Black Angels
ChodovBLACK ANGELS
ne 26. 11. 2023 16:00 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 13. kolo

Dva body z dramatu na Chodově

Mužské áčko v neděli nastoupilo v SH Jižní Město k dalšímu pražskému derby proti místnímu Florbalu Chodov. Utkání nabídlo spoustu akce a bylo divácky velmi atraktivní. Pojďme si projít zápasový report.

Začátek utkání lépe vyšel domácímu celku, který již po minutě a 3 vteřinách poslal do vedení Marek Vávra. Po vstřelení branky i nadále tlačili spíše domácí, tentokrát Marek Netopilík však jejich střelecké pokusy viděl. V čase 09:56 byl za blokování florbalky vyloučen Vojtěch Novotný a Bleci tak museli bránit oslabení. V rámci početní výhody si Chodov určité šance vytvořil, ale obranný blok ve spolupráci s Netopilíkem v brance oslabení ubránil.

Vyrovnávací branka padla v čase 12:51. O tento gól se postarala první útočná formace. Ze své obranné poloviny fotbalovým výkopem přihrál kapitán Ludvík na Jakuba Renčína, jenž posléze vysunul svého jmenovce Hromadu do brejkové situace, ve které si proti osamocenému Hodíkovi poradil s chladnou hlavou a vyrovnal tak stav utkání na 1:1. Následně mohli jít Bleci na začátku 18. minuty do vedení, samostatný únik Beriace zastavil dobře chytající Hodík. Po 20 minutách se tak do šaten šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Úvod prostřední části patřil hostujícím Angels, kteří se dlouho drželi na míčku. Do vedení Bleky poslal na konci 25. minuty nejproduktivnější hráč kádru, Jakub Renčín. Lví podíl na gólu měl také Jakub Hromada, jenž na sebe natáhl 2 obránce Chodova a následně našel volného Renčína. O pár minut později mohlo být srovnáno, naštěstí si Marek Netopilík správně postavil své tyče.

Začátkem 35. minuty se Vilém Doležal dostal do samostatného úniku, jemuž vystavil nedovolenou stopku Tomáš Sýkora a bylo tak nařízeno trestné střílení. Tohoto úkolu se nakonec ujal Matouš Burian, jenž se zakončením před Hodíkem trpělivě čekal, což se vyplatilo a bekhendem zavěsil a zvýšil na 3:1 pro BA. Poté se o slovo přihlásil domácí celek, jenž do konce druhé periody nenalezl recept na skvěle chytajícího Netopilíka.

Závěrečná třetina začala několika nebezpečnými šancemi, brankové parametry měla až ta, na jejímž konci stál Mikuláš Komárek, který ranou do šibenice tak snížil na 2:3 z pohledu domácích. O necelé 2 minuty později přidal Komárek již druhý gól v utkání, tentokrát za záda Netopilíka zametal krosový pas z hole Horkého. V čase 51:50 schovanou střelou od mantinelu prostřelil hostujícího brankáře kapitán domácích, Tom Ondrušek.

Poté, co si Chodov uzmul vedení 4:3 následoval oddechový čas BLACK ANGELS. To se Blekům vyplatilo, jelikož v čase 53:28 srovnal na 4:4 Jakub Hromada. I přesto, že se domácí Votava s Horkým nebezpečně střetli, tak o chvíli později opět poslali Chodov po společné akci do vedení 5:4. Po odkopnutí míčku jedním z domácích, mělo následovat vyloučení za zdržování hry, které nakonec bylo sudími odvoláno.

Minutu a půl před koncem šli Bleci do šesti hráčů v poli, což nakonec přineslo své ovoce. V čase 59:10 nahodil Marek Fryš míček na Hodíka, za jehož záda dorazil svým třetím gólem v utkání Jakub Hromada a poslal tak zápas za stavu 5:5 do prodloužení. V tom byl v čase 62:29 vyloučen Karel Hodík za hrubost a zároveň musel po obdržení červené karty opustit hřiště. V čase 62:56 rozhodl utkání Jakub Renčín, jehož branka byla následně přezkoumávána na videu, následně byla sudími uznána za platnou a Bleci tak z Jižního Města odcházeli se ziskem 2 bodů.

Velkou zásluhu na tom měl nejlepší hráč Bleků Jakub Hromada, jenž si odnesl bilanci 3+1. Svůj podíl na výsledku měl však i skvělým výkonem Marek Netopilík, jenž si tak ve své obnovené premiéře v dresu BLACK ANGELS připsal výhru 6:5 po prodloužení. Děkujeme fanouškům za podporu!