462_20230626_134735.jpg

OPEN GAME BRNO: Dorostenky vezou zlato. Ročník 2012 má další medaili

Naše týmy nechyběly ani letos na brněnském turnaji OPEN GAME. Z celkových osmi týmu přivezli medaile pouze dva týmy, tým dorostenek a tým ročníku 2012. Těsně za hranicí medailových pozic skončili junioři, kteří prohráli čtvrtfinálový zápas 2:1.

Turnaj ještě ani nezačal a tým juniorů si připsal první vítezství. Z turnaje se omluvil tým Plzně, kterého těsně před turnajem postihla velká marodka. Junioři se tak v prvním zápase utkali se svými velkými rivaly, Bulldogs Brno. Ti v loňské sezoně patřili k velkému překvapení juniorské nejvyšší soutěže. Ač zápas nabídl velkou bitvu, žádný z týmů se nemohl radovat z vítězství, protože se musely dělit body po remíze 1:1. Ročník 2012 spustil svou jízdu proti Asperu Šumperk, se kterými neměl sebemenší problém a zvítězil 9:0. V úvodním dni turnaji ale kromě dorostenek, které hrály jen jeden zápas, žádný jiný tým nedokázal udržet stoprocentní úspěšnost a minimálně jednou prohrál.

Druhý den na týmy juniorů a starších žáků čekal ranní zápas. Junioři si připsali druhou remízu proti týmu Liberce. Starší žáci podlehli FBC Přerov 1:4. Další zápasy už měli ale bleci většinou pod kontrolou, většinu zápasů se podařilo dotáhnout do vítězného konce. Konec základních skupin tak tedy hráči z Letňan dohrávali v přímých soubojích o první místa v tabulce.

V sobotu začala vyřazovací část. Jako první vstoupili do play off hráči ročníku 2011, kteří po gólově bohatém zápase vypadli s týmem FBC Skuteč v prvním kole 9:10. Sobota nebyla posledním dnem jen pro tuto kategorii, ale bohužel pro většinu týmů BA. Starší žáci sice dokázali projít přes dvě kola, nakonec však ale prohráli v osmifinále s týmem Hodonína. V posledním finálovém dni tak zůstali ve hře 3 týmy – junioři, dorostenky a ročník 2012.

Finálový den otevřel tým juniorů proti týmu FBC Gepardi Brno, v jehož čele stál juniorský hokejový reprezentant Eduard Šalé. Právě jeho zásluhou vypadli junioři z play off ve čtvrtfinále po prohře 1:2, zapsal se do statistik k oběma brankám týmu Brna. Ročník 2012 nastoupil také proti brněnskému týmu, Gullivers. Zápas který se nesl v napínavém duchu nakonec také dopadl lépe pro soupeře, ani snížení Václava Beránka necelé dvě minuty před koncem nepomohl. Výsledek byl pro kluky sice hořký, domů si ale po zásluze vezou bronzové medaile. Dorostenky čekal v neděli už jen finálový zápas. Jejich soupeřky, tentokrát Bulldogs (opět z Brna), nastoupily do zápasu v roli outsidera. Nakonec z toho byl ale napínavý thriller až do samostatného konce. Konečný výsledek 1:0 znamenal zlato pro nejstarší holčičí výpravu.