589_20240411_184831.jpg

Poslední ligový turnaj 2011

Konečně jsme se dočkali a zamířili na turnaj mezi elitu, kam si myslím, že jsme měli zamířit už dřív, ale konstelace hvězd nebyla nám vždy úplně nakloněna. Dalo by se říct, že rohlíčky z naší královské pekárny nebyly nikdy dostatečně propečené. Každopádně teď jsme tu, ale bude to těžká zkouška, protože dnes nás neposílí nikdo z 2012 a Luky, náš čaroděj mezi tyčemi, byl skolen moribundusem. Na jeho místo byl tedy povolán čarodějův učeň Kuba, což je 2013, takže pro něj to bude opravdu křest ohněm. Dnes tedy určitě budeme muset upustit od taktiky “kdo se vrací, nevěří gólmanovi” a naopak budeme muset golmanovi hrou dozadu hodně pomáhat, aby pak nakonec neměl pocit, že každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Dost ale teoretizování a pojďme rovnou do prvního zápasu

BA 2011 vs. Florbal Mladá Boleslav black 2:1

Začalo se ve velmi pohodovému, až bych řekl nedělním tempu a to byla teprve sobota. A tak jsme hned z první akce a první střely inkasovali. Když oni, tak my taky, jako by si hoši řekli, a okamžitě po vyhraném vhazování bylo srovnáno. Následovala poměrně nudná pasáž, šance byly, ale bylo to takové neslané, nemastné a chyběla tomu šťáva. Kořením bylo až naše oslabení v něm jsme si připravili 100% tutovku, ale zahodili jsme jí víc než trestuhodně. Na druhou stranu jsme Bolku k ničemu nepustili a to nás nakoplo k lepšímu výkonu. Ten jsme korunovali gólem na 2:1 ve výborně sehraném power play, při signalizovaném vyloučení. V samém závěru první půlky jsme měli štěstí, že písek odsypal v hodinách všechna zrnka dřív než soupeř stačil gólově zakončit svůj výpad. Gól v tomto případě nevisel na vlásku, ale v síti. Druhou půlku jsme neproměnili svou přesilovku a vzápětí to zkopírovala i Bolka při té své. Na jejím konci jsme měli asi největší šanci kdy Hynek naskočil z trestné za záda obránců a ocitl se po krásné dlouhé přihrávce sám tváří v tvář gólmanovi, který ho ovšem skvělým zákrokem zastavil. Na našem vedení už nezměnil nic ani soupeřův timeout, ani hra v šesti. Konec jsme si pohlídali a připsali si první vítězství.

BA 2011 vs. Kanonýři Kladno modří 2:5

V jiném tempu se začalo hned od začátku. Bylo to oboustranně aktivní a jako první jsme se radovali z gólu my. Bohužel nám to nevydrželo dlouho. Přes vyrovnanou hru, dospěli jsme do fáze, ukázaná platí. Tou byla jednoznačně vyšší produktivita na straně Kanonýrů. Množily se nám zbytečné chyby a nedošlapy v obraně a ty Kladno nekompromisně trestalo. Takže za stavu 1:4 dvě minuty před koncem první části musel přijít náš timeout. Žádný velký efekt, ale ke škodě pozorován nebyl. náznakse projevil až na začátku druhé půlky. Do té jsme vstoupili aktivně a Kladno za to pikalo oslabením. Jenže nám chyběl tlak do branky, nikdo nebyl před gólmanem soupeře na dorážku a tak přišlo to, co muselo. Z brejku jsme inkasovali a zakulatili si výsledek na bůra. Hodně se pak vylučovalo, protože se hra dost přiostřila, ale jedinou gólovou korekci výsledku jsme zapsali už jen my z proměněného nájezdu. Víc se nestalo, ani když jsme šli do hry bez brankáře a tak jsme vyšli z tohoto zápasu bodově naprázdno.

