Black Angels
BLACK ANGELSVítkovice
ne 3. 12. 2023 14:00 @ SH Štěrboholy, Livesport Superliga, 14. kolo

Muži A nestačili na rozjeté Vítkovice

Mužské áčko v neděli na domácí půdě ve Štěrboholech vyzvalo 1. SC Tempish Vítkovice. Jak tento napínavý souboj s vítkovickým celkem probíhal, se dočtete níže.

Začátek zápasu vyšel daleko lépe domácím Blekům, které už v čase 05:14 poslal do vedení Matouš Burian. Jakub Hromada využil chyby v rozehrávce a předložil míček Burianovi, jenž měl před brankou již snadnou práci. Na gól Buriana navázal o minutu později Tomáš Čáslava. Tomu míček vybojoval Adam Štyler a Čáslava vyslal střelu šikovně nad nohou Součka a zvýšil tak na 2:0 pro BA.

V čase 08:23 snížil na 1:2 z pohledu Vítkovic Adam Zubek, jenž za Matiáškova záda dorazil střelu z hole Jana Šebesty. O dalších 12 vteřin platil v BB Aréně ve Štěrboholech vyrovnaný stav 2:2. Matyáš Šindler našel volného Šmída, který z hranice velkého brankoviště z první zavěsil do poloodkryté brány.

Na začátku 11. minuty svým druhým gólem v utkání poslal Jan Šebesta hostující Vítkovice do vedení 3:2. Kapitán Vítkovic se napřáhl od pravého mantinelu a jeho rána proletěla až za záda Matiáška do domácí branky. Po získání vedení na svou stranu, nepřestávali hostující hráči s útočným tlakem. V čase 17:12 se Martin Gattnar prosadil z výběhu na středu hřiště, kdy jeho střela propadla Matiáškovi, jenž Gattnarův pokus nedokázal utěsnit a Vítkovice tak po 20 minutách hry vedly 4:2.

Ani úvod prostřední části nevycházel domácím Blekům podle jejich a fanouškovských představ. Již po 2 minutách upravil skóre na 5:2 pro hosty Rostislav Gattnar. Starší z bratrů se před velkým brankovištěm uvolnil a po pasu od Šindlera nekompromisně zakončil. Po již pátém inkasovaném gólu BA nepomohlo ani vyloučení Matyáše Sirotka, jenž dostal menší trest za sekání.

Přesilovková formace Vítkovic se ihned dala do práce. Bránící čtveřice Bleků jim jí však velmi ztěžovala, ani to nezastavilo hosty od dalšího navýšení skóre. V čase 26:57 se v rámci početní výhody prosadil Lukáš Hájek. Následně se o slovo přihlásili také domácí hráči, kteří však recept na gólmana Součka nenalezli.

V polovině 38. minuty si nedovoleně počínal Martin Obuškevič a Bleci tak museli opět do čtyř. Ani tentokrát neodolali a na 7:2 upravil Adam Zubek, jemuž branku připravil Šebesta. O dalších 50 vteřin později se situace opakovala, potrestaným byl tentokrát Jan Bauman. O osmý gól hostů se opět postarala dvojice Zubek - Šebesta, kteří si tentokrát role vyměnili. Ani to bohužel pro domácí nebylo všechno. Devět vteřin před koncem druhé periody upravil na rozdíl 9:2 Adam Palčinský.

Do závěrečné části šli Bleci se sedmibrankovým mankem a měli tak co dohánět. Impulzem, který jim v tom měl pomoci, byla výměna brankáře a mezi tři tyče na posledních 20 minut tak nastoupil Marek Netopilík. Ani jemu se však nepodařilo udržet vítkovické hráče na suchu a v čase 42:26 vsítil desátý gól Vítkovic Lukáš Fukala.

Na přelomu poloviny třetí části se již podruhé prosadil Adam Šmíd a vsítil tak poslední hostující gól. O půl minuty později za BA odpověděl svou druhou brankou v utkání Matouš Burian. Naneštěstí ani přesilovková trefa Marka Fryše z 54. minuty nestačila na to, aby BLACK ANGELS otočili vývoj utkání na svou stranu a po výsledku 4:11 tak body odjely do Vítkovic, které tak přerušili bodovací šňůru Bleků.

Tento zápas je třeba rychle hodit za hlavu a soustředit se již na 9. prosince, kdy se Bleci vydají bojovat o body na půdu ostravského FBC, na které v tabulce ztrácí 3 body. Držte klukům palce!