379_20230129_121803.jpg

PREVIEW: Bleci vezou Superligu do Loun

Již tuto neděli Bleci vyrazí představit Livesport Superligu do středočeských Loun. V místní sportovní hale je od 17 hodin na programu souboj s Českou Lípou. Pojďme si společně projít předzápasový pohled.

BLACK ANGELS se v poslední době vcelku daří, z posledních 5 zápasů zvládli bodovat hned ve čtyřech z nich. Naposledy však padli vysoko 4:12 s Tatranem Střešovice. V tabulce ligy jim nadále náleží 7. místo s 30 body a ztrátou 9 bodů na šestý Chodov. Doufejme, že se Bleci rychle oklepali z porážky v derby a že v Lounech předvedou co nejlepší možný výkon.

Po individuální stránce se nejvíce daří Matouši Burianovi, jenž na čele kanadského bodování vystřídal Jakuba Bočka. Dvacetiletý útočník se 17 na zádech zvládl v 21 utkáních nasbírat 35 kanadských bodů za 24 vstřelených branek a 11 asistencí. Zároveň tak drží i pozici nejlepšího kanonýra pražského celku, když o 3 přesné zásahy přeskočil dosavadního lídra Jakuba Renčína. Statistiku asistencí i nadále vede Jakub Boček, jenž svým spoluhráčům připravil již 16 branek.

V brankovišti i nadále úřaduje jednička Daniel Körber, který se v předposledním zápase velkou měrou zasloužil na zisku jednoho bodu po prodloužení. Ze skóre 9:10 to možná patrné nebude, ale ze strany sedmadvacetiletého gólmana to byl velmi solidní výkon, které ostatně v poslední době podává v každém klání, které odchytá. Jeho start můžeme očekávat i tuto neděli, jelikož Ondřej Matiášek se ke konci čtvrtečního duelu s Tatranem zranil a byl střídán. Pro Matiáška to tak nebyl takový návrat po delším zranění ramene, jaký si představoval. V dosavadním průběhu stihl naskočit do 4 klání, ze kterých si odnesl úspěšnost zásahů přes 79 procent a průměrně inkasoval 7 gólů na zápas.

 Pokud bychom se podívali blíže na soupeře, tak celek z České Lípy se nachází na 10. příčce s 22 body na kontě. Na devátý Liberec jim však chybí pouhý bod, tudíž je jisté, že se pokusí Bleky o body připravit. Poslední zápas sice prohráli s Vítkovicemi, avšak skóre 3:6 je z jejich pohledu více než slušné. Pokud by na Angels nastoupili s podobnou vervou, budou mít Černí Andělé co dělat, aby body udržely na své straně.

Kanadské bodování českolipského celku vede s 40 body Radek Krajcigr, jenž v 20 zápasech stihl vsítit 24 branek a k tomu přidal 16 nahrávek. Pozici top kanonýra okupuje s 26 trefami Jan Peška, nejvíce připravených gólů si počtem 17 připsal Štěpán Slaný. 

Mezi třemi tyčemi se točí dvojice Jan Dvořák a Marek Netopilík. Šestadvacetiletý Dvořák naskočil do 14 klání, ze kterých odcházel s úspěšností zákroků přes 75% a s průměrem 5,42 obdržených branek na zápas. Jeho mladší kolega Marek Netopilík je fanouškům BLACK ANGELS velmi dobře známý, v sezónách 2019/20 a 2020/21 působil v A-týmu mužů. V této sezóně zatím zasáhl do 8 utkání, ve kterých kryl 64,2 procent střel soupeřů a v průměru lovil míček ze své sítě desetkrát za zápas.

Utkání se odehraje již tuto neděli 29. ledna od 17 hodin v MSH Louny. Přijeďte Bleky podpořit a pojďte jim svými hlasivkami pomoct za dalšími body. Pokud však na zápas nebudete moct dorazit osobně, k dispozici bude již tradičně komentovaný přenos na videoplatformě TVCOM. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!