Související zápas

Black Angels
ChodovBLACK ANGELS
ne 26. 11. 2023 16:00 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 13. kolo
532_20231126_002621.jpg

PREVIEW: Derby na Chodově

Mužské áčko minulou neděli nakonec bralo z prodloužení se Spartou pouze bod, v zítřejším derby s Chodovem by Angels rádi toto zaváhání napravili. Pojďme si společně projít předzápasový pohled.

Celek z Jižního Města se momentálně nachází na 4. pozici v tabulce s celkovým počtem 26 bodů. Na třetí Mladou Boleslav ztrácí pouhý bod, tudíž budou mít o motivaci postaráno i svěřenci Davida Podhráského. V posledních zápasech se Chodovu příliš nedařilo, z předešlých 3 utkání si odnesli 4 body. Nejprve 5. listopadu těsně padli s Tatranem 5:6, načež 17.11. v prodloužení s Hurikány z Varů ukořistili bod po porážce 3:4. Devatenáctého pak v přestřelce přetlačili BUTCHIS poměrem 12:11. 

Bodování celku vede s 25 zápisy Tom Ondrušek, jenž vsítil 15 gólů a k tomu přidal 10 asistencí. Kapitán chodovského celku je zároveň jeho nejlepším střelcem. Nejvíce branek přichystal svým spoluhráčům Antonín Votava, jenž má v tabulce 11 asistencí. 

Mezi třemi tyčemi vévodí Karel Hodík, který naskočil do 10 klání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků 78,85 % a průměr inkasovaných branek stlačil pod 5 na zápas. Záda mu kryje jedenadvacetiletý Tadeáš Dittrich, jenž minulou sezónu působil v Ústí nad Labem. Nadějný brankář zatím odchytal 3 utkání, v rámci kterých kryl 67,31 procent a průměr 7,18 obdržených branek na zápas.

BLACK ANGELS se po zisku bodu z duelu se Spartou nachází na 11. místě v tabulce Livesport Superligy. Na desátou Ostravu s 14 body ztrácí Černí Andělé 2 body. Poslední zápasy Blekům vcelku vycházely - 5. listopadu porazili BUTCHIS 6:4, 15. listopadu těsně přetlačili Českou Lípu 4:3 a minulou neděli jen těsně podlehli Spartě v prodloužení.

Statistiku BA vede s 15 kanadskými body za 5 branek a 10 asistencí Jakub Renčín. Útočník s 99 na zádech je taktéž nejlepším nahrávačem pražského celku. Pozici top střelce drží s 6 přesnými zásahy Jakub Hromada. Mezi třemi tyčemi je po odchodu Daniela Körbera jasnou jedničkou Ondřej Matiášek. Třiatřicetiletý gólman naskočil do 8 zápasů, ze kterých odcházel s úspěšností zásahů 78,79 procent a průměrem 5,29 inkasovaných gólů na zápas.

Jako posila do brankoviště přišlo pro Bleky dobře známé jméno - Marek Netopilík. Pětadvacetiletý brankář působil v BLACK ANGELS v sezóně 2019/20, kdy naskočil do 3 zápasů. V letošní sezóně doposud chytal za Českou Lípu, v jejímž dresu naskočil do 2 duelů, ve kterých kryl 63,51 procent střel soupeřů a průměrně inkasoval 14,48 branek na zápas. Pro Netopilíka to tak bude v dresu Bleků obnovená premiéra.

Vzájemná bilance z loňské sezóny zní 2:0 pro BLACK ANGELS. První zápas týmy sehrály 16. září loňského roku. O vítězství Bleků rozhodl Matěj Boček a uzavřel tak střelecké konto zápasu na 5:4. Druhé utkání se odehrálo 10. prosince, kdy díky rozhodujícímu gólu vyhráli Bleci 7:6. Na zisku 3 bodů se tehdy lvím podílem přičinil i Jakub Renčín, jenž si v utkání připsal bilanci 3+1. Jak je z výsledků patrné, tak zápasy s Chodovem jsou vždy velice vyrovnané a napínavé, tudíž si ten zítřejší určitě nenechte ujít.

Utkání se odehraje zítra od 16 hodin v SH Jižní Město. Pokud kluky nemůžete přijet podpořit osobně, k dispozici bude komentovaný přenos na videoplatformě ČF. Držte klukům palce na cestě za dalšími body!

DYCKY BLACK!