Muži v prvním domácím utkání padli s Pardubicemi

Mužský A-tým nakonec při svém prvním domácím utkání body neuhájil. I přes lepší úvodní třetinu se Blekům nepodařilo tempo udržet a o zápase rozhodla prostřední dvacetiminutovka. Jak se klukům dařilo se dočtete níže.

Hned od prvních vteřin zápasu se dopředu hnali domácí Bleci a už po 40 vteřinách si Haleš sáhl na míček po střele Jakuba Bočka. Hra byla ze začátku opatrnější oba celky spíše čekaly na chybu soupeře. Svou premiéru v letošní sezóně si odbyl i brankář Daniel Pfeifer, jenž poprvé úspěšně zasáhl na začátku 3. minuty.

Domácí fanoušci na branku nemuseli čekat příliš dlouho, v čase 5:49 parádní akci celé lajny zakončil Tomáš Čáslava. Po přihrávce Novotného posunul Marek Fryš dále po mantinelu, odkud se na bližší tyčku Halešovy branky skvěle trefil Čáslava. Vzápětí domácí přidali už druhou branku. Po rozehrání standartní situace od levého mantinelu našel Kuba Boček volného Hromadu, jenž nekompromisně z první propálil Haleše. Angels tak po šesti odehraných minutách vedli 2:0.

Na 3:0 navýšil v čase 7:03 Daniel Ludvík, který do branky doklepával po Renčínově střele do tyčky. Na hráčích Angels byla po 3 rychlých gólech vysoká míra sebevědomí a snaha přidat i další branky. V čase 10:29 díky rychlému protiútoku snížil na 1:3 Martin Zozulák. O minutu později se na dostřel jediné branky dostali hosté díky pěkné akci Teichmana i zakončujícího Kučery.

Jiří Kohoutek mohl skóre vyrovnat, naštěstí pro domácí Bleky šla jeho rána nad Pfeiferovu branku. Po tomto závaru se do protiútoku hnali domácí hráči. Ti bohužel nedokázali nadvakrát překonat skvělého Haleše, třetí pokus z hole Fryše zablokoval jeden z obránců.

V druhé polovině úvodní periody si více šancí vytvořili hostující Sokoli, Daniel Pfeifer s pomocí obranného bloku jejich pokusy zdárně odvrátil. Naneštěstí na teč Pakosty na brankovišti neměl gólman s 33 nárok zareagovat a po prudkém stříleném pasu Šmída panoval vyrovnaný stav 3:3. Po již šesté brance v zápase bylo na Sokolích vidět, že mají hlad po dalších gólech a rádi by do šaten odcházeli s vedením na své straně.

Jejich snažení jim překazil Jakub Renčín. Minutu před koncem třetiny se Bleci usadili na polovině soupeře. Z rohu našel Filip Neklan chytrým pasem již zmíněného Renčína, jenž ranou z první nedal Halešovi šanci a vsítil tak hostujícímu celku tzv. gól do šatny. V posledních vteřinách úvodní části žádná další branka nepadla a Bleci odcházeli po 20 minutách s vedením 4:3.

Bleci se hned na úvod prostřední periody dostali až před branku Haleše, který ovšem hbitě zasáhl. Jakoby platila známá fráze  - Nedáš, dostaneš. Po nevyužité šanci domácích se z rychlého protiútoku prosadil Přemek Pakosta. Domácí trenéři využili možnosti použití tzv. coach challenge kvůli sporné situaci v rámci této akce. Nic, co by odporovalo pravidlům na videu sudí nenalezli a domácí lavička tak musela odsedět dvouminutový trest za zdržování hry.

Pardubice po vyrovnání tak získali výhodu přesilové hry. Sokoli si určité šance vytvořili, žádná z nich brankové parametry neměla. Bleci následně bušili do hostující obrany, ta však zůstala pevná. V čase 26:47 byl vyloučen pardubický Jan Nezval za hrubost. Pětice Bleků uzavřela bránící čtveřici před jejich brankou. V rámci oslabení by se Pardubice bývali dostali do brejku, kdyby jejich útočnou akci nepřerušil Jakub Hromada vysokou holí.

Z nařízeného trestného střílení se nakonec radoval Ivo Teichman, jenž poslal hostující celek do vedení 5:4. O minutu později na 6:4 navýšil již dvougólový Teichman, jenž využil chyby domácí rozehrávky. Domácí fanoušci naštěstí na odpověď čekali pouze 30 vteřin. V čase 30:09 snížil na 5:6 Jakub Hromada. Zhruba po 2 minutách vrátil dvoubrankový náskok Martin Zozulák, který sedmým gólem Pardubic vyhnal Daniela Pfeifera, jehož vystřídal jmenovec Körber.

Po šancích na obou stranách uklidnili hosté hru a podrželi si míček na svých čepelích. V čase 37:31 poprvé Körbera překonal Přemek Pakosta, jehož krosovou nahrávkou našel Adam Šmíd. Na začátku 39. minuty se Tomáš Čáslava těžce zvedal po tvrdém hitu, na střídačku naštěstí odešel po svých. Dvacet čtyři vteřin před koncem prostřední části na 9:5 navýšil nehlídaný Martin Zozulák. Bleci tak šli do závěrečné třetiny se čtyřbrankovým mankem.

Úvodní buly třetí části vyhráli domácí Bleci. Zozulák se na začátku 3. minuty dostal do nebezpečné šance, Körber hbitým zákrokem jeho střelu vyrazil. V čase 43:32 byl vyloučen Ivo Teichman za zdržování hry. Po jeho nedovoleném zákroku z frustrace odpálil míček a sudí ho poslal si zchladit hlavu na trestnou lavici. Bleci hned začali se svižnou kombinací na polovině soupeře. Ve vlastním oslabení se do brejku dostal Martin Zozulák, kterého parádním zákrokem zastavil Daniel Körber.

Na druhé straně se ukázal Martin Haleš, jenž sebral gól Matěji Bočkovi. V čase 45:09 však nedosáhl na projektil z hole Jakuba Renčína, jemuž míček naservíroval Hromada. O minutu později na 7:9 snížil Filip Neklan, kterému branku připravil Jakub Boček. Bleci i nadále tlačili a snažili se o další snížení. Tato snaha se nakonec BA vyplatila. Na rozdíl jediné branky upravil Filip Neklan, jehož schovanou ránu viděl Haleš až na poslední chvíli a nezvládl na ni zareagovat.

Na začátku 16. minuty vytasil Körber velmi těžký a důležitý zákrok, kterým udržel domácí celek ve hře o body. V čase 16:01 překonal domácího brankáře Adam Šmíd, kterého do brejku vyslal výhozem Martin Haleš. Tři minuty před závěrečným hvizdem opustil Körber svou bránu a domácí to zkusili v šesti.

Pokračující tlak Angels přerušil zákrok Haleše, který opět dlouhým výhozem nalezl jednoho ze svých spoluhráčů. Körber se však stihl vrátit do branky a Šmídův pokus zneškodnil. V čase 58:31 si domácí Angels vybrali timeout, aby znovu připravili hru v 6 hráčích v poli. Bleci bohužel recept na Haleše nenašli a po ztrátě míčku upravil Adam Šmíd na 11:8 pro Sokoly. Následně David Žáček uzavřel 20 vteřin před koncem skóre zápasu na 12:8 a Pardubice si tak z Prahy odvezli plný počet bodů.

Blekům se bohužel v prvním domácím zápase zvítězit nepodařilo, není však důvod věšet hlavu. V říjnu je čekají další 3 klání, ve kterých mohou tuto porážku napravit. Držte klukům do dalších utkání palce.