Plný počet bodů z Hradce

A-tým mužů se ve středu vydal bojovat do Hradce Králové o další body do tabulky Poháru ČF. Utkání se neslo v napínavém duchu, k vidění bylo spoustu zajímavých šancí, ale i zákroků maskovaných mužů. Jak celý zápas probíhal se dočtete v článku níže.

Již od začátku zápasu bylo zjevné, že taktovku nad utkáním bude držet hostující celek z Prahy. Bleci hráli více na míčku a postupně si vytvářeli šance. Ve druhé minutě poslal na mantinel Filipa Neklana domácí David Krása, jenž byl za tento zákrok vyloučen na 2 minuty za nedovolené vrážení. V rámci přesilové hry si Černí Andělé vytvořili určité šance, žádná z nich však vážněji branku domácích neohrozila. Hradec nakonec oslabení ubránil a opět se na hřišti hrálo pět na pět.

První branka padla v 5. minutě, kdy po zisku míčku u mantinelu přesně zamířil Matouš Burian a poprvé v zápase rozvlnil síť za domácím brankářem. Na inkasovanou branku Hradec neodpověděl, střely domácích končily na obraně BLACK ANGELS, případně zasahoval pozorný Daniel Pfeifer.

Polovina úvodní části nabídla klidnější pasáž, ve které byli na míčku převážně Bleci, kteří se postupnou kombinací dostávali do situací na ohrožení branky. Snahu přetavil ve 12. minutě Martin Obuškevič, jenž zavěsil odražený míček na brankovišti a BLACK ANGELS tak osm minut před koncem třetiny vedli 2:0.

Po vstřelené brance následoval florbal nahoru dolů. Nebezpečí Blekům hrozilo na konci 17. minuty, když se domácí celek dostal do přečíslení, které naštěstí brankou neskončilo, což ihned Angels potrestali. Do úniku 2 na 1 se dostali Sůva s Ježkem, druhý jmenovaný s přehledem zakončil do poloodkryté domácí klece.

O necelé 2 minuty později snížil na rozdíl dvou branek Milan Koubek, jenž nechytatelným projektilem ukončil Pfeiferovo čisté konto. Na odpověď se fanoušci Černých Andělů příliš dlouho nenačekali, o 60 sekund později vrátil tříbrankové vedení hostujícímu celku Lukáš Sůva. Do šaten se po 20 minutách šlo za stavu 4:1 pro BLACK ANGELS.

Do prostřední části vstoupili lépe domácí hráči, kteří značně zvýšili tempo hry, což možná BA trochu zaskočilo. Pro divácké oko byl obraz hry přece jen o něco lepší, jelikož byl k vidění o dost vyrovnanější florbal. Bleci však i přes horší úvod neztratili tempo a již po 3 minutách upravil skóre na 5:1 Vladimír Bačinský, na jehož brance si asistenci připsal Vilém Doležal.

I nadále byla kontrola hry na straně BLACK ANGELS, šance domácích likvidoval obranný blok nebo připravený brankář Pfeifer. V polovině utkání byli vyloučeni hráči na obou stranách, hradecký Souček na 2 minuty za nedovolené vrážení, na straně druhé to byl Vojta Ježek za nesportovní chování. Dvě minuty se tak hrálo v 8 hráčích v poli.

Nedlouho po návratu vyloučených vsítil již šestou branku BA Radek Hanák, kterému k brance pomohlo i zaváhání brankáře Školníka, kterému míček propadl až za jeho záda. Pro Bleky to znamenalo již pětibrankové vedení. Je nutné říci, že měl domácí brankář v rámci prostřední části o mnoho více práce než hostující Pfeifer, i tak si ale toto inkasování vyčítal.

Ve zbylých minutách druhé dvacetiminutovky již moc šancí k vidění nebylo, avšak jednou mohli Bleci přidat další gól, ale do cesty se jim postavil domácí brankář, jenž vytasil famózní zákrok, kterým vystavil stopku hostujícímu Strakovi. Po 40 minutách svítilo na tabuli skóre 6:1 pro pražský celek.

Závěrečná dvacetiminutovka nezačala pro Angels ideálně, ve 42. minutě se před gólmanem BA uvolnil domácí Unzeitig a upravil na 2:6. Po inkasované brance se Bleci patřičně probrali a opět domácí celek k ničemu nepouštěli. V čase 46:10 navýšil na 7:2 Vilém Doležal, jenž doklepl nahození z hole Marka Fryše.

O 3 minuty později poslal Bleky do šestibrankového vedení Vladimír Bačinský, který natáhl a vyslal nechytatelný projektil až za záda hradeckého gólmana. Domácí celek však vcelku rychle nalezl odpověď a v 51. minutě hlasatel oznámil skóre 3:8 z pohledu Hradce. Po pasáži, kdy padalo více branek, se hra více uklidnila a na míčku byli opět více hráči BLACK ANGELS.

Střelecký účet celého klání uzavřel v čase 58:15 Lukáš Sůva, jemuž na deváté brance v pořadí asistoval Radek Hanák. Bleci tak duel dotáhli do vítězného konce poměrem 9:3 a z Hradce si odvezli plný počet bodů. Pro některé hráče BA to byla premiéra v dresu mužského A-týmu, konkrétně se jednalo o Vladimíra Bačinského a Lukáše Sůvu. Druhému jmenovanému vyšla premiéra náramně, při svém debutu si připsal bilanci 2+2. Ve stínu nezůstal ani Vladimír Bačinský, jenž do statistik zapsal 2+1. Za zmínku stojí i výkon Daniela Pfeifera, který za svá záda pustil pouze 3 míčky a zápas uzavřel s úspěšností zákroků 86,3%.

Všem fanouškům, kteří kluky podporovali na dálku, děkujeme.