373_20230122_164445.jpg

PREVIEW: Derby s Bohemians

Již tuto neděli čeká mužské áčko další domácí zápas, ve kterém protentokrát budou čelit jinému týmu z Prahy, Fbš Bohemians. Pojďme se podívat na zápasové preview.

Blekům první domácí zápas v roce 2023 nevyšel dle představ. Vítkovice vyloupili kbelskou arénu a po výhře 11:5 si z Prahy odvezli plný počet bodů. Pro Bleky to byl náročný start do nového roku, ale bylo třeba, aby se z této prohry oklepali co nejrychleji, jelikož přesně za týden je čekal reparát v podobě duelu s Bohemians.

BLACK ANGELS se tak nadále nachází na 7. příčce v tabulce Livesport Superligy s celkovým počtem 29 bodů po 19 odehraných kláních. Na šestý Chodov ztrácí 9 bodů s jedním utkáním k dobru. Uvidíme, zda potřebné body přinese souboj s pražskými Bohemians.

V kanadském bodování se toho příliš nezměnilo. Lídrem týmové produktivity v BA je i nadále Jakub Boček, jenž se díky 5 trefám proti Liberci posunul již na 32 kanadských bodů za 17 vstřelených branek a 15 asistencí. Pouhý bod na něj ztrácí jeho starší spoluhráč Jakub Renčín, který vévodí střelecké statistice s 20 přesnými zásahy. Pozadu však nezůstává ani Matouš Burian, jenž má na svém kontě 26 bodů za 18 branek a 8 asistencí. 

Mezi třemi tyčemi je jasným číslem jedna Daniel Körber, který doposud naskočil do 17 klání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků přes 73 procent a průměr inkasovaných branek stlačil pod 6 na zápas. Těšit se fanoušci mohou také na návrat Ondřeje Matiáška, jenž by měl v nedělním klání krýt záda Körberovi. Matiášek před zraněním naskočil do 3 duelů, v rámci kterých kryl přes 80% střel soupeřů a míček lovil ze své branky průměrně šestkrát za zápas.

Pokud bychom se podívali na druhou stranu hřiště, tak Bohemians se nalézají na 4. místě tabulky s 39 body na kontě. Poslední 2 zápasy jim nevyšli podle představ. Nejdříve na konci loňského roku padli 3:10 s Vítkovicemi a 7. ledna těsně nestačili na Sokol Královské Vinohrady.

Individuálně se nejvíce daří kapitánovi mužstva, Filipu Formanovi, jenž si ve 23 zápasech na své konto připsal 50 kanadských bodů za 17 branek a 33 asistencí. Hráč s 81 na zádech je i zároveň nejlepším nahrávačem celku. Střelecky se nejlépe daří Kubovi Buršíkovi, který zvládl ve 22 kláních rozvlnit síť hned ve 30 případech.

V brankovišti se střídá dvojice Jakub Zavřel a Tomáš Hyršl. Osmadvacetiletý Hyršl naskočil do 11 utkání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků přes 68 procent a průměrně inkasoval přes 6 branek na zápas. Jeho mladší kolega Zavřel zasáhl do 9 duelů, v rámci kterých kryl necelých 73% střel soupeřů a v průměru lovil míček ze své sítě 6,7krát za zápas.

Utkání jistě nabídne zajímavou podívanou, tudíž neváhejte a přijďte podpořit Bleky na cestě za dalšími body. Utkání se odehraje tuto neděli 22. ledna od 17 hodin v domácí SH Kbely. Pokud však na zápas nemůžete dorazit, k dispozici bude již tradičně komentovaný přenos na videoplatformě TVCOM. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!