Hořká prohra v Řepích

Domácí brankostroj k nezastavení - tak by se dalo popsat včerejší pražské derby, které ovládl jasným výsledkem 11:0 domácí Tatran Střešovice.

Repríza pohárového klání po pouhých 5 dnech přinesla pro Bleky o dost horší scénář. Minulý čtvrtek zvládli hráči BLACK ANGELS dlouhou dobu držet krok s úřadujícím mistrem Livesport Superligy a nakonec odcházeli po prohře 8:12. V utkání, které nabídlo vcelku vyrovnanou bitvu se za BA prosadilo několik hráčů, především ale vyčnívali Matouš Burian (3+1) a Jakub Hromada (2+1). Ani jejich bodové příspěvky nenapomohli k překonání Tatranu.

Už od úvodního vhazování včerejšího duelu bylo jasné, kdo bude mít navrch. Domácí hráči nepouštěli Bleky k míčku a prozatím zaměstnávali hostujícího Matiáška. Toho v čase 03:00 překonal jeho bývalý spoluhráč Jakub Boček a Tatran se ujal vedení 1:0. I přes pár střeleckých pokusů BA to byl opět Tatran, kdo se podruhé prosadil a Tomáš Hanák zvýšil na 2:0. V polovině 8. minuty se díky teči prosadil Matěj Havlas. Následovala chvíle bez vstřelené branky, kterou v čase 13:13 narušil David Šimek. Na 5:0 upravil Marek Beneš poté, co prostřelil Matiáška mezi nohy. O poslední branku první třetiny se postaral Martin Šindelář, který vymetl pavučiny v horním rohu hostující branky a poslal domácí celek do vedení 6:0.

Po děsivém začátku ze strany Bleků se trenéři pokusili o impulz, jenž měl ve snaze o zvrat zápasu, nabudit hráče BA a do druhé třetiny tak mezi tyčemi nastoupil Daniel Körber. Díky nedovolenému přestupku Sládečka získali BA přesilovou hru, kterou však přes pár šancí domácí úspěšně ubránili. Zatím dobře chytající Körber nemohl odolávat náporu domácích útočných akcí věčně, a poprvé inkasoval v čase 26:20 z hole Martina Šindeláře. Ani ne minutu poté, musel Körber lovit míček z branky znovu, tentokrát po zásluze Martina Mühlfaita. Po devíti minutách, kdy byly k vidění útočné pasáže na obou koncích hřiště ukončil brankové ticho Tomáš Hanák. Jeho přesný zásah určil skóre po 40 minutách hry již na 9:0 pro domácí Střešovice.

I začátek závěrečné části utkání patřil domácímu celku. Šance se objevily na obou stranách, více střeleckých pokusů však vyslali svěřenci trenéra Milana Fridricha. V čase 45:38 byl nedovolený zákrok Marka Fryše potrestán nařízeným trestným střílením, které však díky perfektnímu zákroku Daniela Körbera neproměnil kapitán domácího celku, Marek Beneš. Absentující štěstí při koncovce Bleků chybělo i nadále a v závěru zápasu se tak dokázali prosadit už pouze domácí, a to konkrétně Šimon Vavroušek a Matěj Čelakovský, jenž tak uzavřel střelecký účet zápasu na 11:0 pro domácí Tatran.

Pro Bleky to byla tvrdá facka, jelikož se nedokázali prosadit ani v jednom z 24 střeleckých pokusů, které vyslali na skvěle chytajícího Tomáše Jurca, který tak po zásluze odcházel ze zápasu s čistým kontem. Hráči BLACK ANGELS budou muset každopádně více zabrat, především pokud chtějí ukořistit body v dalším zápase, ve kterém se 29.10. od 18 hodin postaví Hurikánům z Karlových Varů na své domácí půdě ve Štěrboholech.