528_20231118_174510.jpg

PREVIEW: Domácí derby se Spartou

Již tuto neděli se náš A-tým představí opět v BB Aréně Štěrboholy, kde tentokrát vyzve od 18 hodin pražskou Spartu. Právě derby se Spartou bývá vždy velice emotivní a napínavé, tudíž si ho určitě nenechte ujít a přijďte podpořit kluky na cestě za třetí výhrou v řadě. Pojďme si projít zápasové preview.

I tentokrát to bude pro oba celky premiéra, kdy se tyto dva celky střetnou. Vzájemná bilance z minulé sezóny zní 3:0 pro Spartu. 17. října loňského roku se o vítězný gól v prodloužení postaral Radim Křenek, který tak zařídil výhru 3:2 po prodloužení. Na začátku prosince se týmy utkaly v pohárovém klání, které i díky Krbcově bilanci 2+1 skončilo 5:1 pro sparťanský celek. Devatenáctého prosince se pak v ligovém klání opět radovala Sparta, pod jejíž výhru se 4 body podepsal znovu Mikuláš Krbec.

Bleci tak mají jistě na paměti, že se jim v loňském ročníku proti pražskému rivalovi příliš nedařilo. Pro BA to bude velice důležité utkání, jelikož by rádi navázali na 2 předešlé výhry - 6:4 proti BUTCHISU a 4:3 nad Českou Lípou. Těchto 6 bodů upevnilo 11. příčku v tabulce Livesport Superligy, kterou zaujímají s celkovým počtem 11 bodů po 11 odehraných kolech. Devátá Lípa a desátá Ostrava mají náskok pouhého bodu, což by v případě výhry posunulo BLACK ANGELS zase o něco výš.

Kanadské bodování týmu vede s 14 zápisy za 5 gólů a 9 asistencí Jakub Renčín, jenž je zároveň nejlepším nahrávačem v týmu. Pozici top střelce si s 6 přesnými zásahy drží jeho jmenovec Hromada. Mezi třemi tyčemi doposud nastupovala dvojice Daniel Körber a Ondřej Matiášek. První jmenovaný však přestoupil do Tatranu Střešovice a Bleci tak budou prozatím pokračovat s brankářskou dvojicí Ondřej Matiášek - Daniel Pfeifer. 

Třiatřicetiletý Matiášek naskočil do 7 duelů, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků přes 80 procent, což ho v rámci ligové statistiky řadí na celkové 8. místo. V rámci průměru obdržených branek na zápas mu mezi brankáři, kteří odchytali alespoň 1 zápas, patří 13. příčka s 5,18 góly na zápas. Jeho mladší kolega Pfeifer prozatím jen ve 2 případech kryl záda svým parťákům a na premiéru v tomto ročníku stále čeká.

Pokud bychom se blíže podívali na sparťanský celek, tak ten si z posledních 5 zápasů připsal 4 výhry a prohrál v jediném případě. Dvaadvacet bodů řadí pražskou Spartu na pátou pozici se ztrátou jednoho bodu na čtvrtý Chodov a dvoubodovým mankem na třetí Mladou Boleslav. Postaráno o motivaci bude tedy i ve sparťanském kádru, kteří by se díky bodům vyšvihli do TOP 3 Livesport Superligy.

Nejproduktivnějším Sparťanem je s 28 body za 12 branek a 16 asistencí Jiří Curney. Sparťanský matador je zároveň nejlepším asistentem svého celku. V nastřílených gólech ho s 16 zásahy předběhl Robert Košir. V brankovišti i nadále úřaduje jasná jednička, Martin Beneš. 

Sedmatřicetiletý veterán zatím zasáhl do 9 duelů, v rámci kterých kryl 75,53 % střel soupeřů a průměrně inkasoval 5,18 gólů na zápas. Jako dvojka se pravděpodobně představí sedmnáctiletý Vítek Šimáček, který si zatím připsal jediný start, kdy 5. listopadu dovedl svůj tým k těsné výhře 8:7 nad Hurikány z Karlových Varů. Toto jméno vám je jistě povědomé, do roku 2021 působil Vítek Šimáček v BLACK ANGELS. 

Dokáže zase Krbec potrápit Bleky povedeným výkonem? Dostane proti svému bývalému klubu šanci Šimáček? Přidá Kristián Kozák nějaký bod proti ještě svým donedávna spoluhráčům?

To se dozvíte již tuto neděli 19. listopadu od 18 hodin, kdy vypukne toto pražské derby v BB Aréně ve Štěrboholech. Přijďte Bleky podpořit v tomto zápase na cestě k dalším bodům. Pokud však nemůžete dorazit osobně, k dispozici je již tradičně komentovaný přenos na videoplatformě ČF. Držte klukům palce!