392_20230217_223200.jpg

PREVIEW: Muže A čeká nedělní derby

Elitní mužský tým tuto neděli odehraje od 17 hodin utkání s Královskými Vinohrady na jejich půdě. Pojďme se podívat, co nám předposlední zápas základní části nabídne.

Bleci mají po předešlém herním víkendu smíšené pocity, jelikož jistě pomýšleli na všech 6 bodů, což bohužel pro hráče a fanoušky BLACK ANGELS nedopadlo. Nakonec kluci ukořistili body po výhře 8:6 v Otrokovicích, na domácí půdě však v neděli podlehli Ostravě 3:9. Nyní mají šanci získat body proti hráčům SKV.

BLACK ANGELS se těsně před koncem základní části nacházejí na 7. příčce s 36 body na kontě. Šestý Chodov, jenž má na kontě 45 bodů, už jistě nemají šanci dostihnout. Naopak se musejí trošku obávat o udržení sedmé pozice, jelikož osmá Ostrava nyní ztrácí na pražský celek pouze 2 body. Hráče ostravského FBC také čekají 2 duely - nejprve se utkají s Tatranem Střešovice a následně se postaví proti České Lípě. Pro Bleky to tudíž znamená, že se ve zbývajících kláních budou muset snažit urvat body, aby neztratili současné místo v tabulce Livesport Superligy.

Z individuálního hlediska se nejvíce daří Kubovi Bočkovi, který v 23 zápasech stihl nasbírat 40 kanadských bodů za 22 branek a 18 asistencí. I ke konci základní části tak drží pozici nejlepšího nahrávače celku. Nejvíce přesných zásahů má na svém kontě dvacetiletý Matouš Burian, jenž se doposud přesně trefil ve 26 případech. Na této pozici nedávno vystřídal Jakuba Renčína, jenž na mladšího spoluhráče ztrácí 2 přesné zásahy.

Mezi třemi tyčemi se nyní střídá stabilní brankářská dvojice BA - Daniel Körber a Ondřej Matiášek. Sedmadvacetiletý Körber doposud zasáhl do 21 utkání, ze kterých si odnesl 72,81 % úspěšnost zákroků a průměr 6,51 inkasovaných branek na zápas. Jeho starší kolega Matiášek naskočil do 5 klání, v rámci kterých kryl přes 77 procent střel soupeřů a průměrně lovil míček ze své sítě 6,85krát za zápas. Poté, co vyléčil problémy s ramenem zasáhl zatím do 2 zápasů, proti Tatranu utržil vysokou porážku 4:12, ale proti Otrokovicím jistil zezadu výhru 8:6.

Královským Vinohradům momentálně náleží 10. příčka v tabulce Livesport Superligy s počtem 23 bodů, kdy na devátý Liberec ztrácí pouhé 2 body, ale zároveň mají náskok jediného bodu před Českou Lípou. Z posledních 2 klání zvládli hráči SKV ukořistit alespoň bod po prohře 4:5 v prodloužení s pardubickými Sokoly. Nyní je čeká souboj s BLACK ANGELS, poté je bude čekat obtížná zkouška v podobě duelu s nezastavitelnými Střešovicemi.

Kanadské bodování SKV vede s 35 body za 25 vstřelených branek a 10 asistencí Vojtěch Klápa. Kapitán pražského celku je zároveň jejich nejlepším střelcem. Nejvíce branek připravil svým spoluhráčům Ondřej Stuchlík, jenž svým spoluhráčům nachystal již 14 branek.

V bráně SKV se střídá vyrovnaná dvojice Aleš Křepelka a Roberts Blumbergs. Třiadvacetiletý Křepelka naskočil do 13 zápasů, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků 74,8 % a průměr 6,6 obdržených branek na zápas. Jeho stejně starý lotyšský kolega zasáhl do 12 duelů. Do svých statistik si připsal 77,4 % úspěšnost zásahů a průměr 5,3 inkasovaných branek na zápas.

Uvidíme, zda Bleci po prohře s Ostravou začnou s SKV o něco lépe a z utkání si odnesou plný počet bodů. Zápas to jistě nebude jednoduchý a kluci budou potřebovat vaši podporu. Přijďte je podpořit tuto neděli od 17 hodin do TJ Sokol Královské Vinohrady. Pokud na halu nemůžete dorazit osobně, přenos z utkání bude k dispozici na videoplatformě TVCOM. Držte Blekům palce!

DYCKY BLACK!