Black Angels
BLACK ANGELSBohemians
ne 17. 12. 2023 13:30 @ SH Štěrboholy, Livesport Superliga, 16. kolo

Nešťastná prohra s Bohemians

Mužské áčko sehrálo v neděli derby s Bohemians, které nakonec rozhodlo třetí třetina, ve které dokázali Bohemians vsítit 4 branky a Bleci již nezvládli odpovědět. Jak zápas probíhal, se dočtete v článku níže.

Začátek zápasu nabídl velké množství šancí na obou stranách, žádná z nich v síti však neskončila. První, kdo se v zápase dokázal prosadit, byl v čase 08:43 Tomáš Čáslava. Útočník s 34 na zádech využil samostatného úniku a poradil si s ležícím Mückem. Z branky se Bleci nemohli radovat příliš dlouho, jelikož o 16 vteřin později za Bohemku srovnal Jaroslav Petrák. Devatenáctiletý reprezentant doklepl za Matiáškova záda nahození z hole Gajdoše.

Hostující celek mohl jít o chvíli později do vedení, Matiášek však vytasil parádní zákrok, kterým zmařil šance hostů. V polovině 13. minuty rozezvonil Šebek tyčku za Matiáškem, ani tentokrát však pokus Bohemians gólem neskončil. Další příležitost dostali Klokani na konci 14. minuty, kdy jeden z bránících Bleků sekl do zakončujícího Krebnera a bylo tak nařízeno trestné střílení. K tomu se postavil Jakub Buršík, jenž chtěl Matiáška překvapit na vzdálenější tyči, brankář Bleků však vytáhl hbitý reflexivní zákrok rukou a udržel tak stav utkání na 1:1.

Naneštěstí pro domácí zvýšil na 2:1 pro Bohemku Jan Řehoř, jenž z první využil křižnou nahrávku od Virgy a domácí Matiášek proti jeho pokusu neměl příliš moc šancí. BA se tento stav nelíbil a o 2 minuty později srovnal stav utkání Vilém Doležal, jehož dlouhým pasem našel před Mückovou brankou Matouš Burian. Do šaten se však odcházelo za stavu 3:2 pro Bohemians, kterým vedení vrátil 16 vteřin před koncem třetiny Jaroslav Petrák.

Na úvod prostřední části navázala Bohemka tam, kde v té předešlé skončila. Po necelých 3 minutách hry zvýšil střelou z dálky na rozdíl dvou branek Jaroslav Petrák, jenž tak v zápase zkompletoval hattrick. I v následujících  minutách režírovala hru spíše hostující Bohemka, která nepřestávala zasypávat domácího gólmana střeleckými pokusy. Třiatřicetiletý brankář i nadále držel svůj tým nad vodou, protože vytahoval jeden skvělý zákrok za druhým.

V čase 29:24 však již nestačil na střelu Kawuloka, který střelou z výběhu vyvětral pavučiny za Matiáškem. Hráči BLACK ANGELS se ani za nepříznivého stavu nevzdali a v čase 34:20 se Jakub Renčín prosadil z trestného střílení a upravil tak skóre na 3:5. Ve zbylých minutách druhé periody měl více práce domácí Matiášek, jenž nadále držel Bleky ve hře a do závěrečné třetiny se tak šlo za stavu 5:3 pro hostující Bohemians.

Ani poslední část nezačala pro domácí BA příliš růžově. Na začátku 43. minuty se jim nezdařilo rozehrávka na polovině soupeře a do útoku se tak dostali Klokani. Šebkův pokus vyrazil Matiášek mimo hrací plochu a Bohemka se tak ujala rozehrávky v rohu u Matiáškovy branky. Střelou od mantinelu se po rozehrání prosadil Matúš Gajdoš a upravil tak již na 6:3.

Zhruba půl minuty od inkasování šestého gólu si nedovoleně počínal Martin Obuškevič a za nedovolené vrážení byl poslán na trestnou lavici. Bohemka začala s kombinací na obranné polovině Bleků, ale žádnou vážnější šanci z výhody nevytěžila. Pár vteřin po návratu Obuškeviče se tentokrát faulu dopustil Jakub Renčín a hostující tým tak vzápětí dostal druhou přesilovou hru. Tentokrát ji úspěšně zužitkoval Karel Petrák, jenž ze středu zavěsil do šibenice domácí branky.

Hráči Angels se i nadále snažili dorovnat stav, avšak v tom jim Bohemka zdatně bránila. Naopak v čase 47:40 navýšil již na 8:3 Jakub Buršík, jenž se dostal až před domácího gólmana, kterého překonal bekhendovou střelou. Ve zbývající polovině závěrečné části se BLACK ANGELS nadále snažili o dohnání rozjetého vlaku, Klokani jim však nic z toho nedovolili a na konečných 9:3 upravil z trestného střílení Jan Řehoř v čase 59:50.

Pro Bleky to tak byl hořký konec roku 2023, jelikož toto derby bylo posledním utkáním před vánoční pauzou, které doufejme Bleci využijí k tomu, aby zapomněli na horší výsledky a soustředili se především na správný start do roku 2024. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem fanouškům, kteří při nás stále drží a podporovali nás v celém roce 2023! Všem přejeme klidné svátky a u florbalu se budeme těšit opět v novém roce.