Související zápasy

Black Angels
209_20220225_114316.jpg

PREVIEW: Čtvrtfinále proti Tatranu

BLACK ANGELS se ve čtvrtfinálové sérii střetnou s Tatranem Střešovice, který si BA vybral při včerejším výběru soupeřů do čtvrtfinálových sérií. S Tatranem se bude jistě jednat o zajímavé pražské derby, které by nemělo uniknout pozornosti žádného florbalového fanouška.

Pro Bleky se jedná o již druhé play off v řadě, loni Černí Andělé padli 0:4 v sérii s Mladou Boleslaví. Bleci tak mají šanci zužitkovat loňské zkušenosti ze zápasů s Mladou Boleslaví. Navíc s Tatranem Střešovice sehrávali Angels vyrovnaná utkání.

Vzájemná bilance z letošního ročníku zní sice 2:0 pro střešovický Tatran, ale duel z loňského října dopadl 9:6, což se dalo považovat za vyrovnaný souboj. Navíc BLACK ANGELS nemají problém krást body lepším soupeřům, například lze uvést výhry proti Chodovu (11:6), Bohemians (6:5pp) a Chodovu (8:7pp).

Navíc jsou Černí Andělé díky hladce vyhranému osmifinále proti Otrokovicím psychicky nahoře, což by mohli využít i proti Tatranu. V sérii s Panthers zazářil Jakub Boček, jenž se v prvním duelu podílel na všech 4 gólech svého týmu, když zapsal 1 branku a 3 asistence. V druhém, rozhodujícím klání na své konto přidal hattrick. Zatím tedy potvrzuje pozici nejproduktivnějšího Bleka i ve vyřazovací části, celkem si již připsal 7 kanadských bodů.

V brance oba zápasy začínal Ondřej Matiášek, jenž už od konce základní části aspiroval na pozici jasné jedničky do vyřazovací části. Svou pozici zatím zdatně obhajuje, jelikož ve dvou zápasech inkasoval pouze čtyřikrát. Úspěšnost zákroků z prvního zápasu zní 91,6% a v druhém si brankář s číslem 19 pochytal 88,4% střel Otrokovic.

V rámci ZČ byl v kádru BA lídrem bodování Kuba Boček, jenž se zastavil na 54 kanadských bodech za 31 vstřelených branek a 23 nahrávek. Druhé místo s dvanáctibodovou ztrátou obsadil Tomáš Hanák, který vsítil 22 branek a na dalších 20 nahrál.

O svatyni BA se rovnocenně dělili dva maskovaní muži – Ondřej Matiášek a Daniel Körber. Lepší čísla si připsal Ondřej Matiášek, jenž v 17 odchytaných zápasech zastavil 76% střel soupeřů a průměrně inkasoval 5,67 gólů na zápas. Jeho kolega, Daniel Körber, zasáhl do 12 utkání, v nichž pochytal 68% střeleckých pokusů a průměr inkasovaných branek nakonec stlačil pod hranici 7 na zápas.

Na straně Tatranu Střešovic byl po základní části nejproduktivnějším hráčem Marek Beneš, jenž si v 17 zápasech připsal 48 kanadských bodů za 25 branek a 23 asistencí. V těsném závěsu za Benešem skončil juniorský mistr světa Matěj Havlas. Mezi třemi tyčemi je nesporným králem Lukáš Kříž. Gólmanská naděje Střešovic zasáhla do 20 utkání, z nichž 17 dotáhl do vítězného konce. V letošní základní části do svých statistik zapsal úspěšnost zákroků 81,6% a průměr inkasovaných branek stlačil pod 4 na zápas.

Záda mu kryli 3 další, ale pozici dvojky si pro sebe svými výkony získal Tomáš Jurco, jenž zasáhl do 7 duelů a 5 z nich dokázal vyhrát. Úspěšnost zákroků se po ZČ zastavila na 82,7% a průměr obdržených branek přesáhl hranici 3 gólů na zápas.

Loňské play off pro Tatran nedopadlo, jak si asi hráči představovali. Klub z pražských Střešovic skončil, stejně jako BLACK ANGELS, ve čtvrtfinále, kdy je vyřadila Sparta poměrem 4:2. Hráči v červenobílých dresech tak skončili na konečném šestém místě, což v letošní vyřazovací části budou chtít napravit a prát se o ty nejvyšší příčky.

Pro BA bylo loňské play off premiérou, při které narazili na tým z Mladé Boleslavi, který je vyřadil 4:0 na zápasy a Bleci se tak museli smířit s celkovým osmým místem. BLACK ANGELS mají však velice mladé a dravé mužstvo, které se letos bude snažit ve vyřazovacích bojích uspět. Na Blecích je vidět, že se každým rokem posouvají, tudíž můžeme čekat, že se letos budou chtít předvést, jak nejlépe to půjde. Táhnout celek z pražských Kbel by měly především 2 bratrské dvojice – Hanákovi a Bočkovi. Vysoká očekávání mají na svůj tým i velmi oddaní fanoušci, kteří na zápasech vytvářejí vždy parádní atmosféru. Uvidíme, zda Černí Andělé naplní napjatá očekávání svých fanoušků.

První zápasy čtvrtfinálové série se odehrají již tento víkendu v hale SC Řepy. Přijďte Bleky podpořit a pomoct jim k prvním čtvrtfinálovým výhrám. Pokud však nebudete moct dorazit osobně, nezapomeňte naladit přenos na videoplatformě TVCOM.

DYCKY BLACK!

První duel – sobota 26.2. – 17:00 – TVCOM

Druhý duel - neděle 27.2. - 17:00 - TVCOM

Související odkazy