Muži nestačili na Hurikány

Mužské áčko se v neděli od 18 hodin postavilo na domácí půdě v BB Aréně ve Štěrboholech proti Hurkánům z Karlových Varů. Jak zápas dopadl se dočtete níže.

Úvod zápasu patřil hráčům BLACK ANGELS, za které se již v čase 02:51 prosadil Vilém Doležal, jenž trefil šibenici za zády Daniela Varádiho a poslal tak Bleky do vedení 1:0. Následovala pasáž, kdy se hra přelévala z jedné na druhou stranu. Po nebezpečném tlaku Varů musel Körber vytáhnout skvělý zákrok, aby i nadále držel čisté konto. O navýšení na 2:0 se na konci 11. minuty postaral Martin Obuškevič, jenž se do statistik zapsal u obou gólů do sítě Hurikánů.

Chybu v rozehrávce Bleků potrestal Tomáš Smolka, jenž tak v čase 13:32 pokazil Körberovi čisté konto. I po vstřelení branky hýřili hostující hráči větší aktivitou. Po souboji, kdy se Kozák snažil odebrat míček jednomu ze soupeřů, se dopustil nedovoleného přestupku a šel si tak sednout na 2 minuty za držení. Po minutě hry ve čtyřech, zachránila Bleky od inkasování dobře postavená tyčka. Oslabení tak domácí hráči dokázali ubránit, avšak v čase 18:22 se před brankou uvolnil kapitán Michal Klápa, na jehož ránu neměl Körber šanci reagovat. Po prvních 20 minutách svítil na tabuli vyrovnaný stav 2:2.

Prostřední část začala v mírné režii Hurikánů, avšak v čase 23:43 Matěj Švarc skončil po nedovoleném zákroku na trestné lavici a Bleci získali jejich první početní výhodu v zápase. Pětice Bleků kombinovala v obranném pásmu hostů, větší šanci na ohrožení karlovarské branky však nevytvořili a Hurikáni tak oslabení ubránili. Postupem času se tempo hry začalo zvyšovat, stejně tak i fyzická hra. V polovině 29. minuty se na trestnou lavici odebral Marek Fryš za bránění ve hře.

Tentokrát se speciální přesilovková formace Varů prosadila již po 17 vteřinách hry, kdy Klápovu přihrávku před domácí branku zužitkoval Miloš Tyl a poslal hosty do hubeného vedení 3:2. Krátce po vyloučení Fryše, museli rozhodčí zvedat ruku znovu, tentokrát však po přestupku Jana Píchy, jenž se provinil sekáním. Bývalý hráč BLACK ANGELS tak dal k dispozici svým někdejším spoluhráčům další početní výhodu. Ani v druhém případě ji však nedokázali Bleci využít a stav tak nadále zůstával 3:2 pro hosty. V čase 36:04 byl za opakované přestupky vyloučen Vojtěch Novotný, jehož trest naštěstí karlovarští nevyužili a po 40 minutách odcházeli Bleci do šatny s jednobrankovou ztrátou.

Ačkoliv Bleci vstoupili do závěrečné třetiny aktivněji, v čase 44:56 poslal Vary do dvoubrankového vedení Daniel Péc. Zhruba půl minuty po čtvrtém gólu do sítě BA, byl za sekání vyloučen Vilém Doležal. Hostující pětice si sice vytvořila nějaké šance, překonat Körber se jí však nepodařilo. Naopak ve vlastním oslabení zahrozil ze samostatného úniku Tomáš Čáslava, který nezakončil přes hostujícího brankáře.

Oslabení hráči BLACK ANGELS nakonec ubránili, ale v čase 49:53 nestačil Körber na projektil Daniela Péce, a ten svým druhým gólem v utkání navýšil již na 5:2 pro Hurikány. Po páté inkasované brance si domácí vzali oddechový čas, ve snaze přetrhnout momentum na straně hostujícího celku a shromáždit síly na obrat stavu utkání. Po timeoutu se Bleci dostali do tlaku, avšak obranný blok Varů jim nedal moc šancí. V čase 53:03 si nedovoleně počínal karlovarský Rosa a rázem získali domácí Angels početní výhodu. O 22 vteřin později byl za hru rukou vyloučen Matěj Korbel a BA tak hráli v situaci 5 proti 3.

Ani dvojnásobná početní výhoda nepřinesla vytoužený cíl a hostující se tak dokázali ubránit. V polovině 57. minuty se míčku zmocnil ve svém obranném pásmu Daniel Péc, jenž poslal do brejku dlouhým pasem Lukáše Macháčka, který si proti Körberovi počínal lišácky a upravil tak na 6:2. Ani tak se Bleci nevzdávali a následně to zkoušeli v 6 hráčích v poli. Střelecký účet zápasu pak uzavřel trefou do prázdné klece Michal Strachota. Tři vteřiny před koncem bylo proti Varům nařízeno trestné střílení, naneštěstí pro domácí fanoušky ho Ondřej Kroužek neproměnil a Hurikáni tak vezou ze Štěrbohol plný počet bodů po výhře 7:2.

Držte klukům palce do dalších zápasů. DYCKY BLACK!