Druhá výhra mužů

BLACK ANGELS se protentokrát vydali bojovat o body až do západních Čech, kde na ně čekal vyzyvatel v podobě karlovarských Hurikánů. Toto byl první superligový duel, který spolu tyto dva týmy odehrály. Jak se utkání vyvíjelo, se dozvíte níže.

Úvodní buly vyšlo lépe domácímu celku, Bleci však ihned začali s vysokým presem. První formace se do žádné větší šance nedostaly a po minutě hry pustily na hřiště druhé pětky. První ránu na karlovarskou branku si připsal Jakub Boček, domácí brankář Varádi byl však na jeho pokus dobře připraven. Začátek klání probíhal spíše v opatrnějším duchu, kdy oba celky s přechodem do útoku příliš nespěchaly.

Ondřej Matiášek si na míček sáhl poprvé až v 7. minutě, kdy mimo branku vytlačil střelu domácího Velce, jenž hledal prostor na bližší tyči. O několik okamžiků později se do útoku podívali i BA, bohužel Martin Obuškevič mířil mimo Varádiho svatyni. Po chybné rozehrávce zpoza branky zachytil míček Ivan Tomčo, který na druhé straně brankoviště našel Daniela Nicklase, po jehož střele se Matiášek natahoval, bohužel marně.

Po inkasování zavřeli Bleci domácí pětku na jejich polovině, ani jedna ze střel však domácí branku neohrozila. V čase 12:04 srovnal za Angels Matouš Burian. Celá akce začínala standartní situací z rohu, odkud dostal přihrávku Jan Bauman. Jeho tvrdý projektil domácí gólman pouze vyrazil před sebe, kde už byl nachystaný Burian, jenž míček doklepl v pádu. Prakticky ihned po vsítění gólu mohli jít Bleci do vedení. Jakub Boček získal míček u mantinelu a šikovně se vymotal až před domácí klec, ale ještě předtím, než stihl zakončit ho nedovoleně zastavil Martin Koubek. BLACK ANGELS tak na začátku 13. minuty mohli začít kombinovat na polovině soupeře.

Zhruba v polovině početní výhody se hráči Angels dopustili špatné přihrávky, kterou zachytil domácí Hurt a okamžitě se hnal s jedním ze svých spoluhráčů do přečíslení. Nakonec mladý útočník zvolil jako zakončení střelu, která se otřela o břevno Matiáškovy branky. Ve zbytku přesilovky pálili Bleci už jen do obranného bloku. Pět minut do konce úvodní části byl jak stav hráčů, tak i ten brankový vyrovnaný. Jakub Renčín to však mohl změnit, když se parádní stahovačkou dostal až před Varádiho, naneštěstí těsně minul karlovarskou branku.

V čase 17:59 byl vyloučen Adam Bouček a domácí dostali k dispozici přesilovku. Trojice Boček - Hromada - Boček ukrojila z domácí početní výhody cenné vteřiny. Deset sekund do konce třetiny musel Matiášek vytáhnout parádní zásah, kterým udržel rovnovážné skóre. Stav po 20 minutách byl 1:1.

První minuta prostřední části patřila Blekům, kteří prakticky nepustili domácí k míčku. Jakmile se ho Hurikání zmocnili, ihned prověřili Matiáškovu pozornost nebezpečnou střelou. Poté, co se proti Matiáškovi nedokázal prosadit Hurt, na druhé straně hřiště byl v čase 22:29 úspěšný Jakub Hromada, kterého perfektním pasem našel jeho jmenovec Boček. Bleci se tak na začátku druhé periody ujali vedení 2:1. Po inkasování dokázali Vary několikrát zahrozit, Matiášek naštěstí zasahovat nemusel. Na druhé straně nechal Bauman vyniknout karlovarského gólmana, jenž jeho střelu vytěsnil krásným zákrokem. Následovaly brejkové situace na obou stranách, ani jedna z nich gólem neskončila.

Nepřehledné situace v domácím brankovišti využil Jakub Hromada, který v čase 25:42 doklepl míček až za záda zmateného domácího brankáře. Příliš tvrdým zákrokem chtěl Svatek získat míček na svou stranu, tento zákrok však neunikl očím sudího, jenž poslal hráče se 70 na trestnou lavici. Pětice Bleků se okamžitě pustila do přesilovkové kombinace, ale domácí obranný blok dobře vykrýval nebezpečné prostory a BA tak na Varádiho vyslali střelu až po polovině početní výhody. I přes návrat Svatka na hřiště nepřestávali Angels s obléháním karlovarské branky.

