350_20221201_010055.jpg

PREVIEW: Bleci vyrazí bojovat do Ostravy

Po parádním nedělním obratu s Otrokovicemi z 0:4 na 6:4 se Bleci tento čtvrtek vydají bojovat o další body do Ostravy, kde se od 18 hodin utkají s místním FBC. Pojďme se podívat na preview utkání.

Ostravské FBC se momentálně nachází na 10. příčce s 11 body na kontě po 3 výhrách a výhře v prodloužení. Naposledy hráči Ostravy padli v derby s Vítkovicemi 4:7. Kádr FBC se letošní léto nijak nezměnil. Před minulou sezónou přišly 2 posily - Ladislav Gál z Otrokovic a Šimon Kuczera z celku vítkovického rivala.

V bráně je číslem jedna zkušený gólman Jan Binder. Třiatřicetiletý veterán zasáhl do 9 utkání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků 71,84 % a průměrně v nich inkasoval 5,75 gólů. Jeho mladší kolega Jan Klinka naskočil do 3 klání, ve kterých kryl 73,68 % střel soupeřů a průměr obdržených branek stlačil pod 8 na zápas.

Pokud bychom se přesunuli do pole, tak zde se mísí zkušenosti s dravým mládím. Mezi ty zkušené můžeme zařadit Marka Bräuera, Ladislava Gála, Marcela Jakubce, Lukáše Pešata nebo Pavla Barabáše. Zástupců mládí je v ostravském celku o něco více - Petr Vítovec, Martin Šulc, Filip Šubert, Martin Stibor, Šimon Soukup, Matěj Sedláček, Patrik Němec, Zdeněk Marčon, Šimon Kuczera, Jakub Košarišťan, Adam Choma, Lukáš Herblich a David Friedel. Již podle poměru mladších ke starším lze usoudit, že se jedná o velmi mladý tým. Věkový průměr činí pouhých 23,5 let.

Individuálně se nejvíce daří Marku Bräuerovi, jenž po 11 odehraných zápasech získal na své konto 23 kanadských bodů za 16 branek a 7 asistencí. Hráč s číslem 53 na zádech se díky 16 trefám stal nejlepším střelcem týmu. Statistiku připravených gólů vede s 9 asistencemi Lukáš Pešat. Pojďme se přesunout na druhou stranu hřiště.

BLACK ANGELS se s 13 body drží na 9. místě s dvoubodovým náskokem právě na ostravské FBC. Poslední zápas odehráli Bleci v neděli 27. listopadu, kdy po hrozivém úvodu utkání s Panthers z Otrokovic prohrávali 0:4. Vývoj zápasu se nakonec otočil a fanoušci ve Kbelích tak byli svědky fantastického obratu na 6:4. Pro BA to byly velmi důležité body, na které doufejme naváží i dalším ziskem v Ostravě.

V rámci osobních statistik se nejlépe daří alternujícímu kapitánovi pražského celku Kubovi Hromadovi, jenž v 10 zápasech zapsal bilanci 10+5, což ho řadí na sdílené první místo s Jakubem Renčínem v počtu přesných zásahů. Top asistentem je i nadále Jakub Boček, jenž svým spoluhráčům připravil již 8 branek. 

Mezi třemi tyčemi stále kraluje Daniel Körber, který měl zásadní podíl na obratu proti Otrokovicím. Gólman s patnáctkou na dresu doposud zasáhl do 9 utkání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků 72,59 % a průměr inkasovaných gólů dostal pod hranici 7 na zápas. Maskovaným mužem číslo dva je Ondřej Matiášek, jenž prozatím nastoupil do 3 klání, kdy vykryl přes 80 % střel soupeřů a ze své sítě lovil míček průměrně šestkrát.

Pro Bleky to bude důležitý zápas, už jen kvůli postavení v tabulce s rozdílem pouhých 2 bodů mezi oběma celky. Pokud by Angels odjížděli z Ostravy s 3 body, znamenalo by to, že by se posunuli o 2 příčky výše na celkovou sedmou pozici.

Utkání se odehraje tento čtvrtek na půdě ČPP Arény Ostrava od 18 hodin. Utkání můžete sledovat prostřednictvím přenosu na videoplatformě TVCOM. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!