442_20230519_125051.jpg

Jakub Boček končí v Black Angels

Mistr světa z juniorského mistrovství světa 2019 v Halifaxu poprvé v kariéře mění dres a po čtrnácti letech opouští domovský klub. Nově bude oblékat dres mistrů Superligy Tatranu Střešovice. V Black Angels strávil 14 let, a byl u historického postupu juniorů i mužů.

Blekovský generační talent Jakub Boček se po čtrnácti letech v černobílém dresu rozhodl zkusit štěstí v jiném klubu. Opouští tak hráče se kterými strávil skoro celou část své kariéry, jako například Jakuba Hromadu, Tomáše Straku, ale a i svého bratra Matěje Bočka. Jakub nastupoval od začátku své kariéry za letňanský celek a velmi rychle se stal jednou z největších nadějí Black Angels. Pokaždé společně s bratrem Matějem nastupovali za starší ročníky, kde i tak sázeli jeden gól za druhým. 

Jakub stál za prvním velkým postupem BA, kdy juniorský tým postoupil do nejvyšší juniorské soutěže, tehdy ještě pod názvem G2 Liga juniorů. Sám Jakub tehdy rozhodl první utkání série Play up proti České Lípě, kdy tým Black Angels sice v polovině zápasu prohrával 1:3, nakonec ale vyhrál 5:3. Bleci tenkrát ovládli sérii 2:0 a bez jediné porážky si došli za postupem. Kuba si připsal 3 body za 2 góly a 1 asistenci. V celé sezóně pak 41 bodů (28+13), čímž ovládl kanadské bodování soutěže. 

Kuba v podstatě přeskočil své juniorské sezony, protože byl okamžitě vybrán tehdy poměrně čerstvým trenérem A-týmu Tomášem Janečkem do A-týmu mužů, kde opět společně s bratrem tahali už v mladém věku celý tým nahoru. Připsal si 22 startů v 1. lize kde posbíral neuvěřitelných 49 bodů (31+18) a následně ještě sedm zápasů v PLAY OFF, kde přidal dalších 13 bodů (6+7). První sezónu tak zakončil na 11. místě kanadského bodování v době, kdy byl věkově prvním rokem junior.

Mezi elitou Black Angels nakonec strávil osm let a zapsal si do statistik 251 bodů (139+112) ve 128 zápasech. Následně pak ještě přidal dalších 35 zápasů v nadstavbové části, kde si připsal 65 bodů za 29 gólů a 36 přihrávek.

Za své působení v BA si Jakub připsal 437 zápasů, ve kterých zaznamenal 785 bodů za 441 branek a 344 asistencí a je tak nejúspěšnějším hráčem v historii Black Angels. Přejeme v novém působišti hodně štěstí a děkujeme za všechny roky a vítězství, které jsi pro nás vybojoval.