V polovině 11. minuty se nejprve nepodařilo prosadit Hanákovi, jenž nestál v ideálním postavení, naštěstí po rychlém přenesení hry se ranou z první nemýlil Jakub Renčín. V čase 31:16 využil Tomáš Čáslava rychlého přečíslení soupeře a svižnou nábojnicí propálil Varádiho, čímž poslal Bleky do vedení už 5:1. Po v pořadí šesté brance následovala klidnější pasáž, kdy se žádné velké ohrožení ani jedné z branek neudálo. Ke konci 17. minuty mohl domácí celek snížit. Kalaš vyslal nebezpečnou střelu na tečování, hostující Matiášek předvedl svůj pověstný provaz a situaci si zkušeně pohlídal.

Úsměvnou branku se podařilo vsítit Bočkovi, jehož do hlavy trefilo nahození z půlky z hole Obuškeviče. Hráč s 71 odrazil obličejem míček až do domácí branky, načež se za obličej chytil a s bolestivou grimasou ve tváři oslavil již šestou branku Bleků. Ani ne o minutu později mohli Angels slavit znovu. Ludvíkovu vyraženou střelu dopravil za záda domácího gólmana Jakub Renčín. Brannková euforie hostů nemusela mít dlouhého trvání. K nebezpečné střele se dostal Velc, jehož rána vypadla Matiáškovi z výstroje a ten chvíli netušil, kde se míček nacházel.

Na druhé straně hřiště měl Varádi také co na práci. Nejprve zasahoval proti tvrdé ráně Buriana, poté tomu samému hráči doslova sebral gól, když se mu parádním zákrokem položil do střely. Ve zbytku prostřední části žádný další gól nepadl a tato třetina hrůzy pro domácí Vary nakonec skončila 6:0 pro hostující Angels a do poslední periody se šlo za stavu 7:1 pro BLACK ANGELS.

Už od prvních vteřin závěrečné dvacetiminutovky byla patrná vyšší aktivita hráčů Karlových Varů, kteří ovšem i tak neměli nad míčkem kontrolu. Po chybě v obraně se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, Matiášek zamezil jakémukoliv nebezpečí. V 6. minutě byla k vidění divoká pasáž, která nakonec vyústila ve vyloučení hostujícího Ludvíka za hrubost. Domácí pětice chtěla ihned zužitkovat početní výhodu, ale po křizném pasu zamířil Matyáš Velc mimo brankovou konstrukci. V čase 46:20 byl vyloučen Michal Strachota za hrubost. Tvrdým zákrokem uzemnil Matouše Buriana, který se jen těžko zvedal ze země.

Následující minutu a 42 vteřin se hrálo 4 na 4. Bleci krátkou početní výhodu neproměnili, tudíž se počet hráčů vyrovnal na obou stranách. Strachota se těsně před polovinou závěrečné části vymotal až před samotného Matiáška, jenž jeho pokus zlikvidoval. O necelou minutu později se do stejné pozice dostal domácí Zahraj, i tentokrát Matiášek nalezl odpověď na jeho pokus o snížení. Poté, co Čáslava nezkompletoval svůj hattrick se do útoku pustila karlovarská dvojice Zahraj - Hurt. Druhý jmenovaný vymetl všechny pavučiny z pravé šibenice hostující svatyně. Ke konci 13. minuty tak platilo skóre 2:7 z pohledu Hurikánů.

V čase 54:36 na 8:2 navýšil Marek Fryš, jenž vyslal nechytatelný projektil do vzdálenějšího růžku Varádiho branky. O minutu později byl vyloučen Tomáš Straka za hrubost. Všechny pokusy Hurikánů končily buď na připravené obraně nebo branku vůbec neohrozily. Dvě minuty před koncem se tak hrálo v rovnovážném stavu 5 na 5. Po nahození Renčína od vlastní branky si míček zpracoval Bačinský, jenž posunul na Neklana. Filip Neklan se nemýlil a BA tak vedli již 9:2. Dvacet tři vteřin před závěrečným hvizdem uzavřel tvrdým projektilem skóre zápasu Marek Fryš.

Bleci tak první superligový duel s Hurikány z Karlových Varů ovládli vysoko 10:2 a ze západu Čech přivezli do Prahy plný počet bodů. Držte klukům palce do dalších zápasů.