377_20230126_133319.jpg

PREVIEW: Čtvrteční derby s Tatranem

Mužské áčko ještě před výjezdním utkáním v Lounech čeká souboj o body s momentálně vedoucím týmem tabulky Livesport Superligy, Tatranem Střešovice. Utkání se odehraje již tento čtvrtek od 19 hodin na půdě SC Řepy. Pojďme se společně podívat na zápasové preview.

Blekům se naposledy podařilo získat ze zápasu s Bohemians jeden bod po prohře 9:10 v prodloužení. Rozhodně to však nebyl špatný výkon, bohužel byli po konci utkání šťastnější hráči Bohemians, za které rozhodl Jakub Buršík. Pokud by Bleci na Tatran nastoupili se stejným nasazením, určitě můžeme očekávat velmi napínavé a těsné utkání.

Zisk jednoho bodu hráče BLACK ANGELS nijak zvlášť v tabulce neposunul. Po 20 odehraných zápasech BA patří 7. příčka s 30 body na kontě. Na šestý Chodov ztrácejí Černí Andělé 8 bodů. Další body by tak Blekům přišly vhod. Pokud bychom se blíže podívali na individuální statistiky, tak bodování BA vede s 34 kanadskými body za 18 branek a 16 asistencí. Dosavadního nejlepšího kanonýra celku Jakuba Renčína, jenž doposud zapsal prozatím 21 tref, dohnal Matouš Burian, který v duelu s FbŠ Bohemians přesně zamířil ve dvou případech. 

Mezi třemi tyčemi i nadále úřaduje jednička Daniel Körber, který se v posledním zápase velkou měrou zasloužil na zisku jednoho bodu po prodloužení. Ze skóre 9:10 to možná patrné nebude, ale ze strany sedmadvacetiletého gólmana to byl velmi solidní výkon, které ostatně v poslední době podává v každém klání, které odchytá. Doposud naskočil do 18 zápasů, ze kterých si odnesl necelých 74 % úspěšnost zásahů a průměr 6,33 inkasovaných branek na zápas. Jako číslo dva se do brankoviště po zranění vrátil Ondřej Matiášek, jenž zatím stihl 3 starty, během kterých si připsal 80,82 % úspěšnost zákroků a průměr 6,08 obdržených gólů na zápas. Uvidíme, zda další start přidá již proti Tatranu.

Střešovický Tatran se neochvějně drží na vedoucí pozici Livesport Superligy s 15 bodovým náskokem. V pořadí za nimi jsou Vítkovice, které na pražský celek ztrácí celkem 15 bodů. Tatran drží šňůru 20 výher za sebou, což bude jistě pro Bleky velkou motivací, aby se pokusili svého pražského rivala zdolat jako vůbec první v letošní sezóně. Ze strany Tatranu je to obrovský úspěch a uvidíme, zda svou vítěznou vlnu ještě o něco prodlouží.

Z pohledu kanadského bodování je na tom nejlépe Marek Beneš, jenž si v 19 zápasech připsal 49 kanadských bodů za 18 gólů a 31 asistencí, díky čemuž je i nejlepším nahrávačem střešovického kádru. Střelecky se nejvíce daří bývalému hráči BLACK ANGELS Tomáši Hanákovi, jenž rozvlnil síť za brankáři ve 28 případech. 

V brankovišti se střídají Lukáš Kříž a Tomáš Jurco. Jedenadvacetiletý Kříž naskočil do 11 utkání, ve kterých kryl přes 83 procent a průměrně inkasuje necelé 3 branky na zápas. Jeho mladší kolega Jurco zasáhl do 9 klání a připsal si úspěšnost zákroků 90,45 procent a průměr 2,34 gólů na zápas. 

Utkání se odehraje tento čtvrtek 26. ledna od 19 hodin na půdě Tatranu v SC Řepy. Přijďte Blekům dodat síly v těžkém zápase, ve kterém půjde také o to, aby hráči Angels vrátili Tatranu předešlou porážku 4:9 z listopadu loňského roku. Pokud však nemůžete kluky přijít podpořit osobně, tak bude k dispozici přenos na videoplatformě TVCOM. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!