489_20230930_131645.jpg

PREVIEW: Black Angels vyzvou ve Štěrboholech SKV

Už v neděli od dvou odpoledne čeká naše Černé Anděly druhé pražské derby v rámci jednoho týdne. Tentokrát na ně čeká tým z vinohradských Riegerových sadů, pojďme si tedy našeho soupeře v tomto PREVIEW představit.

Ve čtvrtek na Den české státnosti čekali na tým Tomáše Janečka klokani z FBŠ Bohemians, kteří v minulé sezóně díky vítězství v Poháru Českého florbalu doskákali do Evropy. Tam sehráli dvě vyrovnané bitvy s Wilerem Ersigen, ale na postup do semifinále prestižní soutěže Champions Cup to nestačilo. Vrátili se proto zpět do domácí soutěže s tím, že si spraví chuť.

K jejich velkému překvapení se jim chuť nespravila, naopak víc zežlukla. Od jejich návratu do Livesport Superligy stihli pouze porazit Karlovy Vary, poté ale prohráli s BUTCHIS a ve čtvrtek právě s BLACK ANGELS. Černé Anděly vedli k vítězství především dva muži. Jakub Hromada otevřel skóre již ve čtvrté minutě zápasu a po šedesáti minutách hry měl na kontě dokonce čtyři zářezy. Dále se pod výhru 10:4 výrazně podepsal nováček v týmu Teodor Beriac, který si připsal nejen svůj první gól v Superlize, ale rovnou první hattrick. S úspěšností 88 % kryl svým spoluhráčům záda Daniel Körber, který dokonce na začátku druhé třetiny nahrál Hromadovi na jeho třetí branku v utkání. Bleci si tak připsali svou první tříbodovou výhru v sezoně.

V neděli budou chtít navázat na vítěznou vlnu proti svým velkým rivalům SKV. Bude se jednat o souboj dvou sousedů v tabulce, vinohradští okupují sedmou příčku tabulky a jsou tedy jen o jedno místo nad Black Angels. Také mají jen o jeden bod více než Bleci. Ze čtyř zápasů postupně odcházeli nejprve bez bodu, poté s jedním, dvěma a naposledy se třemi, jejich forma tak zatím nabírá vzestupnou tendenci.

Za největší tahouny týmu z Riegerových sadů můžeme považovat australské reprezentanty bratry Tomáše a Daniela Gärtnerovy. První jmenovaný již stihl vstřelit pět gólů a na jeden asistovat. Jeho sourozenec se profiluje spíše jako nahrávač, má jednu vstřelenou branku a čtyři asistence. Dalším klíčovým hráčem je i Ivan Pergler, ten má zatím pět kanadských bodů (4+1).

SKV bylo toto léto poměrně aktivní na přestupovém trhu a dokázalo přivést do svého týmu pár opravdu zajímavých jmen. Příkladem může být akvizice ze Švýcarska Daniel Keller, který je na čtvrté příčce v týmové tabulce bodování, nebo lotyšský juniorský reprezentant Klavs Araks.

V minulosti byli ve vzájemných utkáních úspěšnější většinou Bleci. Minulou sezónu však dokázali vinohradští tým Tomáše Janečka poměrně překvapit. Nejprve v prosinci Black Angels vyhráli pouze za dva body po výhře 8:7 po prodloužení. Celý zápas se však museli na své soupeře dotahovat, po první třetině dokonce prohrávali 4:0. V odvetném zápase na konci základní části v únoru žlutočerní dokonce zvítězili v základní hrací době a pro Černé anděly nenechali ani bod.

Bleci mají proto za minulou sezónu co vracet a dá se tak očekávat vyrovnané a tvrdé utkání o důležité body do tabulky Livesport Superligy. Přijďte podpořit hráče v černobílé přímo do sportovní haly ve Štěrboholech v neděli od 14:00! Pokud se však nemůžete dostavit osobně, máte stále možnost zápas sledovat živě na nové videoplatformě ČF.