Související zápas

Black Angels
BLACK ANGELSButchis
ne 28. 1. 2024 18:00 @ SH Štěrboholy, Livesport Superliga, 22. kolo
561_20240128_163911.jpg

PREVIEW: Bitva o Štěrboholy

Již zítra Bleky čeká štěrboholské derby s BUTCHISEM. Utkání bude velice napínavé, jelikož BB Arena ve Štěrboholech je pro oba celky domácím prostředím. Pojďme si projít předzápasový pohled.

BLACK ANGELS se po výhře 9:4 nad Karlovými Vary nacházejí na 11. místě se 17 body na kontě. Bleci by se rádi odrazili právě od výhry nad Hurikány a utkání s Tatranem, ve kterém střešovickému celku nasázeli 7 branek, což proti takhle silnému kádru není vůbec špatný výsledek. 

Bodování BA kraluje s 21 body za 13 gólů a 8 asistencí Matouš Burian. Útočník s číslem 17 na zádech je zároveň nejlepším střelcem kádru Angels. Statistiku nahrávek vede s 13 zápisy Jakub Renčín. V brance se střídá zkušený Ondřej Matiášek a pětadvacetiletý Marek Netopilík. Třiatřicetiletý Matiášek naskočil do 11 utkání, ze kterých si odnesl 72,52 % úspěšnost zákroků a průměr 7,25 inkasovaných gólů na zápas. Jeho mladší kolega Netopilík zasáhl do 3 zápasů, v nichž kryl 75 procent střel soupeřů a průměrně obdržel 7,31 branek na zápas. Za indisponovaného Netopilíka bude na lavičce Daniel Pfeifer, jenž doposud stihl 2 duely s úspěšností zákroků 68,89 % a průměrem 12 inkasovaných gólů na zápas.

Hráči z BUTCHISU neprožívají příliš vydařené období, jelikož z posledních 4 zápasů si připsali pouze bod po porážce 3:4 po nájezdech. BUTCHIS tak bude mít o motivaci postaráno, jelikož se v tabulce nachází na 13. příčce a na jedenácté BLACK ANGELS ztrácí 6 bodů a nebudou rozhodně chtít, aby se bodová propast ještě zvětšila.

Kanadské bodování celku vede s 36 zápisy Jakub Černý. Devětadvacetiletý útočník vsítil 15 branek a na dalších 21 přihrál, což mu přiřazuje pozici jak nejlepšího nahrávače týmu, tak i střelce. Svůj tým opravdu táhne kupředu, proto si na něj Bleci budou muset dávat velký pozor, protože je jisté, že svůj účet bude chtít rozšířit i body proti BLACK ANGELS.

Mezi třemi tyčemi se střídá dvojice Eduard Vladař a Jan Hlinák. Více startů si zatím připsal osmnáctiletý Vladař, který naskočil do 18 zápasů, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků 75,8 procent a průměrně inkasoval přes 7,7 gólu na zápas. Druhým gólmanem je Jan Hlinák, jenž zároveň zastává funkci manažera klubu. Osmadvacetiletý Hlinák odchytal 9 zápasů, ve kterých kryl necelých 65,47 % střel soupeřů a v průměru lovil míček ze své sítě desetkrát za zápas.

Přijďte Bleky podpořit a vytvořit tak skvělou atmosféru u příležitosti tohoto štěrboholského derby. Budeme se na Vás těšit již zítra 28. února od 18 hodin na tribunách BB Arény Štěrboholy. Pokud však nebudete moci kluky podpořit na místě, fandit jim můžete i na dálku prostřednictvím komentovaného přenosu na videoplatformě ČF.

Držte klukům palce!