322_20221015_173715.jpg

PREVIEW: Muže čeká těžký soupeř

Mužské áčko čeká již zítra další kolo Livesport Superligy. V sobotu od 16 hodin budou bojovat o body na půdě SC Dubiny v Ostravě. Okradou Bleci silné Vítkovice z druhé pozice v tabulce?

BLACK ANGELS se poslední klání příliš nevydařila. Po jasné výhře v Karlových Varech nastoupili ještě proti Liberci a na domácí kbelské půdě hostili Sokoly z Pardubic. Bohužel ani v jednom z těchto zápasů body nezískali a odcházeli po prohrách 5:9 a 8:12.

V individuálních statistikách se tyto nepříznivé výsledky příliš neodráží. Sdílené první místo drží jmenovci Hromada a Renčín, kteří mají oba shodně 9 kanadských bodů na kontě. Nejlepším kanonýrem i nadále zůstává Jakub Renčín, jenž se v 5 utkáních přesně trefil hned devětkrát.

V brance už nefiguruje pouze dvojice Körber - Matiášek, do jednoho duelu již zasáhl i Daniel Pfeifer, jenž byl ale po 7 gólech do jeho sítě vystřídán. Stabilní dvojice Körber - Matiášek si prozatím zápasovou zátěž rozdělila rovnoměrně 3:3. Lepší úspěšnost zákroků má ve statistikách Ondra Matiášek, jenž doposud kryl přes 80% střel soupeřů, kdežto jeho mladší kolega kryl 78,7%.

Černí Andělé se před 7. kolem nacházejí na 8. příčce s 6 body, mají však zápas k dobru oproti sedmým Pardubicím, které mají na kontě jen o bod více. 

Ostravští rivalové se s 15 body z 6 klání nalézají na druhé pozici, hned za vedoucím Tatranem. První 4 utkání si hráči Vítkovic s naprostým klidem pohlídali. V rámci 240 minut se vítkovičtí prosadili hned ve 45 případech a inkasovali pouze jedenáctkrát. 

Individuálním statistikám kraluje Adam Delong, který tak díky 16 kanadským bodům drží průměr přes 2,5 bodu na zápas. Šestadvacetiletý reprezentant je s 10 přesnými zásahy i nejlepším střelcem kádru Vítkovic. Mezi třemi tyčemi si dvojice Souček - Jasiok rozdělila zápasy poměrem 4:2. Úspěšnost zákroků vítkovické jedničky je momentálně na 75,4% a průměr inkasovaných branek na 3,5. Jeho mladší maskovaný spoluhráč má čísla o něco lepší, úspěšně kryl 77,4% střel soupeřů a průměr obdržených branek stlačil na 3,5 gólů na zápas.

Kádru Vítkovic šéfuje z lavičky Pavel Brus, který v této pozici zahajuje již svou sedmou sezónu. Soupiska zůstala prakticky beze změn, jediný větší rozdíl bude větší zapojování mladých hráčů. Jak jsem již výše zmínil, tak branku bude hájit dvojice Lukáš Souček a Denis Jasiok, která tak fungovala i v sezóně loňské.

V poli najdeme zkušenější hráče v podobě Adama Delonga, Jakuba Hubálka, Marka Matejčíka, Jana Šebestu či Ondřeje Vítovce. Tyto matadory doplní slušná řada mladíků - Michal Bartoň, Matyáš Dušan Bazala, Jiří Besta, Rostislav Gattnar, Martin Gattnar, Šimon Hatala, Michal Hložanka, Štěpán Kaleta, Petr Maláč, Adam Palčinský, Michal Pažák, Ondřej Sidunov, Matyáš Šindler nebo třeba Adam Zubek.

Uvidíme, zda se tentokrát Blekům zadaří a zda si z Ostravy přivezou domů nějaké body. Zápas se odehraje tuto sobotu od 16 hodin a vy ho můžete sledovat díky přenosu na videoplatformě TVCOM. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!