tak mohli zahrát první přesilovku.

V rámci početní výhody hostů si nedovoleně počínal Adam Šmíd, jenž sekl do břicha Kubu Hromadu. Za tento zákrok si pardubický hráč odnesl pětiminutový trest a osobní trest do konce utkání. Během dlouhé přesilové hry si Bleci připravili velké množství šancí, avšak pouze jedna skončila brankou. Matouš Burian byl naprosto volný u tyčky Halešovy branky, čehož si byl plně vědom i Tomáš Hanák. Mladší z bratrů narýsoval přesný pas a Burian pouze uklízel do poloprázdné klece.

Začátek prostřední části dohrávali domácí stále ve čtyřech hráčích v poli, branku však v tomto oslabení již neinkasovali. Nedovolený zákrok přišel tentokrát ze strany BLACK ANGELS. Jakub Boček musel zatáhnout za záchrannou brzdu a šel si odsedět 2 minuty za blokování hokejky. Během oslabení bylo navíc nařízeno trestné střílení, které však naštěstí Martin Zozulák neproměnil. Pardubický matador již překonal hostujícího Körbera, toho ale zachránila tyčka. Černí Andělé přestáli zbytek oslabení bez inkasování a v čase 24:37 navýšil brankový náskok Adam Bouček.

Úvod druhé třetiny jasně patřil hostujícím Blekům. Vysokou aktivitou si BA vytvořili další šanci, na jejímž konci stál tentokrát Matěj Boček, kterému jednoruč přihrál jeho bratr Jakub. V následujících minutách se tempo opět trochu uklidnilo, kontrolu nad hrou stále drželi hráči Angels, což gólem potvrdil Jakub Hromada, jenž zvýšil na 7:2 pro pražský celek. S tímto výsledkem se žádný z domácích hráčů nechtěl smířit a o minutu později upravil na 3:7 Jakub Burian.

Ke konci druhé dvacetiminutovky se Vojtěch Novotný dopustil faulu, jenž byl po zásluze potrestán dvouminutovým trestem. Početní výhodu využil v čase 39:29 Ivo Teichman. Po 40 minutách hry se šlo do šaten za stavu 7:4 pro BLACK ANGELS.

Na závěr prostřední části Černí Andělé zapomněli a navázali na vysokou aktivitu, kterou předváděli v průběhu celého zápasu. Obrovská snaha Angels vyústila v nedovolený zákrok domácích, za které si šel na trestnou lavici odpočinout Přemek Pakosta. Přesilovou hru využil 12 vteřin před koncem Pakostova trestu Jakub Renčín, jenž tak zvýšil na 8:4 pro BA. Domácí stále chtěli utkání otočit, tudíž museli v napadání a tempu trochu přitvrdit. Až moc tvrdě si počínal Vojtěch Kaluža, který byl sudími vyloučen na 2 minuty za sekání.

Přesně 8 minut před závěrečným hvizdem využil přesilovou hru Matouš Burian, jenž však podle verdiktu rozhodčích dorážel vysokou holí. Branka tak byla neuznána a po rychlé rozehrávce domácích skóroval o 2 vteřiny později Michael Smola. Domácí hráč využil zmatku hostů a utekl podél mantinelu, odkud vyslal nechytatelnou bombu až za Körberova záda, čímž snížil na 5:8. Na rozdíl dvou branek o 60 vteřin později upravil Martin Zozulák.

Náskok mohl následně snížit Patrik Petr, jeho pokus z trestného střílení skvěle vykryl Daniel Körber. Po neproměněném nájezdu si hostující trenér vzal oddechový čas, aby své svěřence po divočejší pasáži uklidnil. Hru následně kontrolovali opět Angels, kteří nechtěli dát domácímu celku žádnou příležitost na vyrovnání. Naneštěstí byl necelé 2 minuty před koncem vyloučen Jakub Hromada, oslabení 6 na 4 dokázali Černí Andělé ubránit.

Výsledné skóre zápasu se zastavilo na 8:6 pro Bleky, kteří si do Prahy z východních Čech odvezli plný počet bodů. Tento zisk 3 bodů je v tabulce posunul na celkové sedmé místo a na osmou Ostravu mají náskok jednoho bodu.