575_20240313_070257.jpg

Mladší žáci 2011 ve druhém koši

10.3.2024 Průhonice 2.Koš (BA 2011) Sezóna dospěla do své závěrečné fáze, kde se to hemží termíny play off, play down a já bych si hlavně přál, aby to bylo play fair nebo fair play, ale nikdy jinak. Čeká nás po dlouhé pauze předposlední turnaj a věřím, že vám všem se po mých řádcích jistě stýskalo. Ne, tak hlavně se nám všem stýskalopo florbalu a pravda, mě už trochu svrběly prsty. Vezměte tedy místo, opřete se a přelouskněte zde pár řádků z neděle v Průhonicích, kam nás zavedly naše florbalové cesty. Ano, doufáme, že zde zase bude líp. Rovnou podotýkám, že jen florbalově a s ohledem na to, že minule nám to na domácí půděnevyšlo podle představ.

BA 2011 vs. Florbal Chodov 2:2

Po dlouhé pauze a někteří téměř ještě s lyžáky na nohou, nastoupili jsme proti Chodovu. A co si budem, bylo to na naší hře znát. Nezačali jsme sice špatně, předvedli jsme pěknou souhru, ale gól z toho nepadl a vzápětí jsme díky mnoha přešlapům v obraně nabídli Chodovu několik šancí. S nimi ovšem soupeř naložil stejně laxně jako my s těmi co následně přišly. Přesto se nám povedlo jít dvakrát do vedení a také ho dvakrát ztratit. Díky výkonu Lukyho v naší bráně a oboustranné bídě v zakončení se nakonec body zaslouženě dělily. Ale byla to škoda …

BA 2011 vs. Wizards DDM Praha 10 6:1

Zbaveni tíhy prvního zápasu a již bez lyžáků a bázně, vrhli jsme se s chutí na Wizardy. Hra nevypadala vůbec špatně a naše produktivita byla už v první půlce výrazně lepší než v prvním zápase. A tak jsme si z první části odnesli zasloužené vedenítři nula. K vidění byly pasáže skvělé kombinace a tlaku do brány i naše stále se opakující zbytečně páchaná harakiri při zakládání útoku i jiné prohřešky, kterých se né a né natrvalo zbavit. I tak jsme ale na hřišti dominovali a v zakončení byli úspěšní. Nulu jsme bohužel neuhájili, protože jednou nás soupeř potrestal. Bylo to poté, co jsme sehráli učebnicovou souhru s dokonalým zakončením, což nás zanechalo na obláčku. Z něho nás soupeř obratem sestřelil. Pevný kontakt se zemívykonal své a začali jsme zase pořádně hrát a s přehledem dotáhli zápas do vítězného konce. Tím padlo výsledkové prokletí, panující zde s výsledkem 2:2 od rána.

BA 2011 vs. Prague Tigers White 6:0

Čeká nás opět derby s místním, tedy nám místně příslušným rivalem. Byl to kvalitní zápas, ke kterému jsme konečně nastoupili s řádnou motivací a správným nastavením hlavy. Předvedeným výkonem jsme oplatili soupeři poslední dvě prohry a dalo by se říct, že i s úrokem. Hráli jsme opravdu dobře, měli jsme zápas po celou dobu pevně v rukou a to vše jistil ještě v bráně výborný Luky, kterému jsme tentokrát už nulu nenechali proklouznout mezi rukavicemi. Bravo Bleci, výborný zápas!

BA 2011 vs. Sparta Praha blue 1:1

Poslední zápas a je to tak, jak to má být tedy to nejlepší na konec, jedním slovem finále. První půlka zápasu byla vyrovnaná a ani na jedné straně senedokázali střelci prosadit. Na úvod druhé se jako první prosadila gólově Sparta. Jednalo se o čtvrtý zápas a určitá únava se už dostavovala. Navíc bylo jasné, že to nebudou žádné, bůh ví jaké gólovéhody. Hra šance přinášela, to ano, ale nedařilo se najít míčku cestu do klece. Nakonec se to povedlo i nám. Zbytek zápasu byl v koncovce ještě nervóznější a nikdo se už nedokázal gólově prosadit. A tak po florbalově zajímavém, leč gólově dietním zápase, braly oba týmy po bodu. Ovšem pro nás měl získaný bod cenu zlata.

Dnes to byla o poznání jiná a mnohem veselejší písnička. Když budu vypočítávat pozitiva a budu stručný, budou to tři body. Za prvé, v turnaji jsme neprohráli. Za druhé, jeden zápas byl bez obdržené branky a za celý turnaj jen čtyři. A za třetí, porazili jsme Tigers rozdílem třídy.

Obsáhlejší hodnocení nám samozřejmě přinese za vítězný realizační tým Robin.

“Tenhle ligový turnaj hodnotíme s trenéry spíše kladně J. Klukům se snažíme nacpat do hlavy věci, které dělají opakovaně špatně od začátku sezóny, a už bychom si v tomto představovali trochu větší posun. Myslím tím například - rozebrání hráčů, bránění 1 na 1, rozehrávka ve více hráčích a ne jen ve dvou, clona před bránou atd. Během turnaje se všechny tyto věci zlepšovaly. Někdy ale vymýšlíme nesmyslné nahrávky, přes několik hokejek protihráčů, které smrdí gólem (harakiri). Věci si ukážeme na videu, kterého máme teďka dost i díky tomu, že jsme na turnaji mohli být tři trenéři, takže na to prostor byl.

Abych ale nebyl jenom kritický, tak musím pochválit kluky za hodně hezkých kombinací, které končily gólem. Potom za dobré posouvání balonu po mantinelech na hráče, který má za úkol roztahovat hru. Dále všechny za dobré nasazení a taky Lukyho za výkon v bráně. Jako pěkný bonus beru to, že se nám podařilo postoupit a příští zároveň i poslední turnaj si zahrajeme v prvním koši.”

Je to tak, díky Robine! Tak jsme se konečně dočkali, a vypálili všem v Průhonicích rybník, ne doslova samozřejmě, to by byla kampaň, ale vyhráli jsme turnaj a postupujeme na závěr sezóny do 1. Koše. A na to se moc těším, protože pokud budeme hrát takhle a ještě zlepšíme věci, které nastínil Robin, nebudeme tam určitě jen do počtu. Ještě jednou tedy gratulace celému týmu včetně toho realizačního. Bleci děkujem….

DYCKY BLACK!

Romič