Drtivá porážka ve Vítkovicích

Mužské áčko se vydalo do Ostravy ve snaze obrat o body jednoho z favoritů na titul, 1. SC Tempish Vítkovice. Jak se klukům na Moravě zadařilo se můžete dočíst níže.

Jako první se do útoku dostal domácí tým Vítkovic, který však hostujícího Körbera neprověřil. Do protiútoku se tak mohla vydat druhá formace Angels, která již vyzkoušela Součkovu pozornost. Následovala divočejší pasáž, ve které byly k vidění šance na obou stranách jen s tím rozdílem, že Körber nemusel prozatím zasahovat.

Hostující brankář si na míček sáhl poprvé po pokusu Šimona Hataly v končící páté minutě. Čtyřicet pět vteřin na to brankář Bleků neudržel projektil Matejčíka a v čase 5:43 se domácí celek ujal vedení 1:0. Přibližně o minutu později Vítkovice navýšili na 2:0. Povedenou akci celé lajny nakonec zakončil Martin Gattnar.

Zanedlouho se domácí fanoušci mohli radovat znovu. V polovině 8. minuty našel Palčinský zpoza Körberovy branky volného Fukalu, jenž poslal Vítkovice do tříbrankového vedení. I po třetí brance utkání se na míčku drželi hráči v modrých dresech a čekali na další příležitost na ohrožení branky Bleků. Angels se po výhozu Körbera do útoku dostali, domácí svatyni však neohrozili.

Po střele Píchy do vítkovického bloku, se domácí pětice vydala do rychlého protiútoku a souhra mezi Delongem a Zubkem nakonec skončila za zády Körbera. I nadále byli v tlaku více domácí hráči, kteří nepouštěli BA do větších útočných akcí. O poslední gól úvodní části se v čase 18:25 postaral Martin Gattnar, jenž v samostatném úniku vyzrál na Körbera a domácí tak po 20 minutách odcházeli s pětibrankovým vedením. Střelecká statistika zní 9:0 pro domácí celek, což se jasně odrazilo na skóre.

Druhou dvacetiminutovku načali na míčku Bleci, ten jim bohužel na čepelích nevydržel příliš dlouho. Ihned po zisku balónku začala domácí elitní formace kombinovat a své první střídání zakončila vstřelenou brankou. V čase 21:06 se prosadil Rostislav Gattnar, jenž napodruhé překonal brankáře s 15 na zádech. Přibližně o minutu později na 1:6 snížil za BLACK ANGELS Marek Fryš, jenž využil zmatku před Jasiokovou brankou.

Následovaly šance na obou stranách hřiště, žádnou branku však ani jedna z nich nepřinesla. V čase 26:03 se Adam Palčinský dopustil nedovoleného zákroku a byl nucen se na 2 minuty odebrat na trestnou lavici. Pětice Andělů okamžitě začala kombinovat na polovině soupeře. Vítkovičtí ale dokázali oslabení přestát bez inkasování a na začátku 9. minuty se opět hrálo ve vyrovnaném počtu hráčů. Po návratu Palčinského se v čase 29:17 dostali domácí k míčku a po hezké souhře celého útoku navýšil 7:1 Martin Gattnar.

Na začátku druhé půli utkání se do situace 2 na 1 dostali Fryš s Burianem. Marek Fryš to tentokrát vzal na sebe a již svým druhým gólem provětral branku Denise Jasioka. Na druhé straně hřiště mohla okamžitě padnout odpověď, Körber akrobatickým zákrokem střelu vyrazil. V čase 31:07 byl vyloučen Matěj Boček za nedovolené vrážení a Bleci tak museli bránit přesilovku Vítkovic.

V rámci početní výhody si hráči v modrých dresech vypracovali nebezpečné šance, pozorný Körber s pomocí obranného bloku dokázali všechny pokusy soupeře zlikvidovat. Po Bočkově návratu z trestné lavice byla i nadále kontrola hry na straně domácího celku.

V závěrečných minutách měli více možností na ohrožení branky Bleci, přesný zásah z jejich snahy však nevzešel. Skóre utkání zůstalo již v této části neměnné a po 40 minutách se do šaten odcházelo za nepříznivého stavu pro BLACK ANGELS 2:7.

Závěrečnou periodu odstartovala nebezpečná šance z hole Marka Matejčíka, jež skončila v rukou Körbera. Po nějakém čase se k míčku dostali hráči BA, konkrétně Matouš Burian, jenž se opřel do střely a provětral síť za Jasiokem. Hráči Angels nadále tlačili a snažili se o další zkorigování skóre zápasu. I přes úpornou snahu Bleků se v čase 44:09 již poosmé prosadil domácí celek. Exekutorem celkově jedenácté branky duelu se stal Michal Pažák.

V následujících minutách se s vítkovickými góly roztrhl pytel. O 2 minuty později Körbera prostřelil ranou na vzdálenější tyčku Jiří Besta. Po chybné rozehrávce Bleků zpoza jejich branky míček ukořistil Adam Zubek, jenž pro Martina Gattnara připravil již desátou branku domácích. Sotva se Angels probrali po inkasování, Körber lovil míček ze své branky znovu. Díky rychlému napadání se k míčku dostal Štěpán Kaleta, který našel před brankou volného Palčinského, jenž upravil na 11:3 pro 1. SC Tempish Vítkovice.

Dva slepené góly přerušili Bleci oddechovým časem. Po timeoutu se hra příliš nezklidnila. Šanci BA zlikvidoval Denis Jasiok parádním zákrokem, jenž následně dlouhým výhozem vyslal do brejku Marka Matejčíka, jehož střela se otřela pouze o tyčku hostující branky. V polovině 50. minuty vyzrál na Daniela Körbera vítkovický Lukáš Fukala a upravil tak na 12:3.

Na začátku 52. minuty se Bleci zmocnili míčku a snažili si vypracovat šanci na ohrožení Jasiokovy svatyně. V čase 52:29 parádním projektilem Körbera prostřelil Martin Gattnar. Následný pokus Palčinského si hostující gólman pohlídal a dlouhým výhozem hledal jednoho ze svých spoluhráčů. Standartní situaci Bleci bohužel neproměnili a k míčku se opět dostali hráči v modrých dresech.

Střelecký účet uzavřel v čase 55:49 Adam Palčinský a zápas tak skončil poměrem 14:3 pro domácí Vítkovice. Bleci tak z Ostravy odjížděli po drtivé prohře 14:3. Doufejme, že kluci dají na tento výkon zapomenout, a že do dalších zápasů vkročí lépe. Držte klukům palce.