Hořká prohra s Českou Lípou

Mužský A-tým se vydal na sever Čech bojovat o první místo v tabulce skupiny v rámci Poháru Českého florbalu. Hráči domácího celku však cestu za body udělali příliš trnitou, tudíž body zároveň s první příčkou zůstaly na domácí půdě České Lípy.

První minuty zápasu se na míčku více drželi domácí hráči, kteří se nebáli prověřit hostujícího Körbera, který musel být ve střehu již od úvodu celého utkání. Naštěstí se Bleci postupně rozehrávali a přizpůsobili se alespoň trochu tempu domácích. I přesto, že BA zvýšili aktivitu, tak množství šancí bylo jistojistě na straně Lípy.

Úvodní branka duelu padla v čase 7:21 do branky BA. Úplně osamocený Vavruška měl před sebou už pouze Körbera, jenž se po míčku natahoval jen marně. Šanci na reparát dostali Bleci v 10. minutě, kdy byl vyloučen Slaný, jenž nedovoleně zastavil rozeběhnutého Čáslavu. Angels tak získali možnost na srovnání stavu utkání.

Angels si vytvořili několik šancí, avšak většina mířila mimo brankovou konstrukci. Se zbylými projektily si poradil připravený gólman Dvořák. Domácí čtveřice tak dokázala oslabení přestát bez inkasování. Po početní výhodě BA následoval tlak domácího celku, který uzamknul Bleky na jejich polovině. Černí Andělé jakoby nevěděli, jak se z tlaku českolipských vymanit.

V čase 13:40 došlo ke kolizi mezi Tomášem Čáslavou a domácím brankářem, naštěstí se oba hráči rychle oklepali a mohlo se pokračovat ve hře. V rámci celého zápasu bylo k vidění spousty osobních soubojů, jelikož domácí tým přeci jen hraje agresivnější styl florbalu a nebojí se jít do souboje tělem.

Na začátku 17. minuty mohl jít domácí tým do dvoubrankového vedení, avšak hostující Körber vytasil famózní zákrok, který následně náležitě oslavil. Ke konci třetiny byli už BA aktivnější a vylepšili si i statistiku držení míčku. I přesto se chybám nevyvarovali a po omylu při rozehrávce šli hráči Lípy do přečíslení a na střelu do poloodkryté branky byl krátký i natahující se Körber.

V čase 17:51 navýšil na dvoubrankové vedení Radek Krajcigr, kterému u branky asistoval Tichý. Úvodní třetina vyšla jasně pro domácí tým, který po 20 minutách držel vedení 2:0.

Bleci již od prvních vteřin prostřední dvacetiminutovky zařadili vyšší rychlost a tlačili se do šancí. I přes vyšší aktivitu Bleků se k brankové příležitosti dostali domácí, kdy od mantinelu podruhé přesně zamířil Krajcigr. Pro Daniela Körbera to byla složitá situace k řešení, jelikož míček přiletěl přímo na vzdálenější tyč zpoza clony.

V 29. minutě byl po zásluze vyloučen českolipský Slaný za blokování florbalky jednoho z Bleků. Černí Andělé v rámci přesilovky hodněkrát vystřelili, jejich projektily však branku domácích většinou minuly. Naopak chvíli poté, co se hra vrátila do stavu pět na pět, už na 4:0 zvýšil Vavrauška, jehož parádní zadovkou našel Jirsa.

Po inkasování branky si hráči BA vytvořili určité šance, žádná z nich ale brankové parametry neměla. Ke konci třetiny se opět kormidla chopil domácí celek a dostal hostující Angels pod tlak. Jejich snaha by málem vyústila ve vstřelenou branku, nebýt Daniela Körbera, jenž parádním vykopnutím střelu zlikvidoval. Tento světlý moment Blekům nevydržel příliš dlouho, jelikož 3 minuty před závěrečným hvizdem prostřední části byl vyloučen Obuškevič za hrubost. Ke smůle hostů nevydržel Obuškevič na trestné lavici celé 2 minuty. Po 20 vteřinách hry si Slaný narazil s Kopičem a opřel se do střely, která skončila v pravém horním rohu.

Domácí tak těsně před koncem druhé části získali na svou stranu pětibrankové vedení. Zbývající čas nenabídl žádné další šance a po 40 minutách hry se šlo do šaten za stavu 5:0 pro domácí celek.

Na úvod závěrečné třetiny vybojoval na brankovišti Marek Fryš trestné střílení. Možnost snížit dostal Lukáš Sůva, jenž na domácího gólmana při samostatném nájezdu nevyzrál. Českolipští i nadále tlačili na hráče BA, kteří se naneštěstí chybám nevyhnuli. Po dalším zaváhání v rozehrávce šel domácí Krajcigr na Körbera prakticky sám, jenže domácí gólman se roztáhl jak dlouhý, tak široký a rukou vyrazil jeho ránu a ihned poté znovu parádně zareagoval na nebezpečnou střelu.

Po ráně z první z hole Tichého se však Körber pouze ohlížel za míčkem za jeho zády. Na odpověď se Bleci naštěstí nenačekali, protože již po minutě kontroval Vojtěch Novotný. Lví podíl na gólu měl i Marek Fryš, jenž míček vybojoval ve velmi těžkém osobním souboji. Pro BA to je i tak zdvižený prst, jelikož na první branku museli čekat dlouhých 43 minut! Aby toho nebylo málo, tak v čase 44:51 byl vyloučen Jakub Hromada za hru na zemi na 2 minuty. Domácí využili i druhou početní výhodu v zápase, po 20 vteřinách se již podruhé přesně trefil Štěpán Slaný.

Ihned po vstřelení branky hráči Lípy vyhráli buly a nechybělo málo k přidání v pořadí osmého domácího gólu, opět se skvěle natáhl hostující brankář. Na 2:7 upravil Kuba Hromada, jehož parádním pasem na hraně brankoviště našel jmenovec Boček. Následně Bleci opět hrozili ranami ze všech možných pozic, bohužel většina z nich netrefuje cíl.

V čase 51:22 po podražení jednoho hráče domácích bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil Štěpán Slaný, jenž tak zkompletoval hattrick a upravil skóre utkání na 8:2. Ve zbytku zápasu se o branky starali už jen hráči BLACK ANGELS. O 2 minuty později se z výběhu prosadil Martin Obuškevič a snížil tak na 3:8. O dalších 30 vteřin později snížil na rozdíl čtyř branek Vojta Novotný.

Čtyři minuty do konce závěrečné části byl za zdržování hry potrestán domácí Pekárek a Bleci tak získali další početní výhodu. Ani tentokrát však přesilovou hru nezužitkovali a domácí tak odvrátili hrozbu inkasování. Minutu před koncem zápasu uzavřel domácí hráč gólem do vlastní branky střelecký účet zápasu, jenž se zastavil na stavu 8:5 pro domácí Lípu.

Bleci tak ze severu Čech odjíždějí s porážkou 5:8, což žádného fanouška jistě nepotěšilo. Bohužel statistika mluví jasně - domácí tým využil 2 přesilové hry, kdežto BA nezužitkovali ani jednu ze tří početních výhod. Doufejme, že tento zápas naši hodí rychle za hlavu a budou se soustředit na budoucí zápasy.

Všem fanouškům děkujeme za podporu! DYCKY BLACK!