VítkoviceBLACK ANGELS
9:3(3:0,2:2,4:1)
ne 13. 2. 2022 17:00 @ SC Dubina Ostrava, Livesport Superliga, 26. kolo

Nepovedený závěr základní části

BLACK ANGELS nezakončili základní část tak, jak by si jistě přáli. Sám Petr Pajer, asistent trenéra, v pozápasovém hodnocení řekl, že tým neměl patřičnou energii. Trápení Bleků na hřišti bylo vidět víceméně během celého utkání. Bleci tak musí na tento hrůzný výkon rychle zapomenout a plně se soustředit na nadcházející souboje ve vyřazovací části. Tato porážka je pro BA velmi poučná, jelikož vědí, že s tímto nasazením žádný úspěch v play off čekat nemohou.

Již od prvních vteřin diktovali hráči Vítkovic tempo hry. O první branku utkání se v čase 5:14 postaral Adam Zubek, jenž dostal naservírováno od Matyáše Šindlera. Hráč s pětadvacítkou na zádech prokličkoval obranou Bleků a posunul na svého spoluhráče, který již pouze doklepl do poloodkryté brány. Po 2 minutách zvýšil na 2:0 Gattnar, když dorazil Šebestovu střelu. Začátek třetiny jasně patřil domácímu celku. Tříbrankový náskok svého týmu zajistil Šimon Hatala, jenž natáhl od pravého mantinelu. Jeho projektil prošel skrz vše, co mu stálo v cestě. Na závěr první dvacetiminutovky se BA nadechli a dostali se do pár šancí, na snížení stavu však nedošlo. Úvodní třetina jasně vyzněla pro domácí mužstvo, což potvrdila i střelecká statistika 8:3 ve prospěch Vítkovic.

Po výprasku v první třetině se Černí Andělé značně probudili a bylo vidět o něco větší nasazení, než v části předchozí. Zvýšená aktivita a více šancí vyústilo ve snížení z hole Jakuba Hromady. Celou akci rozjel Jakub Boček, jenž zachytil špatnou nahrávku domácích a dal se do protiútoku. Následnou situaci 2 na 1 zvládli jmenovci Boček a Hromada proměnit.

Vítr z plachet sebralo Blekům opětovné odskočení domácích. Čtvrtou branku Vítkovic vsítil Adam Zubek, jenž se vytočil před hostujícím Matiáškem. Ve 30. minutě odskočili domácí již o 4 góly, o což se zasloužil Martin Gattnar. Za hostující Angels odpověděl o 3 minuty později Jakub Hromada svým druhým gólem. Do konce prostřední části byly šance na obou stranách, avšak žádná z nich neměla brankové parametry. Po 40 minutách hry vedli domácí nad BLACK ANGELS 5:2.

V závěrečném dějství mohli ještě Bleci obrátit zápas na svou stranu, to se naneštěstí nestalo. První branka poslední třetiny padla až po 9 minutách hry. Čtyřbrankový náskok vrátil domácím Vítkovicím Adam Palčinský. Hráči Angels se nestihli ani probrat z inkasované branky a Ondra Matiášek lovil o 5 vteřin později další míček. Na 7:2 upravil Marek Matejčík. O necelých 60 vteřin později snížil na 7:3 Martin Obuškevič, to bylo bohužel ze strany Bleků vše. Z čepelí domácích inkasovali BA ještě další 2 góly. Nejprve se trefil Jan Šebesta, jehož trefu následoval s poslední brankou zápasu Martin Gattnar.

Bleci tak zakončili základní část porážkou 3:9 a do Prahy si z Vítkovic neodvezli ani bod. Nyní je třeba hledět pouze dopředu a vyladit nějaké detaily před vyřazovací částí. DYCKY BLACK!