574_20240308_113631.jpg

PREVIEW: Black Angels bojují o záchranu, soupeřem jim jsou Pardubice

Po třech úspěšných sezonách, ve kterých se tým Tomáše Janečka dokázal probojovat do čtvrtfinále Livesport Superligy, čekají Black Angels opět tuhé boje o záchranu nejvyšší soutěže. V sérii na čtyři vítězná utkání se proti nim postaví SOKOLI Pardubice. Pro tým, který dokáže vyhrát, je sezona u konce a může se těšit na další rok. Poražený v PLAYDOWN pokračuje a má jistotu, že po sérii s méně šťastným z dvojice BUTCHIS nebo Hurrican Karlovy Vary bude v lepším případě hrát v baráži. V horším případě se přímo propadne do 1. ligy.

Cíl je jasný! A-tým si nesmí nechat uniknout začátek série, ztráta se pak těžko dohání. První dva zápasy 9. a 10. března v SH Štěrboholy jsou pro Black Angels vysoce důležité. Sokoli ale občas mohou být pro Bleky poměrně těžkým oříškem, přestože se po základní části umístili s osmi body bezkonkurenčně na posledním místě. V úvodním zápase sezony a při superligovém křtu štěrboholské haly nás pardubičtí zaskočili a dokázali zvítězit 5:3. Tým okolo kapitána Daniela Ludvíka se tehdy nedokázal z tohoto překvapení plně vzpamatovat, což způsobilo blekovské trápení v první půlce sezony. Po zmíněném trápení se Bleci zvedli, dokázali porazit třeba i Chodov, nabraná ztráta ze září a října se už ale nezvládla vymazat.

V posledním kole základní části už bylo o všem rozhodnuto. Posun v tabulce už nebyl možný, a tak by se v normálním případě o nic nehrálo. To by ale naším soupeřem nemohli být SOKOLI, kteří už byli jistým soupeřem v PLAYDOWN. Utkání tak sloužilo i jako příprava na budoucí bojovnou sérii. Do zápasu nastoupily i bývalé stálice A-týmu Jan Kopecký nebo Jakub Votruba. První zmíněný navíc dokázal již ve třetí minutě otevřít skóre zápasu a do šaten po konci zápasu nakonec odcházel s bilancí 2+1 a Black Angels i díky jeho přičinění odjížděli zpět do Prahy s výhrou 6:3.

V tomto zápase se proti sobě postavily brankářské dvojky. Bránu Černých Andělů střežil Daniel Pfeiffer, který normálně kryje záda Ondřeji Matiáškovi. S deseti zákroky po třinácti střelách si zajistil procentuální úspěšnost zákroků v zápase na necelých 77 %. V opačném brankovišti klečel Matěj Denemark, který většinou kryje záda juniorskému mistru světa z Halifaxu Martinovi Halešovi. Ten udělal zákroků 27, gól ale obdržel šestkrát. Úspěšnost měl nakonec tedy s 81 % lepší než Pfeiffer, na rozdíl od něj se ale nemohl radovat z výhry.

Pardubice našly své lídry kanadského bodování po základní části ve dvou hráčích. Radek Drba se vyprofiloval jako nejlepší střelec svého týmu, po jeho střele se slavilo hned sedmnáctkrát. Nejlépe se mu hrálo hned na začátku sezony, kdy v prvních šesti zápasech měl průměrně dva body na zápas. Skvěle mu sekundoval i lotyšský mladík Ralfs Polis, který se ukázal být nejlepším pardubickým nahrávačem. Taky se mu dařilo na začátku sezony, v prvních deseti utkáních nebylo zápasu, ve kterém by nebodoval.

Black Angels měli souboj o špici v tabulce bodování svého týmu poměrně vyrovnáno. Na prvním místě s 28 body je Matouš Burian. Stejně bodů, ale zaznamenal i Jakub Renčín, který však vstřelil méně gólů, než jeho spoluhráč, a proto je na druhém místě. Jen o bod méně měl Jakub Hromada, ten zaznamenal sedmnáct branek a deset asistencí. A s 25 body jim na paty navíc šlapal věkem ještě juniorský Vilém Doležal. Podobně vyrovnaná byla i tabulka střelců, jediné nezpochybnitelné vítězství zaznamenal v soutěži nahrávačů Jakub Renčín, jenž asistoval celkem devatenáctkrát a na druhé místo má pořádný náskok.

A-tým bude moct pomstít vyřazení z PLAYOFF našich juniorů. Ti se totiž také utkali se SOKOLI Pardubice, ale po dvou bojovných zápasech nakonec padli. Zajímavým momentem bylo, když na domácí zápas Bleků přišlo více jak sto diváků, kteří zaplnili halu v Kobylisích. Na standarty juniorské ligy bylo toto číslo opravdu mimořádné. Do Pardubic jeli s tím, že musejí vyhrát, aby mohli pomýšlet na vrácení série do Prahy. Black Angels nezačali odvetný zápas vůbec dobře, dokázali se ale zvednout a dotlačit utkání do prodloužení, kde jim ale pardubická branka zlomila srdce a ukončila sezonu. Za juniorský tým hrála i mladá opora A-týmu Vilém Doležal, stejně jako další hráči, kteří už měli šanci se předvést trenérovi Janečkovi v Superlize. Teď po skončení jejich vlastní sezony můžou naše mladé hvězdy přesměrovat pozornost na záchranu Bleků v nejvyšší mužské soutěži.

Nejdůležitější část roku je tu! PLAYDOWN není sice to, co si hráči či fanoušci před aktuálním ročníkem Superligy vysnili, na závažnosti a atraktivnosti utkání tomu ale nic neubírá. Série s Pardubicemi slibuje bojovný a velmi vyrovnaný florbal. První bitvy se uskuteční 9. a 10. března v SH Štěrboholy. Bleci, přijďte podpořit A-tým, ať jim můžete pomoct je popostrčit k udržení se v nejvyšší mužské soutěži, v Livesport Superlize! Kdo nemůže dorazit osobně, může se klasicky spolehnout na rychlý textový online, nebo na živý streamovaný přenos na videoplatformě ČF.