BA 2011 vs. Sparta Praha red 3:4

Opět jsme začali s podivným pocitem uspokojení, že snad když venku svítí sluníčko, nemůže se nic stát. Naštěstí se opravdu nic nestalo a my se mohli pozvolna Spartě vyrovnat. Jenže jen pozvolna a přestože jsme se ve hře Spartě vyrovnali, v důrazu a produktivitě ne. A to byl přesně důvod, proč jsme v závěru první části, dvakrát v krátkém sledu inkasovali. V kontaktu jsme se udrželi proměněnou přesilovkou, když Vojta přesně zakončil v poslední vteřině první hrací části. Zdálo se, že jsme vstupem do té druhé zůstali na koni, protože hned v první minutě jsme po chytré přihrávce zpoza branky srovnali. Mohli jsme i nějaký gól přidat, ale nepovedlo se a Sparta po naší hrubce vzadu šla opět do vedení. Na to jsme měli odpověď a byla ukázkově rychlá. Bohužel ta Sparťanská také a zase jsme jeden gól ztráceli. Vzali jsme si timeout, se snahou v posledních dvou minutách překlopit zápas na naší stranu nebo aspoň vytěžit bod. Nakonec se nepovedlo ani jedno, ani s odvoláním gólmana. Sparta sehrála závěr zkušené na balónků a nám nedovolila už nic.

BA 2011 vs. Florbal Chodov 4:6

Poslední zápas je vždy i morálu a tak to bylo i v tomto utkání. Florbalové krásy nebylo k vidění moc a i na gól jsme si museli počkat. Kdo si počká, ten se dočká a tak jsme se dočkali i my a to v krátkém sledu hned dvakrát. Nakonec jsme vedli už o tři branky, jenže dvě slepená nedostoupení před naší brankou a bylo po dobrém náskoku. A jak dlouho jsme museli čekat na úvodní branku, tak jsme se nestačili divit, jak rychle nám to tam napadalo. S poločasovou sirénou jsme prohráli už 3:4. Závěrečná část začala dvěma šancemi Chodova a jen díky gólmanovi se skóre neměnilo hned v prvních vteřinách. Varování nám však nestačilo a tak byl záhy stav stejně 3:5. Ledová sprcha nás probrala a zase jsme začali hrát, ale přestože jsme snížili, a měli další šance, gól jakoby byl v nedohlednu. Nakonec jsme ještě jeden gól obdrželi a tim se naše účinkování v tomto zápase, turnaji a celé této ligové sezoně definitivně uzavřelo.

Než dáme tradičně prostor trenérům, tak musím konstatovat, že je velká škoda, jak jsme soupeřům tady v prvním koši vítězství doslova nadělili. Minimálně v zápasu se Spartou jsme bod brát měli a o zpackaném zápase s Chodovem ani nemluvě. Na druhou stranu, to je jedna z krás florbalu, že není nic hotové a stáhnout tří brankové manko není žádný problém a kdo si myslí, že ano se zlou se potáže. Celkově jsme se neprezentovali úplně špatným výkonem, ale měli jsme moc pasáží, kdy jsme jakoby vypadli z role a soupeři věděli, jak nás za to trestat. Určitě si speciální poděkování zaslouží Kuba v bráně, který nám vytáhl takzvaně trn z paty a svůj křest ohněm ustál víc než solidně. Takže děkujeme Kubo!

Předávám tedy, slovo Robinovi, který bude mít za realizační tým poslední slovo.

Turnaj se hodnotí poměrně těžko… Výsledky nevypovídají podle mého předvedenému výkonu na hřišti. Chtěl bych ale vypíchnout první zápas proti Boleslavi, kdy hráli kluci super a byl tam vidět pokrok oproti turnaji v září. Zápas proti Kladnu rozhodl náš dvouminutový výpadek a to stejné rozhodlo vlastně i v dalších dvou. První tři zápasy bych hodnotil pozitivně, poslední zápas proti Chodovu jsme ale po třech vstřelených gólech úplně přestali hrát a vypustili jsme to.

Od začátku září vidím u kluků dnes poměrně velké zlepšení. Někteří se makáním na trénincích zlepšili o hodně, ale věřím, že každému něco tato sezóna dala a posunuli se. Nás už teď čeká jenom účast na několika letních turnajích, kde se doufám naše zlepšení ukáže a třeba se nám na některém z nich podaří něco uhrát. Od začátku května klukům začíná letní příprava, kde musíme všichni zabrat, protože rychlé starty na balon nám dělají všem velký problém. Díky všem hráčům a rodičům za sezonu, dost nám to všem dalo :-). Tak to bylo hodnocení z realizačního týmu a chtěl bych klukům za jejich práci poděkovat.

Ligová sezóna sice skončila, ale není to samozřejmě konec florbalu, následovat budou neligové turnaje jako Liberec, Brno atd. Takže se s florbalem a snímspojenými florbalovými řádky budete potkávat dál. Jestli je to dobře nechám jen na posouzení čtenářům a fanouškům, co se týká florbalu jako takového, nemám strach. Tak Bleci čůůůs!

DYCKY BLACK !

Romič