Napínavé pražské derby pro Bleky

Muži A se v neděli střetli ve Sportovním centru Řepy s dalším pražským celkem, BUTCHISEM. Zápas to byl velice napínavý a divácky atraktivní. Jak utkání probíhalo se můžete dočíst níže.

V úvodních minutách se šance střídaly na obou stranách hřiště. Jak Ondra Matiášek, tak i domácí Eduard Vladař si s těmito pokusy poradili a zůstávali stoprocentní. V čase 07:02 byl za opakované přestupky vyloučen domácí Adam Drastich a Bleci tak získali početní výhodu. Po 30 vteřinách přesilovku zužitkoval Matouš Burian, jehož před bránou našel kapitán Ludvík.

O dalších 30 sekund později se od mantinelu prosadil Vilém Doležal, jenž nechytatelným projektilem provětral šibenici za Vladařem. Po druhém gólu Bleků se k útoku dostali hráči BUTCHISU, kteří však branku nevstřelili. Z protiútoku následně zahrozili i BLACK ANGELS, kteří tentokrát recept na gólmana Vladaře nenašli.

Na další branku si diváci jak v hale, tak u televizních obrazovek a monitorů, museli počkat do začátku 20. minuty. Daniel Ludvík našel přihrávkou volného Renčína, jenž z hranice velkého brankoviště posunul na jmenovce Hromadu, který dokončil tuto útočnou akci a poslal Bleky do vedení 3:0 těsně před koncem třetiny.

Prostřední část začali hostující Angels ve stejném tempu, jako ukončili tu předchozí. Ihned z prvního útoku se rozezvonila tyčka za domácím Vladařem. Následovala pasáž, kdy se střídaly útočné výpady obou celků, které daly vyniknout především oběma brankářům, kteří udrželi stav 3:0.

V polovině prostřední periody byl za bránění ve hře vyloučen domácí Petr Novotný a Černí Andělé tak dostali k dispozici již druhou přesilovou hru v zápase. Ani tentokrát to netrvalo příliš dlouho a Bleci se mohli radovat z přesilovkové trefy. O exekuci čtvrté branky se postaral Daniel Ludvík, jehož střelu z dálky podcenil domácí brankář a stav byl rázem 4:0 pro hostující BA.

O čisté konto skvěle chytajícího Matiáška připravil Šimon Pavlíček, kdy v čase 31:12 překvapil hostujícího gólmana střelou z otočky a upravil tak skóre na 1:4 z pohledu domácích. Minutu a půl po inkasování první branky musel Ondřej Matiášek lovit míček ze své branky znovu. Zaváhání v obraně Bleků využil Tomáš Vondruška, jenž ze středu velkého brankoviště zamířil do levého horního rohu hostující branky a snížil tak rozdíl na 2:4.

V polovině 37. minuty vrátil tříbrankové vedení na stranu BLACK ANGELS Tomáš Čáslava, který ve spolupráci s Jakubem Renčínem zatlačil na obranu BUTCHISU a po zisku míčku využil Renčinovy clony před domácím Vladařem a navýšil tak na 5:2. Domácí celek i nadále trápila disciplína, což vyústilo již ve třetí vyloučení tohoto zápasu. V čase 38:05 se na trestnou lavici odebral Erik Papež za sekání.

Třetí přesilovou hru Bleci i přes několik dobrých šancí využít nedokázali a po 40 minutách se do šaten šlo za stavu 5:2 pro hostující BLACK ANGELS.

Závěrečná dvacetiminutovka začala lépe pro BLACK ANGELS, za které se už v čase 41:04 podruhé v utkání prosadil Vilém Doležal, který ztečoval pokus Radka Hanáka mezi nohy domácí brankáře Vladaře a poslal tak Bleky do vedení 6:2. Po již šesté brance BA se do tlaku dostal domácí celek, který však i nadále ztroskotával na skvěle chytajícím Matiáškovi. Přibližně 10 minut před koncem zápasu si domácí trenér Jan Zahalka vzal oddechový čas, aby připravil hru v 6 hráčích  v poli.

Risk bez brankáře se domácím nakonec vyplatil a již po 13 vteřinách rozvlnil síť Štěpán Novák, jenž z vypálil z první po krosové nahrávce od Jakuba Černého. Ačkoliv se po jeho pokusu Matiášek natahoval, proti této střele nemohl mít šanci. Domácí tak v čase 50:03 snížili na 3:6. I nadále pokračovali domácí hráči v šesti, pokud to tedy situace zrovna dovolila. Z prakticky stejného místa se opět prosadil Štěpán Novák, jenž opět tvrdou ránou z první překonal hostujícího Matiáška. BUTCHIS tak sedm a půl minuty před závěrečnou sirénou snížil na rozdíl dvou branek.

BUTCHIS to i nadále zkoušel v šesti, Bleci se již v obraně poučili z předešlých 2 gólů a více se drželi na míčku, aby šetřili drahocenné vteřinky. V čase 57:21 se do odkryté branky domácích trefil Teodor Beriac, jehož přesný zásah byl kvůli předešlému faulu po přezkoumání u videa rozhodčími odvolán. Vteřinu před koncem ještě zbytečně fauluje domácí Jakub Černý, který po zhodnocení situace u videa od rozhodčích uviděl červenou kartu.

Nic dalšího se však neudálo a Bleci si tak připisují tříbodovou výhru, kterou naposledy získali 28. září, kdy porazili Bohemians 10:4. Body jsou to do tabulky velice cenné, a nejen kvůli tomu, že BA přeskočí právě BUTCHIS, ale i k nabrání potřebného sebevědomí do dalších zápasů. Děkujeme fanouškům, kteří dorazili do Řep za podporu!