493_20231007_142117.jpg

PREVIEW: Bleci jedou do Boleslavi

Mužské áčko se v sobotu večer vydá do Mladé Boleslavi, kde budou od 19 hodin bojovat o body se svěřenci trenéra Joonase Naavy. Pojďme se podívat na preview tohoto zápasu.

Po loňské sezóně se v Mladé Boleslavi událo velké množství změn. První velkou změnou byl odchod hlavního trenéra A-týmu Petra Novotného, jenž však u klubu zůstal v pozici šéftrenéra a nově obsadil i post obchodního manažera. Na volné trenérské křeslo získal generální manažer klubu Tomáš Pacák zahraniční posilu a to sice finského trenéra Joonase Naavu, jemuž není florbal v Česku cizí. Doposud působil jako asistent trenéra české florbalové reprezentace mužů.

Co se týče hráčských změn, tak mladoboleslavský kádr postihly i citelné ztráty. Do zahraničí se vydali Adam Hemerka a Matěj Pěnička, kteří byli draftováni do finské F-liigy. První jmenovaný zde bude oblékat dres SC Classic a Pěnička bude hájit barvy Ery Viikingit. Dalším, který opustil po sezóně 2022/23 soupisku Boleslavi je Matyáš Krebner, jenž se po dvou letech vrací do FbŠ Bohemians. Jako poslední, kdo z hráčů nebude v sezóně 2023/24 oblékat dres Bolky, je Tadeáš Chroust. Osmadvacetiletý útočník bude tuto sezónu hostovat v prvoligovém Kladně, kde opět bude nastupovat po boku svého bratra Tomáše.

Mistr Livesport Superligy z roku 2021/22 však nepočítal pouze ztráty, ale přivedl i velmi solidní posily. Z kádru Vítkovic přišli dva reprezentační útočníci Jiří Besta a Adam Delong. Od obou budou v Boleslavi nemalá očekávání, tudíž bude jen na nich, jak se s výzvou v novém působišti poperou. Jako další přivedl Pacák mladé talenty Jáchyma Eliáše a Jakuba Vařechu, kteří přestoupili z Hattricku Brno.

Jádro Boleslavi jinak i nadále zůstává stejné, tudíž utkání s nimi nebudou jistě snadná a můžeme očekávat vyrovnané bitvy. I nadále se trenéři budou spoléhat na Milana Tomašíka, Daniela Šebka, Martina Tokoše, Patrika Suchánka, Jana Natova, Jakuba Grubera, Jakuba Bínu a Filipa Zakonova. Zapomenout se však nesmí ani na zbytek hráčů, ačkoliv ne tak zkušených - Ronald Gašparík, Dominik Beneš, Petr Koláčný, Lukáš Punčochář, Michal Sládek a Jan Zoufalý.

Prostor mezi třemi tyčemi bude pravděpodobně rozdělen mezi 3 maskované muže - Lukáše Bauera, Dominika Hanuše a Tomáše Týce. Je naprosto jasné, že neochvějná pozice jedničky i nadále patří zkušenému Lukáši Bauerovi, od něhož se budou snažit načerpat zkušenosti dva mladí brankáři. Dvacetiletý Dominik Hanuš začíná v mužích svou třetí sezónu, avšak prosadit se přes Bauera a talentovaného Týce nebude jistě jednoduché. Z důvodu menšího vytížení bude Hanuš střídavě naskakovat za prvoligovou Orku Čelákovice. Osmnáctiletý Týc bude v hlavním týmu nadále sbírat zkušenosti a superligové starty.

Boleslav zatím stihla odehrát 5 zápasů Livesport Superligy, které všechny ovládla v základní hrací době a bez ztráty jediného bodu tak zatím vedou tabulku soutěže s jednobodovým náskokem na druhý Chodov. Kanadské bodování týmu vede s 23 zápisy za 9 branek a 14 asistencí Milan Tomašík, jenž je zároveň nejlepším kanonýrem i nahrávačem mladoboleslavského celku.

Brankářské číslo jedna, Lukáš Bauer, zatím naskočil do 4 duelů, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků přes 82 procent a průměr 3,75 branek na zápas. Jeho mladší kolega Hanuš odchytal jeden duel s úspěšností zásahů 82,61 % a průměrem 4 inkasovaných gólů na zápas.

Pojďme se nyní blíže podívat na to, jak se v posledních kolech dařilo Blekům. Hráči Angels nejprve 23. září zaznamenali svou první výhru, díky trefě kapitána Daniela Ludvíka, jenž rozhodl utkání v prodloužení a BLACK ANGELS tak okradli ostravské FBC o extra bod. O pět dní později se BA povedlo pražské derby s Bohemians, jehož hráče zaskočila především dvojice Jakub Hromada a Teodor Beriac. Jakub Hromada si v utkání připsal 4 přesné zásahy a jeho slovenský kolega vsítil nejen svůj první gól v dresu Černých Andělů, ale rovnou k němu přidal další 2 a mohl tak se svými spoluhráči slavit hattrick. Opomenout jistě nelze ani famózní výkon brankáře Daniela Körbera, jenž zneškodnil hned 31 střel a inkasoval pouze ve 4 případech. 

Prvního října nakonec Bleci padli na domácí půdě ve Štěrboholech, kdy o výhře SKV rozhodla pátým gólem v zápase australská dvojice Tomáš a Daniel Gärtner. Hráči BA jistě tuto porážku hodili rychle za hlavu a nyní již myšlenky upírají na střetnutí s Mladou Boleslaví, se kterou vždy hrají velmi vyrovnaná utkání.

Po pěti kolech se BLACK ANGELS nacházejí na 10. příčce v tabulce Livesport Superligy s celkovým počtem 5 bodů. Kanadské bodování pražského celku vede se 7 body za 2 branky a 5 asistencí Jakub Renčín, jenž drží pozici nejlepšího asistenta svého týmu. Nejlepším kanonýrem BLACK ANGELS je v současné době Jakub Hromada, který 4 z nich vstřelil do sítě Bohemians. Mezi třemi tyčemi se nadále střídají Daniel Körber a Ondřej Matiášek. Körber zatím naskočil do 2 duelů, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků 83,6 procent a průměr 4,5 branky na zápas. Jeho starší kolega Matiášek odchytal 3 zápasy, v rámci kterých kryl necelých 79 procent střel soupeřů a v průměru inkasoval 4 góly.

Pokud bychom se podívali na vzájemnou bilanci obou celků z loňské sezóny, tak ta vyznívá 2:0 pro Mladou Boleslav. V úvodním kole minulé sezóny rozhodla o vítězi druhá třetina, kdy nejprve na 5:4 navýšil Tokoš, načež skóre na 6:4 uzavřel Jan Natov. Druhý duel se odehrál 26. února, kdy naopak Bleci nestačili na hráče MB v úvodní části, kdy inkasovali hned čtyřikrát a odpovědět dokázali pouze jednou a utkání nakonec skončilo 9:6 pro Boleslav. Drtivá většina obou duelů byla však velice vyrovnaná, což můžeme očekávat i u sobotního klání.

Utkání se odehraje tuto sobotu 7. října od 19 hodin v MSH Mladá Boleslav. Přijeďte Bleky podpořit na mladoboleslavskou půdu na cestě za dalšími body. Pokud však na zápas nemůžete dorazit, tak bude již tradičně k dispozici přímý přenos prostřednictvím videoplatformy ČF. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!