390_20230211_121348.jpg

PREVIEW: Důležitý víkend pro muže A

Mužský elitní tým čeká tento víkend velice důležité zápasy, které odehrají proti Otrokovicím a ostravskému FBC. Nejdříve v pátek 10. února odcestují do Otrokovic a posléze v neděli vyzvou na domácí půdě ve Kbelích hráče Ostravy. Pojďme se podívat na předzápasový pohled.

V pátek večer čeká BLACK ANGELS výlet do Otrokovic, kde se na místní půdě utkají s Panthers od 18 hodin.

Panthers z Otrokovic se s 15 body drží na 12. příčce Livesport Superligy a budou tak s největší pravděpodobností bojovat o udržení v nejvyšší tuzemské soutěži. Z posledních 5 klání zvládli ukořistit pouze bod, s týmem Sokoli Pardubice prohráli 4:5 v prodloužení.

Individuálně se nejvíce daří Františku Vykopalovi, jenž v 20 zápasech zapsal bilanci 28 kanadských bodů za 20 přesných zásahů a 8 asistencí. Čtyřiadvacetiletý útočník je zároveň nejlepším kanonýrem otrokovického celku. Co se asistencí týče, tak nejvíce gólů připravili svým spoluhráčům Peter Nehila a Martin Grlický, kteří shodně mají na kontě 10 brankových přihrávek.

Brankoviště Panthers patří dvojici Adam Kohút a Miroslav Steiger. Jasnou jedničkou je v Otrokovicích dvaadvacetiletý Kohút, který doposud naskočil do 17 utkání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků 72,14 % a průměrně obdržel 6,5 gólů na zápas. Na pozici brankáře číslo dva se střídají devatenáctiletý Miroslav Steiger a sedmnáctiletý Alexander Pujin, jenž by měl krýt záda Kohútovi v zápase proti Angels. Steiger je momentálně na hostování ve Zlíně, v dosavadním průběhu sezóny nastoupil do 5 duelů, ve kterých kryl 63,37 % střel soupeřů a průměrně inkasoval necelých 9 branek.

Nedělním soupeřem bude Blekům ostravské FBC. Hráči Ostravy momentálně zaujímají 8. místo v tabulce Livesport Superligy se ztrátou pouhých 2 bodů právě na BLACK ANGELS. Je už teď jisté, že se bude jednat o souboj o lepší postupové místo do vyřazovací části. Poslední 4 zápasy ostravskému celku docela vyšly, pokud pomineme poslední prohru s Vítkovicemi vysoko 2:9.

Kanadskému bodování týmu vévodí s 41 body Marek Bräuer, jenž stihl v 21 zápasech nastřílet 29 branek, ke kterým ještě přidal 12 asistencí. Šestadvacetiletý Bräuer tak drží s 29 přesnými zásahy místo nejlepšího střelce ostravského kádru. Statistice připravených branek kraluje s počtem 22 Lukáš Pešat.

Mezi třemi tyčemi je jasným číslem jedna Jan Binder. Třiatřicetiletý gólman dosud naskočil do 19 duelů, v rámci kterých si připsal úspěšnost zákroků necelých 76 procent a průměr 5 inkasovaných branek na zápas. Jeho mladší kolega Jan Klinka naskočil do 5 klání. Šestadvacetiletý Klinka vyšrouboval úspěšnost zásahů na 73,3 % a průměr inkasovaných branek stlačil pod 7 na zápas.

Pokud bychom se blíže podívali na BLACK ANGELS, tak těm se podařilo zapomenout na porážku s Tatranem a v rámci výjezdního utkání v Lounech ukořistili 3 body po výhře 8:6 nad Českou Lípou. Hlavním strůjcem úspěchu byl bezpochyby Jakub Boček, jenž zapsal bilanci 2+1. Pro Bleky by tak určitě bylo dobré, kdyby se na tuto vítěznou notu naladili na delší dobu, jelikož stále mohou zabojovat o lepší postupovou příčku. Do konce základní části navíc zbývají pouhé 4 duely, tudíž je už dobré ladit formu i do vyřazovací části.

Bodování pražského celku vede již delší dobu Jakub Boček, který stihl ve 22 zápasech posbírat 39 bodů za 22 branek a 17 asistencí. Dvaadvacetiletý útočník je spolu s Danielem Ludvíkem nejlepším asistentem se shodným počtem 17 gólových nahrávek. Na místě top kanonýra BA vystřídal Matouš Burian s 26 přesnými zásahy Jakuba Renčína, který je prozatím na 23 vstřelených brankách.

Svatyni Bleků ochraňuje dvojice Daniel Körber a Ondřej Matiášek. Pozici jedničky si v současné době drží sedmadvacetiletý Körber, jenž odchytal 20 zápasů, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků necelých 73 procent a průměrně obdržel 6,5 branek na zápas. Jeho starší kolega Matiášek se již do branky vrátil po delším zranění ramene. V dosavadním průběhu sezóny stihl naskočit do 4 utkání, v rámci kterých kryl 77,34 % střel soupeřů a ze své sítě lovil míček průměrně 6,8krát za zápas.

Dokáží Bleci ukořistit body nejprve v Otrokovicích a pak následně na domácí půdě ve Kbelích proti Ostravě? Utkání s Panthers se odehraje již dnes od 18 hodin v Otrokovicích. Zápas budete moct sledovat díky tradičnímu přenosu na videoplatformě TVCOM. Nedělní střetnutí se odehraje tuto neděli od 17 hodin v SH Kbely. Přijďte kluky podpořit a svými hlasivkami jim pomoci v těžkém utkání. Pokud však nebudete moct dorazit na utkání osobně, i zde bude k dispozici přenos prostřednictvím videoplatformy TVCOM. Držte klukům palce!

DYCKY BLACK!