352_20221205_111109.jpg

PREVIEW: Mikulášské televizní derby

Mužské áčko čeká místo mikulášské nadílky zápas se Sokolem Královské Vinohrady. Naposledy se tyto dva celky střetly před rokem, kdy po výhře 13:6 byli šťastnější Černí Andělé. Pojďme se podívat na zápasové preview.

Hráčům SKV se doposud příliš nedařilo. Z 12 odehraných zápasů dovedli do vítězného konce 4 z nich, z čehož jeden až po samostatných nájezdech. Tato bilance nám dává v součtu 11 bodů a celkové 11. místo v tabulce Livesport Superligy. Naposledy padli na domácí půdě s Vítkovicemi 6:10.

Kádr Vinohrad dostál přes léto určitým změnám. Mezi nejvýraznější odchody můžeme počítat odchody Jana Fialy (Traverza Mukařov), Viktora Kopeckého (UHC Thun - Švýcarsko) a Karla Šantory, jenž je na hostování v klubu Florbal Chomutov. Vedení klubu se velmi snažilo o přivedení kvalitních posil, což se jim vskutku povedlo. 

Z Lotyšska přišla brankářská posila v podobě Robertse Blumbergse, jenž doposud působil v týmu Kekavas Bulldogs. Gólmanský tandem doplňuje Aleš Křepelka, který do SKV přišel na hostování z celku FBC Došwich Milevsko. Lepší čísla má momentálně třiadvacetiletý Aleš Křepelka. Brankář s 29 na zádech zasáhl do 7 zápasů, ze kterých si odnesl 4 výhry, kryl 75,9% střel soupeřů a průměrně inkasuje 6,4 gólů na zápas. Číslem dva je zahraniční posila Roberts Blumbergs. Stejně starý Lotyš nastoupil do 5 utkání, v rámci kterých si připsal úspěšnost zákroků přes 70 procent a obdržel 7,39 branek na zápas. Na svou premiérovou výhru však stále čeká.

V poli se nejlépe daří Vojtovi Klápovi, jenž si ve 12 zápasech vystřílel 20 kanadských bodů za 14 přesných zásahů a 6 nahrávek. Devatenáctiletý talent je zároveň nejlepším kanonýrem vinohradského celku. Nejlepšími asistenty jsou se shodně 10 asistencemi Petr Hartman a Ondřej Plíhal.

BLACK ANGELS se s 15 body drží na 8. místě s dvoubodovým mankem na FBC Liberec. Poslední zápas odehráli Bleci ve čtvrtek 1. prosince, kdy po samostatných nájezdech porazili hráče ostravského FBC poměrem 4:3. V současné době drží šňůru 3 výher, kterou odstartovalo vítězství z 19. listopadu, kdy 8:6 přetlačili Českou Lípu. Následoval domácí zápas s Panthers z Otrokovic, kdy Bleci po hrozivém úvodu dokonali obrat z 0:4 na 6:4. Uvidíme, zda budou hráči Angels ve vítězné jízdě pokračovat i tímto televizním utkáním.

V rámci osobních statistik se nejlépe daří dvojici Kubů Hromadovi a Bočkovi, kteří v 11 zápasech zapsali 15 kanadských bodů. Statistiku přesných zásahů vede s 11 trefami Jakub Renčín, jenž v posledním zápase přidal 1 branku, díky které se dostal před Jakuba Hromadu s 10 góly. Top asistentem je i nadále Jakub Boček, jenž svým spoluhráčům připravil již 9 branek.

Mezi třemi tyčemi stále kraluje Daniel Körber, který měl zásadní podíl jak na obratu proti Otrokovicím, tak i na výhře po nájezdech v Ostravě. Gólman s patnáctkou na dresu předvedl v zápase několik důležitých zákroků, následně vychytal i všechny nájezdy hráčů FBC, čímž pomohl k důležitým bodům. Körber doposud zasáhl do 10 utkání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků 74,09 % a průměr inkasovaných gólů dostal pod hranici 6,5 na zápas. Maskovaným mužem číslo dva je Ondřej Matiášek, jenž prozatím nastoupil do 3 klání, kdy vykryl přes 80 % střel soupeřů a ze své sítě lovil míček průměrně šestkrát.

Utkání se odehraje již zítra od 16:45 v UNYP Aréně na Podvinném mlýně. Přijďte Bleky podpořit na cestě za dalšími body. Pokud však nebudete moct dorazit na zápas osobně, můžete ho sledovat od 16:35 na ČT sport. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!