403_20230312_191322.jpg

PREVIEW: Čtvrtfinále s Vítkovicemi

Mužské áčko čeká po úspěšném postupu do čtvrtfinále souboj s Vítkovicemi, které zakončily základní část na druhém místě Livesport Superligy. Poté, co se Blekům podařilo vyřadit FBC Liberec, je tak ve čtvrtfinále čeká o dost těžší soupeř. Bleci však dokázali hráče Vítkovic porazit a tudíž nemají problém čelit takovému soupeři. Pojďme se podívat na preview čtvrtfinálové série.

Vítkovice zakončily ZČ Livesport Superligy na druhé příčce s celkovým počtem 63 bodů, čímž si zajistily přímý postup do čtvrtfinále. Při výběru se vcelku dalo očekávat, že tato volba padne, jelikož Tatran Střešovice si vybral druhého vítěze osmifinále, TJ Sokol Královské Vinohrady.

Pokud bychom se podívali blíže na statistiky hráčů Vítkovic ze základní části, tak kanadské bodování týmu ovládl s 62 body za 26 přesných zásahů a 36 asistencí MarekMatejčík. Nejlepším střelcem se však stal Adam Delong, jenž rozvlnil síť hned v 31 případech. Statistice nahrávek na konci ZČ vévodil již zmíněný Marek Matejčík.

V brankovišti se střídá již zaběhnutá dvojice Lukáš Souček a Denis Jasiok. Jedničkou je stále zkušenější Lukáš Souček, jenž naskočil v letošním ročníku do 16 klání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků necelých 73 procent a průměr 3 inkasovaných branek na zápas. Jeho mladší kolega Jasiok nastoupil do 11 zápasů, v rámci kterých kryl 73,91 % střel soupeřů a průměrně lovil z branky necelé 4 góly za zápas.

BLACK ANGELS se do čtvrtfinále museli prokousat přes FBC Liberec, který nakonec porazili 2:1 na zápasy. V úvodním klání svěřenci Tomáše Janečka padli 4:8. Ze strany BA byli v tomto duelu nejvíce vidět Matouš Burian (1+1) a Marek Fryš (0+2), kteří si shodně připsali 2 kanadské body. Výhru hostujícího Liberce řídil především Jakub Mádlo, který zapsal bilanci 3+1.

Na druhý zápas se obě mužstva přesunula do Liberce, kde však domácí podlehli pražským BLACK ANGELS 6:14. O tuto pomstu se 5 body zasloužil Matouš Burian, jenž ke vstřelenému hattricku přidal navrch 2 asistence. Čtyřbodový večer prožil Marek Fryš, který bilancí 1+3 pokračoval v nastolené produktivitě. Ze zisku tří kanadských bodů se také mohli radovat Jakub Boček (2+1), Tomáš Čáslava (2+1) a Jakub Renčín (1+2). Za zmínku určitě stojí i výkon brankáře BA Ondřeje Matiáška, jenž zvládl zlikvidovat 28 střel soupeře, za což byl po zásluze odměněn zvolením nejlepším hráčem ANGELS.

Rozhodující třetí zápas se tak odehrál na “neutrální” půdě ve Sportovní městské hale v Lounech. Hráči ANGELS zde však v nedávné době odehráli výjezdní utkání, tudíž drtivá většina přítomných v hale fandila Černým Andělům. Jejich podpora se nakonec zdála být velice klíčová, jelikož Bleci těsně přetlačili Liberec 6:5. Za Bleky tentokrát především úřadovali Jakub Boček (1+2) a Jakub Hromada (2+0). O vítěznou branku se však v čase 51:43 postaral Vojtěch Novotný. Za MVP zápasu byl opět zvolen Ondřej Matiášek, jenž jistil vítězství Bleků 16 úspěšnými zákroky a i on tak poslal BA do čtvrtfinále vyřazovací části.

Po tří zápasovém osmifinále vede týmovou produktivitu Matouš Burian, jenž má na svém kontě 7 kanadských bodů za 4 góly a 3 asistence. Dvacetiletý forvard tak parádně navázal na závěr ZČ, který mu z individuálního pohledu vyšel na výbornou.

Tato série jistě nabídne velice zajímavé zápasy, které bude stát za to sledovat. První klání se odehraje již tuto sobotu na půdě SC Dubina Ostrava od 17 hodin, na které naváže nedělní duel ve stejné hale ve stejný čas. Odkazy na přenosy zápasů naleznete níže. Držte klukům palce.

1. zápas - so 11. března - BLACK ANGELS vs. 1. SC Tempish Vítkovice

2. zápas - ne 12. března - BLACK ANGELS vs. 1. SC Tempish Vítkovice

DYCKY BLACK!