518_20231104_011851.jpg

PREVIEW: Muže čeká souboj s nováčkem

Mužské áčko se v neděli od půl druhé postaví ve Sportovním centru Řepy proti hráčům nováčka Livesport Superligy, BUTCHISU. Pro oba celky to bude první vzájemné střetnutí, pojďme se tedy podívat, co od zápasu můžeme čekat.

Hráči z BUTCHISU nevstoupili do ligy podle svých představ, když si v prvních 7 kolech připsali 6 porážek a pouze jedinou výhru 7:6 po prodloužení nad Bohemians, kdy utkání rozhodl nájezdem Jakub Černý. Doposud nejhorší prohru inkasovali od Mladé Boleslavi, jejíž hráči nasázeli do branky BUTCHISU celkově 15 branek. Body začal nováček sbírat až v posledních 2 kolech, kdy 22. října těsně vyzrál nad Karlovými Vary (7:6) a o týden později přetlačil Českou Lípu 8:7 po samostatných nájezdech.

S celkovým počtem 7 nasbíraných bodů do tabulky jim náleží 11. místo, což je řadí o jednu příčku nad BLACK ANGELS, kteří na pražský celek ztrácí pouhé 2 body. Bude to tedy zároveň souboj o to, zda Bleci svého pražského soka přeskočí nebo ne. 

Kanadské bodování celku vede s 16 zápisy Jakub Černý. Devětadvacetiletý útočník vsítil 6 branek a na dalších 10 přihrál, což mu přiřazuje pozici nejlepšího nahrávače týmu. Nejvíce vstřelených gólů má na svém kontě Jakub Pecha, jenž rozvlnil síť hned v 8 případech. 

Mezi třemi tyčemi se střídá dvojice Eduard Vladař a Jan Hlinák. Více startů si zatím připsal osmnáctiletý Vladař, který naskočil do 8 zápasů, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků přes 77 procent a průměrně inkasoval přes 7,5 gólu na zápas. Druhým gólmanem je Jan Hlinák, jenž zároveň zastává funkci manažera klubu. Osmadvacetiletý Hlinák odchytal 5 zápasů, ve kterých kryl necelých 69 % střel soupeřů a v průměru lovil míček ze své sítě devětkrát za zápas.

BUTCHIS není jediný, kdo neprožívá zrovna růžové období. BLACK ANGELS naposledy bodovali na konci září, kdy ve čtvrtek 28.9. porazili Bohemians vysoko 10:4. Od té doby si bohužel připsali hned 5 porážek a snaží se tak odrazit od těchto špatných výkonů, což by se jim proti nováčkovi Livesport Superligy mohlo povést. O motivaci bude jistě postaráno, jelikož v loňské sezóně zde v rámci střídavých startů působil Marek Fryš, jenž rozhodně svým bývalým spoluhráčům nedá nic zadarmo.

Bodování kádru Angels vede s 11 body Jakub Renčín, jenž si připsal bilanci 5+6, což mu přisuzuje pozici nejlepšího asistenta pražského celku. Post nejlepšího střelce si dělí 2 jmenovci Jakubové Renčín a Hromada, kteří shodně zapsali 5 přesných zásahů. V brance se i nadále střídá dvojice Körber - Matiášek. Lehce lepší čísla má v současné době Daniel Körber, jenž naskočil do 6 utkání, ze kterých si odnesl průměr 6,9 inkasovaných gólů na zápas a úspěšnost 78,82 procent, což ho řadí na 9. příčku mezi brankáři v lize. Jeho starší kolega Matiášek odchytal 5 střetnutí s úspěšností zákroků 75 % a průměrem 6 obdržených gólů na zápas.

Pro Bleky bude toto utkání velice důležité, jelikož je může posunout v tabulce, ale co je důležitější, může jim dodat potřebné sebevědomí k tomu, aby nastartovali celkový herní obrat a získali opět týmovou pohodu. Přijďte je na jejich cestě za body podpořit do Sportovního centra Řepy již tuto zítra od 13:30. Pokud však nemůžete na utkání dorazit osobně, na videoplatformě ceskyflorbal.tv bude k dispozici komentovaný přenos. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!