480_20230902_231429.jpg

Muži A berou další pohárové vítězství

Mužský elitní tým BLACK ANGELS se v úterý představil v dalším pohárovém klání, tentokrát se utkal na českobudějovické půdě s tamními Štíry. Pojďme se společně ohlédnout za tím, jak zápas probíhal.

Úvodní buly zápasu získali na svou stranu domácí hráči, kteří si okamžitě vypracovali šanci a Matiášek si tak po necelých 50 vteřinách připsal první zákrok. Následující minuty byly vcelku divoké, hra se přelévala nahoru a dolů. O první branku utkání se v čase 05:14 postaral Vladimír Bačinský, na jehož brance si připsal asistenci Matyáš Metoděj Krahulec.

Poté, co se Blekům podařilo otevřít skóre, se tlaku ujal domácí tým. V polovině 12. minuty se českobudějovický Vacek dostal do nebezpečné šance, jeho pokus však zvládl zlikvidovat Ondřej Matiášek pohotovým zákrokem. O 5 minut později se Mikuláš Fořt dopustil faulu a odebral se na 2 minuty na trestnou lavici za blokování florbalky. 

Bleci tak dostali možnost první přesilové hry. Po 30 vteřinách početní výhody se prosadil Marek Fryš, jemuž míček předložil Matouš Burian. Hráči Angels tak rázem získali dvoubrankové vedení na svou stranu. Ve zbytku úvodní periody bylo pár šancí k vidění, žádná z nich však ke vstřelení branky nevedla. BLACK ANGELS si tak po 20 minutách brali do další třetiny vedení 2:0.

Gólové tempo z první části si Bleci přenesli i do té prostřední. Padesát devět vteřin po rozehrání přesně zamířil Matouš Burian, jenž si tak připsal druhý bod v utkání. I po tomto gólu byli na míčku převážně hostující hráči, avšak několik těch šancí netrefilo brankovou konstrukci.

V polovině 27. minuty se domácí mohli dostat do hry, proti jejich počínání byl však Matiášek, jenž parádním zákrokem i nadále udržel čisté konto. Štíři se i nadále snažili procpat přes obranu Bleků, ta však zůstávala pevná, případně zasahoval pozorný Matiášek. 

Poté, co se hráči Angels opět dostali k míčku, rozvlnil v čase 32:29 síťku za domácím brankářem Radek Hanák, jenž poslal BA do čtyřgólového vedení. Nedlouho poté, co BA vsítili čtvrtý gól, přidal na začátku 36. minuty již pátou branku hostů Matyáš Sirotek, který tak vstřelil premiérovou branku v dresu BA. 

Ve zbylých pěti minutách z prostřední části měl o dost více práce Ondřej Matiášek, který však nadále deptal domácí střelce parádními zákroky. Do poslední dvacetiminutovky jdou tedy Bleci s vedením 5:0. Domácí Štíři šli do závěrečné části s odhodláním udělat něco se skóre.

O nulu připravil Matiáška v čase 40:39 Dominik Vlček, k němuž míček doputoval po krosové přihrávce od Daniela Drobiše. Hostující brankář se sice po jeho střele natahoval, avšak s touto situací nemohl nic dělat. Úvodním gólem vykřesali Štíři alespoň špetku naděje. Avšak tu jim v čase 48:36 pokazil Teodor Beriac, jenž si na své konto taktéž připsal první branku v dresu BLACK ANGELS.

Svou chvíli slávy si užil i druhý brankář BLACK ANGELS, Matěj Němec, jenž si teprve ve svých 17 letech připsal debut v dresu A-týmu. Ten vystřídal Ondřeje Matiáška v čase 50:42 za stavu 6:1 pro BA. Netrvalo dlouho a sedmnáctiletý talent si připsal svůj úspěšný zákrok, a to když vymrštil ruku proti střele domácího Hejdy.

Na začátku 56. minuty upravil na 7:1 Teodor Beriac, jenž tak vsítil druhý gól v utkání. O tři minuty později dokonce zkompletoval hattrick a je jisté, že tento debut si bude jistě dlouho pamatovat. Zahanbit se nedala ani druhá posila Bleků, Matyáš Sirotek, jenž v čase 58:30 svým druhým gólem uzavřel skóre utkání na konečných 9:1 pro BLACK ANGELS. 

Kluci tak hravě zvládli další pohárové kolo a již nyní se můžete těšit na další, které se odehraje 3. září od 18 hodin v pražských Kbelích, kde se postaví hráčům Liberce. Bude to zde také zároveň poslední domácí zápas pro muže A, kteří se budou přesouvat do BB Arény ve Štěrboholích. Přijďte kluky podpořit na cestě za dalším vítězstvím.

DYCKY BLACK!