481_20230902_231918.jpg

PREVIEW: Domácí souboj s Libercem

Mužské áčko se již tuto neděli představí poprvé v letošní sezóně před domácími fanoušky, zároveň to však bude ve Kbelích na nějakou dobu naposledy. Tým se totiž bude přesouvat do BB Arény ve Štěrboholích. Přijďte kluky podpořit od 18 hodin v souboji s Libercem. Pojďme se podívat na preview tohoto utkání.

Doposud si Bleci v rámci pohárových bitev připsali 2 vítězství. Nejprve na úvod porazili 6. srpna Florbal Náchod vysoko 14:9, následně 29. srpna zdolali ještě větším rozdílem tým FBC Štíři České Budějovice 9:1. V zápase se Štíry se hattrickem blýskl nováček v dresu BA Teodor Beriac, dva body si připsal i Matyáš Sirotek. Dalším debutantem byl sedmnáctiletý brankář Matěj Němec, jenž ve 3. třetině vystřídal mezi třemi tyčemi Ondřeje Matiáška a celkově zvládl odchytat 9 minut a 18 vteřin, během kterých si připsal 6 zákroků a neinkasoval.

Z individuálního hlediska se nejvíce daří Matouši Burianovi, který si ve dvou zápasech připsal 7 bodů za 3 góly a 4 asistence. V brankovišti se zatím vystřídali 3 maskovaní muži. Nejvíce odchytal Daniel Pfeifer, jenž strávil v brance 60 minut proti Náchodu, ze kterého si odnesl úspěšnost zásahů 60,87% a průměr 9 inkasovaných gólů na zápas. Dvaatřicetiletý Matiášek odehrál 50 minut, během kterých kryl 95,24 procent střel soupeřů a průměrně obdržel 1,19 branky na zápas. Třetí v pořadí, Matěj Něměc, si při svém debutu zapsal na účet 9 minut a 18 vteřin.

Tým ze severu Čech odehrál v srpnu 2 pohárové klání. Nejprve se 15. srpna postavili proti Štírům z Českých Budějovic, které vyprovodili ze hřiště drtivým výsledkem 20:1. Nejvíce se o výsledek přičinil Vojtěch Wiener, který si připsal 10 kanadských bodů za 2 góly a 8 asistencí. Čtyři branky shodně vsítili Jakub Faksa a Jakub Mádlo. 

Druhý duel odehráli 30. srpna s hráči z Florbal Náchod. Tentokrát se jednalo o těsnější výsledek. Proti Náchodu se blýskl především Jakub Kopecký, jenž si do statistik zapsal bilanci 2+2. Dalším kdo nakonec převážil váhy na libereckou stranu byl Filip Smutný. Osmnáctiletý útočník vsítil 2 branky, ke kterým přidal navrch jednu asistenci.

Individuální statistiky vede Vojtěch Wiener, který má na svém kontě po 2 zápasech bilanci 10 kanadských bodů za 2 branky a 8 asistencí. Nejlepším kanonýrem libereckého celku je s 5 přesnými zásahy Filip Smutný. V brance se prozatím představila dvojice Petr Chlad a Vojtěch Dufek. Každý z nich odchytal jeden zápas, lépe si však vedl starší z dvojice.

Petr Chlad, jenž loňskou sezónu strávil jako dvojka za Danielem Mückem, se letos bude rvát o post jedničky právě s o rok mladším Dufkem. V utkání se Štíry čelil celkem 16 střelám, z čehož jedna propadla za jeho záda. Jednadvacetiletý brankář tak do statistik zapsal úspěšnost zákroků přes 93 procent a průměr jedné obdržené branky na zápas.

Jeho mladší kolega naskočil do zápasu s Náchodem. Ani on si nevedl tak špatně, avšak 16 projektilů propustil celkem 4 za svá záda. To mu vyneslo průměr 4 inkasovaných gólů na zápas a úspěšnost zákroků 75 procent. Jsou to však první zápasy sezóny, tudíž rozhodně není jisté, kdo do sezóny vstoupí jako jednička a kdo jako dvojka.

Duel s Libercem bude jistě velice napínavý, vzájemné duely z Livesport Superligy mají vždy patřičnou šťávu a divácky jsou velmi atraktivní. Přijďte Bleky podpořit za dalším pohárovým úspěchem, tentokrát na domácí půdu do Sportovní haly ve Kbelích. Utkání začíná již tuto neděli 3. září od 18 hodin. Dorazte klukům předat potřebnou energii.

Pokud však na zápas nebudete moct dorazit osobně, utkání můžete sledovat na videoplatformě ČF, kde bude k dispozici přenos. Držte palce.

DYCKY BLACK!