509_20231024_120630.jpg

PREVIEW: Bleci doma vyzvou Hurikány

Bleky čeká po skoro měsíční pauze další domácí zápas, tentokrát v pražských Štěrboholech vyzvou Hurikány z Karlových Varů. Pojďme si společně projít preview tohoto nadcházejícího zápasu.

Po drtivé porážce s Tatranem Střešovice, který Blekům minulou neděli nedal šanci po výsledku 11:0, budou muset hráči BLACK ANGELS pořádně zabrat, aby udrželi body na domácí půdě. Prozatím totiž Bleci nedokázali získat body před svými fanoušky v BB Aréně ve Štěrboholech.

Oba celky se doposud potkaly pouze dvakrát, nejprve na začátku minulé sezóny, kdy 18. září BA přivítali nováčka v Livesport Superlize 10 přesnými zásahy. Druhé střetnutí se odehrálo 15. prosince, které mělo prakticky stejný průběh. V úvodních 40 minutách byl zápas hodně vyrovnaný, pytel s góly do karlovarské sítě se roztrhl až ve třetí třetině. V té BLACK ANGELS skórovali hned šestkrát a uzavřeli tak stav zápasu na konečných 12:4.

Hráč, který se proti Varům nejvíce prosazuje, je Daniel Ludvík, jenž ve 2 vzájemných utkáních zapsal bilanci 7 kanadských bodů za 1 branku a 6 asistencí. Tím, kdo nasázel nejvíce branek do karlovarské sítě, je Jakub Renčín, který doposud nastřílel 5 branek, ke kterým přidal ještě jednu gólovou nahrávku.

Bleci se i nadále nacházejí na 11. pozici v tabulce Livesport Superligy s 5 body na kontě. Nejproduktivnějším Blekem je prozatím Jakub Renčín, který v 7 odehraných kláních nasbíral 11 kanadských bodů za 5 přesných zásahů a 6 asistencí. Společně s Jakubem Hromadou se dělí o pozici nejlepšího střelce týmu a zároveň drží i status nejlepšího nahrávače pražského celku.

Pokud bychom se blíže podívali na karlovarský celek, tak ten se s pouhým bodem drží na samotném dně Livesport Superligy. Bod získali v souboji s SKV, kdy pražskému celku podlehli až v prodloužení 6:7 a na tříbodovou výhru v letošní sezóně stále čekají. Bodování týmu vede jeho kapitán Michal Klápa, který v 8 zápasech zapsal 13 kanadských bodů za 5 branek a 8 asistencí, což ho činí nejlepším asistentem v kádru Hurikánů. Post nejlepšího kanonýra zastává Jiří Lebeda, jenž zvládl rozvlnit síť celkem v 9 případech.

V letním období se okolo kádru Hurikánů událo spousta věcí, především pak celkové omlazení soupisky. Do pražského SSK Future před sezónou přestoupili Martin Koubek a na hostování tam zamířili Daniel Kalaš, Jan Lang a Jan Zavadil. Dalším, kdo opustil kádr Varů byl Ondřej Hurt, jenž v letošním ročníku bude hostovat v Pardubicích. Přestup se týkal i Daniela Nicklase a Petra Tormy, kteří oba zamířili do celku plzeňských Goril. Matyáš Velc vyměnil karlovarský dres za ten liberecký. Zdaleka to však nebyly všechny odchody - brankář Jan Eckhardt, jenž zde v ročníku 2022/23 hostoval se vydal zkusit štěstí do finského Karhutu, Tomáš Navrátil si vyzkouší angažmá v italském ASV Sterzing a Ivan Tomčo se vydal domů na Slovensko, kde bude oblékat dres týmu FK Florko Košice.

Na výrazný odliv hráčů muselo vedení klubu patřičně reagovat. Z Kralup přivedlo do svého kádru Karla Urbana, jenž byl na hostování u Wolves z pražského BLACK ANGELS. Ze stejného klubu jako Urban putoval i osmadvacetiletý obránce Jan Pícha, jenž se po 9 letech u BA rozhodl pro změnu. Dalším bývalým Blekem, jenž posílil Hurikány je Lukáš Staněk, který v předešlých 2 ročnících působil v České Lípě. Další šestici hráčů přivedlo vedení ze střešovického Tatranu - Matěje Švarce, Daniela Péce, Lukáše Macháčka, Marka Hozmana, Tomáše Rosu a Víta Hrbáčka. Prvně jmenovaná čtveřice bude ve Varech v sezóně 23/24 pouze hostovat, zbytek sem přestoupil.

Dalšími, kdo by měl Karlovým Varům pomoci v boji, jsou 4 hráči z celku START98 - Šimon Šmajda, Vít Lukáč, Jiří Lebeda a Martin Fenik. Suma sumárum karlovarské vedení zaznamenalo 11 odchodů a celkem 13 posil. Kádr tak postihlo veliké zemětřesení v touze vylepšit loňský výsledek, kdy skončili na posledním 14. místě se ziskem 5 bodů. Obměna tak nezůstala jen u hráčského kádru, ale i v rámci realizačního týmu. Trenérský štáb opustil hlavní trenér Marek Mandler a jeho asistent Lukáš Langer. Na místo Mandlera nastoupil Miroslav Závora, jenž doposud působil u mládeže.

Utkání se odehraje v neděli 29. října od 18 hodin v BB Aréně ve Štěrboholech. Přijďte Bleky podpořit za letošní první domácí výhrou. Pokud však na zápas nebudete moct dorazit osobně, utkání můžete sledovat prostřednictvím komentovaného přenosu na videoplatformě ceskyflorbal.tv. Držte Blekům palce!

DYCKY BLACK!